Pasākumu izlase ģimenes brīvdienām pirms skolas sākuma

Autors: Godaģimene.lv, 2018. gada 30. augusts, 17:41:59
Pasākumu izlase ģimenes brīvdienām pirms skolas sākuma

Klāt atkal nedēļas nogale — šī varētu būt viena no pēdējām, kad ar mazajiem un lielajiem bērniem doties ārpus mājas, nesatraucoties par sliktu laiku vai mājasdarbu kalniem. Tāpēc izmantojam aktīvi lielisko laiku un bezrūpīgās dienas.

Burtu tirgus Kalnciema kvartālā 1. septembrī 
Lai sagatavotos zinību dienai, Kalnciema kvartālā 1. septembrī notiks Burtu tirgus plkst. 10.00-16.00. Tajā varēs atrast visus rīkus gan skolas gaitām, gan arī iepriecināt sevi ar košu plānotāju, galda dekoru vai atrast oriģinālas dāvanas. Iepazīt burtus aicinās arī izdevniecība „Liels un mazs”. 
Programma:
Galerijā:
10.00-16.00 – grāmatas “Pasakas pupiņu valodā” atklāšana kopā ar autori Sanitu Tiltiņu-Balodi, atjautīgi uzdevumi un mēlesmežģi ar balvām, un košās pupas brīnumu pasts.
Uz skatuves:
11.00-12.00 Āgenskalna deju studijas “Vendija” koncerts ar 1. septembra programmu. Deju studija “Vendija” piedāvā bērniem plašu klāstu ar deju nodarbībām – no akrobātikas līdz capoeirai.
12.00-13.00 kopā ar izdevniecību “Upe tuviem un tāliem” iepazīsim latviešu tautas mūzikas instrumentus, minēsim mīklas un izdziedāsim tautas dziesmas, kuras būtu jāzina katram bērnam. Čaklākie dziedātāji un atjautīgākie mīklu atminētāji saņems balvas!
Ābeļdārzā:
11.00-14.00 – trīs sertificēti individuālie un komandas kouči – Vineta Saulīte, Dainis Zaltans, Marija Rasa – izspēlēs ģimenes spēli “Who is the boss?” / „Kurš te ir boss?” un iesaistīs 14 prāta un attiecību mini treniņos „Sadarbība”.
Visas dienas garumā Koka arhitektūras centra pagalmā ikviens ir aicināts ziedot apģērbu, apavus, traukus, grāmatas un citas noderīgas lietas „Otrās elpas” labdarbības busiņā.


Āgenskalna tirgus aicina svinēt 1. septembri ar pasākumiem ģimenēm un bērniem
Āgenskalna tirgus aicina 1. septembri pavadīt kopā – apmeklēt ģitāristu koncertu, iesaistīties darbnīcās, vērot deju priekšnesumus, gardi paēst, nopirkt kaut ko garšīgu savam skolēnam un satikt apkaimes draugus un kaimiņus.

Programma:
7.30-19.00 tirgus
12.00-16.00 Bērnu darnbīcas – Da Vinči koka konstruktori, māla ķieģeļu darbnīca ar Mini Clay Bricks, hennas zīmējumi ar Henna Tattoo,  Brīnumaino gaisa kuģu darbnīca
12.00-13.00 Meistarklase ar "Fika" – Pavlovas kūkas pagatavošana
13.00-14.00 Deju kolektīva "Vendija" priekšnesumi
14.00-15.00 Akustiskais koncerts ar Reini Jauno un Eduardu Dedjuško


1. septembra Mantu maiņu 
“Mantu maiņa" ir bezpeļņas-daudzprieka rotaļlietu apmainīšanas pasākums, kurā ieguvēji ir visi. Tajā piedalās saudzīgi lietotas vai jaunas, bet nevajadzīgas rotaļlietas. Kļuvusi jau par tradīciju, arī šoreiz "Mantu maiņa" notiks Pārdaugavā, visas augusta pēdējās nedēļas garumā bērnu preču veikaliņā "muki.lv" -- mantiņas nodot varēs jebkurā no abiem veikaliem, bet lielā mainīšanās sestdienā notiks Pārdaugavas veikalā, Kalnciema ielā 40.
No 27. līdz 31. augustam, piektdienai, vecāki un paši bērni var nodot rotaļlietas, galda spēles un puzles, bērnu sporta un brīvā laika inventāru, CD ar spēlītēm, DVD ar multenītēm u.c. rotaļājamas lietas, kas vairs nesagādā tādu prieku kā agrāk, pretī saņemot nekonvertējamu valūtu -- muki latus (jā jā, mums ar vien tie ir latiņi).
Visu maināmo var nest uz jebkurā no "muki.lv" veikaliem -- Baznīcas ielā 31 vai Kalnciema ielā 40, bet gala mainīšanās gan notiks plašākajā Pārdaugavas veikalā.


