Rokdarbu tirgus, radošās darbnīcas un pavasarīgi koncerti brīvdienām

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Pavasaris ir klāt! Aiz loga rotājas saule un tā vien gribas iziet ārā no mājām. Pašiem enerģiskākajiem piedzīvojumu meklētājiem piedāvājumā ir pārgājiens Mangaļsalā, bet rāmākiem kultūras baudītājiem – koncerti, izrādes, kino un radošās darbnīcas…

Pasākums ģimenēm ar bērniem “Trauki”
21. aprīlī plkst. 12:00 Latvijas Nacionālais Vēstures Muzejs rīko pasākumu “Trauki. Par priekšmetiem, bez kuriem grūti iedomāties ikdienu jebkurā laikmetā, vēstīs pasākums pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pamatekspozīcijā “Trauki”. Pasākuma galvenais objekts ir trauki: māla podi, abras un bļodiņas, koka piestas, grozi, mucas un cibiņas, dekoratīvie šķīvji, Ķīnas vāzes un porcelāna servīzes… Šī ir tikai daļa no visiem muzeja pamatekspozīcijā izstādītajiem traukiem. Pasākuma laikā bērni kopā ar gidi apskatīs un uzzinās, kādi ir izskatījušies un kā gatavoti senākie podi akmens laikmetā, kādos traukos ēdienu uzglabājuši mūsu senči 18., 19. un 20. gadsimtā, no kurienes atceļojušas lielās, greznās vāzes un kādas laikmeta iezīmes varam saskatīt dažādu laika posmu traukos. Pasākuma noslēgumā ļausim darboties apmeklētāju rokām un rociņām, lai taptu pašiem savs miniatūra māla podiņš pēc senās akmens laikmeta māla podu gatavošanas tehnikas.
Ieejas maksa – muzeja apmeklējuma biļete 3€ pieaugušajiem, 1,50€ studentiem un senioriem, 0,75€ skolēniem, ģimenes biļete 4€.
Vairāk informācijas šeit.

LeNeSOns un Prokofjeva "Vasaras diena"
Lielajā Ģildē 21. aprīlī plkst. 14:00 koncerts “Vasaras diena”. Aust mazliet blēdīgs rīts, un necik ilgi – mājnieki jau spēlē sunīšus; pēc tam nez no kurienes ieklīst pašapzinīgs valsis un viņam uz pēdām paklausīgs maršs; un viens te grozās teicamā garastāvoklī, kādam citam uznāk nožēlas brīdis, un tad jau arī klāt ir vakars, un visi ir mierā, tik mēness lēnām brien pa debess jumu. Programmā Sergejs Prokofjevs “Vasaras diena”
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris; Diriģents: Andris Vecumnieks; Aktieri: Valdis Vanags un Aleksejs Geiko; Režisors: Andris Kalnozols.
Biļetes no 5 - 13€. Bērniem, kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, jāiegādājas "klēpja" biļetes par 1,5€.
Vairāk informācijas šeit.

Izrāde-radošā darbnīca bērniem “Teātris ir visur”
22. aprīlī plkst. 11:00 galerijā “Istaba” “Teātris ir visur” ir režisora, scenogrāfa Reiņa Suhanova izrāde – radošā darbnīca bērniem, kuras ietvaros, nemainot galerijas ierasto, vidi režisors kopā ar bērniem rada teātri. “Izrādē kopā ar bērniem cenšamies atbildēt uz dažiem fundamentāli svarīgiem jautājumiem par teātri kā ēku un mākslas veidu. Meklējot atbildes uz jautājumiem par teātra telpas elementiem, tādiem kā skatuve, skatītāju sēdvietas, gaismu aprīkojums - mēs kopīgiem spēkiem izveidojam savu teātri no apkārt esošajiem priekšmetiem un vides iespējām. Par skatuvi var kļūt palodze, pagalde, galda virsma, taburete - viss atkarīgs no bērnu idejām. Kad to esam veikuši, tālāk jau runājam par teātra izrādi un tās elementiem, piemēram, bļoda kļūst par aktieri, kura spēlē mammu mazai krūzītei, kurai ļoti sāp, jo tai osiņā ir iesists robs. Protams, ka stāstu rada paši bērni par sev aktuālām lietām. Caur šādu spēles elementiem piepildītu stāstu mēs nonākam pie idejas, ka galvenais teātra elements ir fantāzija un ja Tev ir stāsts, kuru vēlies izstāstīt un vismaz viens skatītājs/klausītājs, tad teātris var dzimt jebkur” - tā Reinis Suhanovs.
Biļetes cena - 7€.
Vairāk informācijas šeit.

