Pieci ieteikumi bērnu rotaļu namiņu izvēlei

Autors: Godaģimene.lv, 2022. gada 17. maijs, 12:11:49
Pieci ieteikumi bērnu rotaļu namiņu izvēlei

Iestājoties siltākiem laikapstākļiem, bērni aizvien vairāk laika labprāt pavada ārā. Pastaigas un rotaļu laukumu apmeklēšana, protams, ir neatņemama bērnu ikdienas sastāvdaļa, bet, ja iespējams, ir vērts padomāt arī par īpašu rotaļu namiņu, ko uzstādīt piemājas dārzā.

Rotaļu namiņš būs vieta, kur bērniem ir pašiem sava personīgā telpa, kur tie veido savu pasauli, attīsta iztēli un mācās paši sevi izklaidēt. Tādējādi šādas rotaļas bērniem rada nepieciešamos nosacījumus, lai palīdzētu attīstīt gan savu patstāvību, gan neatkarību.

1. Piemērotas vietas izvēle

Vēl pirms lēmuma namiņu būvēt pašiem vai iegādāties jau gatavu, ir rūpīgi jāizvēlas vieta, kur tas atradīsies. No tā būs atkarīgs gan namiņa izmērs, gan arī pārējo elementu, piemēram, slidkalniņu, šūpoļu, kāpņu, terases u.tml. parametri.

Galvenais, kas jāņem vērā, šai vietai ir jābūt izvēlētai tā, lai bērnam būtu konkrēta drošā zona, kur tuvumā nav transporta satiksme, atklātas ūdenstilpnes, akas, septiskās tvertnes vai grila zonas.

2. Izmērs un forma

Izmēri un formas rotaļu namiņiem var būt ļoti dažādas – tie var būt kā māja, pils, būda, laiva utt. Internetā pieejams daudz piemēru, kur smelties iedvesmu. Tāpat pieejamas jau izstrādātas shēmas ar aprēķiniem un izmēriem, kas palīdzēs saprast, kā realizēt jebkuras fantāzijas un idejas. Tādēļ, lai atvieglotu lēmuma pieņemšanu par šāda namiņa būvniecību vai gatava namiņa iegādi, sākotnēji iesakām veltīt nedaudz laika izpētei.

Nenoliedzami – pašu rokām darināts namiņš būs vesels piedzīvojums gan vecākiem, gan bērniem. Tomēr, arī iegādājoties jau gatavu namiņu, to vienmēr iespējams uzlabot, piemēram, nokrāsojot sev vēlamajā tonī vai labiekārtojot apkārtni. Tādējādi bērniem būs gandarījums gan par namiņa personalizēšanas iespējām, gad arī ģimeniski kopā pavadīto laiku.

3. Izmantotie materiāli

Izvēloties materiālus, būtiskākais priekšnoteikums ir izmantoto būvmateriālu drošība – tie nedrīkst būt toksiski. Šis noteikums attiecas uz visiem izmantotajiem celtniecības un apdares materiāliem, tostarp krāsām un lakām vai kokmateriāla impregnācijām.

Koksne kā būvmateriāls ikvienā iedveš vislielāko uzticību – tiek uzskatīts, ka māja, kas celta, piemēram, no skujkoka, labvēlīgi ietekmēs bērnu veselību. Taču, lai šāda materiāla rotaļu namiņi būtu ilgmūžīgāki, tos nepieciešams ik gadu atbilstoši apstrādāt, atjaunojot virsmu pārklājumu.

Namiņu būvniecībai iespējams izmantot šādus materiālus:

4. Drošība pirmajā vietā

Svarīgs parametrs, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties mājiņu veidot pašiem vai iegādājoties jau gatavu, ir ne tikai materiālu, bet arī dizaina drošība. Tāpēc jāizvērtē:

5. Papildelementi

Šobrīd gandrīz ikvienā būvniecības veikalā pieejami piederumi, kas palīdzēs pārvērst rotaļu namiņu mazā pasaku pilsētiņā. Īpaši iecienītas ir sporta kāpnes, slidkalniņi un horizontālie stieņi, taču šo teritoriju lieliski papildinās arī detaļas:

Atcerieties, lai kādu namiņu jūs arī izvēlētos, vērts jau laikus padomāt par tā transformācijas iespējām nākotnē, lai ik gadu, bērniem augot, to būtu iespējams papildināt ar vecumam atbilstošākiem elementiem. Tāpēc šim uzdevumam vērts pieiet gana atbildīgi un veikt rūpīgu priekšizpēti. Lai izdodas!