Rīgas biennāle aicina uz aizraujošām darbnīcām ģimenēm ar bērniem
Katru septembra svētdienu no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle tās galvenajā norises vietā, Latvijas Universitātes bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā, kuplā skaitā pulcē ģimenes ar bērniem, lai mākslinieku pavadībā kopā nodotos aizraujošiem, radošiem piedzīvojumiem un kopīgi iepazītu izstādes ekspozīciju, diskutējot un reflektējot par dažādām tēmām.

Īpaši ģimenēm veidotā programma sastāv no divām daļām - bērniem pielāgotas ekskursijas mākslas mediatoru vadībā, kas norisinās no plkst. 11.00 līdz plkst. 12.00, un radošās darbnīcas no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00.
2. septembrī Zanes Zelmenes darbnīca „Baltā gaisma”, kas, apvienojot mākslu un aizraujošus eksperimentus, dalībniekus iepazīstinās ar kluso darbu, krāsu apli, gaismas staru laušanu un ļaus izjust mākslinieka darba procesu no idejas attīstībai līdz tās realizācijai.


"Burtošanas čempionāts" Lielās sacensības Jaunmokās
1.septembrī pl.12:00 Jaunmoku pils muzejā lieliem un maziem lasītpratējiem (un nepratējiem) tiek rīkota Zinību diena. Šoreiz tajā aicinām piedalīties galda spēļu "Burtošanas čempionāta" Lielajās sacensībās. Nāc ar draugu, ģimeni vai draugu grupu līdz 5 cilvēkiem un spēlē spēli "Burtošanas čempionāts"! Uzvarētājiem garantētas pārsteiguma balvas no Kokmaizītēm un Jaunmoku pils muzeja. Precīzāki noteikumi www.jaunmokupils.lv
Dienu ieskandinās bērnu vokālā grupa “Varavīksne” no Tukuma, bet Meža muzejā būs iespēja izmēģināt savu roku radošās darbnīcās ar dabas materiāliem. Pirmsskolas vecuma bērniem un skolēniem ieeja bezmaksas, pieaugušajiem – muzeja ieejas biļete!


Dirty Deal Teatro aicina uz izrādi bērniem “Lidojošais šķīvītis”
2. septembrī plkst. 12.00 un 14.00, atsākot jauno teātra sezonu, būs iespēja atkal redzēt izrādi zinātkāriem bērniem „Lidojošais šķīvītis”, kas nominēta “Spēlmaņu nakts 2018” balvai kategorijā Gada izrāde bērniem.

Vai bez mums plašajā visumā ir vēl kādas dzīvas un saprātīgas būtnes un vai šīs būtnes ir draudzīgas? Šim jautājumam nav viennozīmīgas, zinātniski pamatotas atbildes, un nezināmais allaž vilina. Doma par iespējamu citplanētiešu eksistenci paver neierobežotas iespējas cilvēka fantāzijai. Iespējams, kādā citā pasaulē, mums zināmo fizikas un dabas likumu neesamības dēļ, jebkas var būt iespējams. Piemēram, lidot, pārsniedzot gaismas ātrumu, ceļot laikā, lasīt domas, pārtikt no elektromagnētiskajiem viļņiem un dzīvot paralēli vairākās dimensijās. Taču interesantā kārtā, tieši fantāzija un nevis zinātne ir tā, kas ierobežo. Īsāk sakot, var izrādīties, ka fantāzija un zinātne ir daudz ciešāk saistītas, nekā ierasts par tām domāt.
Izrādes - 2. septembrī plkst. 12.00 un 14.00, Dirty Deal Teatro, Talsu iela 1.


Bērnu un jauniešu svētki “Nāc un piedalies”
1. septembrī, no 13.00 Kongresu parkā. Svētkos ikviens varēs uzzināt par ļoti dažādām brīvā laika pavadīšanas iespējām Rīgā un izvēlēties vislabāko un saistošāko interešu izglītības programmu. RCB teltī varēs piedalīties jautrajās ātrlasīšanas, mēles mežģu un burbuļu pūšanas sacensībās, risināt uzdevumus prāta spēlēs, izmēģināt Lasāmkrēslu un Klausāmkrēslu, dekorēt maisiņus bibliotēkas grāmatām un piedalīties citās interesantās aktivitātēs. Protams, skatāmas būs arī jaunākās, skaistākās un interesantākās grāmatas.”
Uzzini vairāk šeit.


Amatu diena un Spēļu un rotaļu diena Brīvdabas muzejā
2. septembrī no plkst. 10.00 Brīvdabas muzejā tradicionālā Spēļu un rotaļu diena. Visas dienas laikā Kurzemes zemnieku sētā mazi un lieli kā ierasts tiks aicināti līksmās lauku spēlēs ar Aldoni Baldiņu. Savukārt Lībiešu sētā folkloras kopas “Zvīgzna”, “Ciguzi”, “Krulla” un “Teikas muzikanti” vadīs muzikālās rotaļas. Muzeja sētās darbosies amatu meistari, ģimenēm būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, spēlēt senās spēles un iemēģināt roku amata prasmēs.”

Uzzini vairāk šeit