Populārākās galda spēles lieliem un maziem

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Galda spēļu spēlēšana palīdz attīstīt bērnu sadarbības prasmes, runas un valodas prasmes, kā arī veicina sīkās motorikas attīstību. Galda spēles ir lielisks instruments loģiskās domāšanas un analītisko prasmju attīstīšanai. Turklāt tas ir arī brīnišķīgs veids, kā visai ģimenei pavadīt laiku kopā.

Vadošais galda spēļu uzņēmums Baltijā  “Brain Games” iesaka populāras un aizraujošas spēles lieliem un maziem galda spēļu cienītājiem.

 

KVEDLINBURGAS PŪŠĻOTĀJI

Kvedlinburgas pūšļotāji ir ilgi gaidīts jaunums, kas ieradies “Brain Games” plauktos. Spēle, kurā tu iejūties šarlatāna ādā un mēģini izvārīt labāko dziru, bet, kā jau īsts pūšļošanas meistars, tu neesi pilnībā pārliecināts par savām darbībām. Velc ārā žetonus no maisiņa, bet uzmanies, jo tajā ir arī sliktie žetonu, kuri var likt dzirai ‘uziet gaisā’. Tāpēc tev pašam ir jāizdomā, kurā brīdī apstāties. Jo tālāk tu tiksi, jo lielāks atalgojums, taču, ja risks neattaisnosies, zaudējumi būs sāpīgi.

Azartiska spēle, kas 2019. gadā saņēma labākās lietpratēju spēles balvu. Ja tev patīk risks apvienojumā ar stratēģiju, tad šī spēle domāta Tev! Turklāt ik spēlē var rotēt kādu no žetonu īpašībām, tāpēc katra partija šķitīs pavisam atšķirīga.

20220204123941-80949.jpg

 

MICROMACRO: CRIME CITY

2021. gadā prestižo “Spiel des Jahres” balvu ieguva “MicroMacro: Crime City”. Tā ir spēle, kurā aizraujošā “Kur ir Volijs?” ideja apvienota ar detektīvu motīvu. Spēlē ir iekļauti 16 noziegumi, kas visi vienlaicīgi atspoguļoti liela izmēra kartē ar neskaitāmām detaļām. Ja vēl nezini, vai šī spēle domāta tev, pamēģini atrisināt bezmaksas demo noziegumu ražotāju mājaslapā.

Savā būtībā spēle ir ļoti vienkārša, taču piņķerīgie noziegumi un smalkās detaļas var likt palauzīt galvu ikvienam.

20220204123959-93130.jpg

 

CLEVER

Metamo kauliņu spēle “Clever” ir viena no pirmajām “met un pieraksti” tipa spēlēm latviešu valodā. Tajā spēlētāji met kauliņus, izvēlas sev vēlamos rezultātus un krāj dažādas kombinācijas.

Spēle ir ļoti azartiska, jo katru reizi vēl pāris metamos kauliņus, lai sasniegtu vēl labākus rezultātus. Turklāt šo spēli iespējams spēlēt arī vienatnē, sacenšoties pašam ar saviem rezultātiem.

20220204124015-31591.jpg

 

SUSHI GO!

Vienkārša krāšu draftēšanas spēle, kurā dalībnieki cenšas sakrāt labāko suši maltīti. Spēle notiek trīs raundos un visi spēlētāji savus gājienus veic vienlaicīgi, tāpēc nav lieki jāgaida ilgas pauzes starp saviem gājieniem.

Spēle ir ātra, turklāt tu nekad nezini, ko citi cilvēki izvelēsies, un vai tevis noskatītā suši kārts atgriezīsies pie tevis.

 20220204124037-93040.jpg

ICECOOL

Bērnu ģimenes spēļu klasika. Tajā spēlētāji ar knipja palīdzību dzenā pingvīnus pa skolu. Viens no spēlētājiem uzņemas dežuranta lomu, kamēr pārējie iejūtas skolnieku ādā. Jautra bērnu spēle, kas patiks arī pieaugušajiem. Turklāt šī latviešu radītā spēle 2017. gadā tika atzīta par labāko bērnu spēli!

 20220204124051-36250.jpg

TEAM3

Amizanta un jautra tetra spēle, kurā trīs spēlētāji cenšas no īpašiem tetra blokiem izveidot pareizo konstrukciju. Taču ir āķis! Tikai viens spēlētājs zina, kas ir jābūvē, bet viņš nedrīkst nedz būvēt, nedz runāt. Savukārt vienīgais spēlētājs, kurš drīkst veidot šo konstrukciju, spēlē ar acīm ciet. Tāpēc pa vidu ir starpnieks, kurš mēģina nolasīt pirmā spēlētāja žestus un nodot tos būvniekam. Spēle, kur ir jautri ne tikai spēlēt pašam, bet arī vērot no malas.

20220204124722-33979.jpg

PIGASUS

„Pigasus“ ir ātra reakcijas spēle, kurā spēlētājiem jāpamana divu dzīvnieku sajaukums. Viens pēc otra tiek atvērts kāda dīvaina dzīvnieka attēls. Spēlētājiem jābūt vērīgiem, lai starp dīvainajiem dzīvniekiem atrastu to vienu īsto, lai izveidotu pareizo pāri. Spēlētājs, kuram spēles beigās ir visvairāk kāršu, spēlē uzvar.

Centieties pārāk skaļi nesmieties par jocīgajiem radījumiem, citādi kāds no pretiniekiem paķers Pigasus figūru pirmais!

20220204124742-42465.jpg

SMART GAMES

Ja vēlies spēli, kas ne tikai ļauj jautri pavadīt laiku, bet arī attīsta, turklāt tādu, ko var spēlēt viens pats, tad “Smart Games” sērija ir tava atbilde! “Smart Games” ir attīstošo spēļu sērija kā jauniem, tā pieaugušiem, kas vēlas palauzīt galvas ar visdažādākajiem uzdevumiem.

20220204125529-49828.jpg

Dažādas galda spēles maziem un lieliem spēlētājiem iespējams iegādāties Brain Games veikalos. Uzrādot derīgu “3+ Ģimenes karti”, saņemiet 15% atlaidi jebkurai veikalā pieejamajai precei.