Pieci brīvdienu kultūras pasākumi ģimenēm ar maziem bērniem

Autors: Godaģimene.lv, 2018. gada 2. marts, 15:41:02
Pieci brīvdienu kultūras pasākumi ģimenēm ar maziem bērniem

Iespējas ir dažādas – noskatīties izrādi, kas veidota pēc brīnišķīgo Imanta Ziedoņa pasaku motīviem, izmēģināt, kā tas ir - dejot baletu, vai atraisīt radošumu zīmēšanas nodarbībā.

Lūk, pieci bērniem paredzētu pasākumu ieteikumi no 3. līdz 11. martam


Blēņas un pasakas
3. martā plkst. 15:00
(Bērnu un jauniešu teātris ŠMULĪTIS - Rīga, Spīķeri, Maskavas iela 12/k2)

Izrāde bērniem un vecākiem pēc Imanta Ziedoņa pasaku krājuma „Blēņas un pasakas” motīviem.
Vai zināji, ka ikviens mums apkārt esošs priekšmets patiesībā dzīvo savu, mums apslēptu dzīvi? Tikai ne vienmēr mēs protam to ieraudzīt… Izrāde „Blēņas un pasakas” būs ceļojums Imanta Ziedoņa fantastiskajā pasaku pasaulē, kur šķietami parasti priekšmeti iegūst spilgtus raksturus un iekuļas dažādās negaidītās dēkas. Tā būs gan jautra rotaļa bērniem, gan meistarklase vecākiem, gan piedzīvojums ar pārsteidzošu mūziku un instrumentiem, blēņām un pekstiņiem.
Izrāde veidota objektu un leļļu teātra estētikā. Spilveni, trauki, grabažas, rotaļlietas un vēl daudzi citi priekšmeti aktieru rokās kļūs par izrādes varoņiem, aicinot mazo un lielo skatītāju iedarbināt arī savu izdomu un palūkoties uz lietām vērīgāk.
Biļešu cena: 9 EUR / 27 EUR ģimenes biļete (4 personas).


PAROLE: BBB
5. martā plkst. 18:00-19:00
Latvijas Nacionālā opera un balets

Baleta treniņu zālē ne meitenes, ne zēni nesēdēs dīkā – jauno baleta mākslinieku vadībā viņi iepazīs un izmēģinās baletam raksturīgās kāju un roku pamatpozīcijas, soļus un kustības, visi kopā iestudēs nelielu klasiskās dejas epizodi, kā arī pielaikos kostīmus un iemēģinās rekvizītus no baleta izrādēm.
Ieteicamais dalībnieku vecums: 7 līdz 12 gadi.
Apģērbs: ērtas, fiziskām aktivitātēm piemērotas drēbes; vingrošanas čībiņas obligātas.
Ieejas maksa: dalībniekam – 7 eiro. Pieaugušajiem, kas pavada bērnus, ir iespēja piedalīties pasākumā kā skatītājiem, iegādājoties atsevišķu biļeti (3 eiro vērtībā) kasē pirms pasākuma.

Stāsti par senajiem ēdieniem
10. martā plkst. 12:00
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

2018. gada pirmajā pusgadā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ģimenēm ar bērniem piedāvā nodarbības trīs sestdienas mēnesī, kā arī katra mēneša pēdējā svētdienā. Nodarbības vadīs LNVM muzejpedagoģes, norisē iesaistot gan bērnus, gan vecākus. Atbilstoši konkrētās nodarbības tematikai apmeklētāji iepazīs muzeja pamatekspozīciju, izstādes vai atsevišķus muzeja krājuma priekšmetus, uzzinās stāstus un leģendas, latviešu tautas folkloru, kā arī veidos, zīmēs, atdarinās un radīs.
Uz nodarbībām tiek gaidīti pirmsskolas un jaunāko klašu bērni, kurus pavada pieaugušie (vecāki, radinieki, draugi). 
Maksa par līdzdalību pasākumā – 4 eiro (neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita).


Zīmēšanas nodarbība bērniem “Radi kopā ar...!”
10. martā plkst. 13:00-16:30
Izstāžu zāle ARSENĀLS 

Eiropas mākslinieku grupas “Akroma” zīmējumu izstādes ietvaros Izstāžu zāles radošajā darbnīcā norisināsies zīmēšanas nodarbība mākslinieču Zanes un Ievas Putniņu vadībā, uz kuru aicināti pirmsskolas un skolas vecuma bērni. 
Mākslinieki bieži savu projektu izstrādi uzsāk tieši ar zīmēšanu. Tas ir veids, kādā piefiksēt idejas, iekustināt radošumu un personisko izpēti. Dažiem autoriem zīmēšana ir izzinoša – kā pirmais impulss vai procesa posms, ko parāda reti, bet dažiem tas ir galvenais un vienīgais mākslinieciskās izpausmes veids.
Nodarbībā tiks mēģināts izprast zīmēšanas visdažādākās šķautnes, mēģinot iekļauties melnbaltā A4 formātā. Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas. 
Dalības maksa - 2,00 EUR no personas. Pieteikšanās pa tālruni (+371) 67 716108


Ugunīgā zinātne
11. martā plkst. 13:00-14:00
STADIA (Rīga, Ģertrūdes iela 24)

Programmā "Ugunīgā zinātne" jūs gaida spilgtas ugunis un skaļi sprādzieni! Tiks atklāti daži uguns noslēpumi: kā un kāpēc notiek degšana, kāpēc uguns mēdz būt dažādās krāsās, kā justies droši kopā ar uguni un kā likt tai pat dejot mūzikas pavadībā! 
Zinātniskie šovi sajūsmina, paplašina redzesloku, atklāj zinātni pavisam neierastā gaismā un ļauj to iemīlēt. Stundu garajos uzvedumos vadītāji kopā ar skatītājiem interaktīvos eksperimentos izpēta konkrētu ķīmijas vai fizikas tēmu. Izprast zinātnes likumus visvienkāršāk ir eksperimentējot. Šovi ir saistoši visiem - gan vecākiem, gan vectētiņiem un vecmāmiņām, bet jo īpaši tie ir izglītojoši un noderīgi jebkura vecuma skolēniem.
Biļetes cena - 7 eiro. 


Publicitātes foto. Vairāk pasākumu ģimenēm un bērniem meklē šeit