KINO BIZE bērnu rīti “Ogijs un tarakāni” un radošā darbnīca
22. aprīlī plkst. 11:00 Kino Bize vecākiem dod iespēju atvilkt elpu pie kādas atspirdzinošas limonādes glāzes, bērni tiek ne tikai izklaidēti, bet arī izglītoti ar sarunām un radošajām darbnīcām. Filmu un radošo aktivitāšu programma ir veidota, lai piesaistītu arī pašus mazākos skatītājus. Ar atplestām rokām gaidīsim gan tos, kuriem kino vēl nav izdevies apmeklēt, gan tos, kuriem tā jau ir ierasta lieta.
Svētdienas rītu iesāksim ar animācijas filmu "Ogijs un tarakāni". Tā ir par labsirdīgu runci Ogiju, kurš mīl ēst, gulēt un laiskoties pie televizora. Viņš būtu laimīgākais kaķis pasaulē, ja vien viņa mieru ar ļauniem jokiem un nerātnībām netraucētu trīs sīciņi, taču neganti kaimiņi - tarakāni!
Pēc filmas seansa pasākumu turpināsim ar radošo darbnīcu. Šoreiz kopīgi veidosim miniatūras kukaiņu pasaules, pildot caurspīdīgas rotājumu bumbas ar visdažādākajiem materiāliem pēc savas izvēles.
Ieejas biļete: standarta 6€, bērniem, skolēniem, studentiem, senioriem 4€, grupas biļete (4 cilvēki) katram 4€, bērniem līdz 2 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu – bezmaksas.
Vairāk informācijas šeit.

Pārgājiens "Mangaļsalas mantojums"
22. aprīli plkst. 11:00-15:00 Mangaļsalā pulcējas tie, kam patīk aktīva atpūta, lai dotos aizraujošā pārgājienā Normunda pavadībā, kurš parādīs interesantākās vietas un pastāstīs par tām. Izložņāsim kara laika militārās būves un nonāksim pie mola plašumā. Piedzīvojums noslēgsies pie 24.autobusa galapunkta pieturas „Mangaļsala” 15:00. Tos, kuri būs ieradušies ar mašīnām, pavadīsim atpakaļ uz autostāvvietu Stāvvadu ielā (20-30min gājiens).
Kopējais maršruta garums 12km.
Dalības maksa: vienai personai 4 EUR, nākot divatā 7EUR par abiem, trijatā 10 EUR (bērniem līdz 12 gadiem bez maksas (pieaugušā pavadībā)). Pieteikšanās līdz 20.aprīlim rakstot uz e-pastu [email protected]. Vairāk informācijas šeit.

Ģimenes diena “Rīdzene, Rīdziņa, Rīgas upe – kad, kāda tā bija un kur tā tecēja”
Svētdien, 22. aprīlī uz Ģimenes dienas programmu “Rīdzene, Rīdziņa, Rīgas upe – kad, kāda tā bija un kur tā tecēja” aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Bērniem kopā ar pieaugušajiem tiks piedāvāta aktīva, izzinoša ekskursija (11.00 un 14.00) ar iespēju atklāt vēstures noslēpumus gan muzeja zālēs, gan Vecrīgas ielās. Tas būs ceļojums laikā uz Rīgas tālajiem gadsimtiem, kad pilsētai cauri vijās Rīdzenes upe. Bērni savu fantāziju varēs izpaust Ģimenes dienas radošajā darbnīcā “Rīga, Rīdzene un es – zīmējam, ceļam mājas, iepazīstam kartes”. Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo ieejas maksu.
Pulksten 11:00 un 14:00 uz ekskursiju „Senā Rīdzene – upe zem ielām. Meklējam un atklājam muzejā un Vecrīgā!” tiek aicināti gan bērni, gan pieaugušie. Muzeja vestibilā interesentus sagaidīs ekskursijas vadītāja - muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle. Ekskursija sāksies muzeja ekspozīcijā, bet turpināsies Vecrīgas ielās un laukumos, kur kādreiz līkumojusi Rīdzenes upe. Senākais zināmais vēstures avots, kurā pieminēta Rīgas upe ir 13. gadsimta Livonijas Indriķa hronika. Ekskursijas laikā muzejā būs iespēja iepazīties ar Rīdzenes upes vēsturi, uzzināt kāda izskatījās senā Rīgas osta un kāpēc upe tika aizbērta, varēs apskatīt seno Rīgas kuģi un senlietas, kas atrastas arheoloģiskajos izrakumos aizbērtās Rīdzenes upes gultnē. Ekskursija turpinājumā, dodoties pastaigā pa Vecrīgu, tiks izstaigātas ielas un laukumi, kur kādreiz tecējusi senā Rīdzenes upe. Tā kā ekskursija sāksies muejā, bet turpināsies Vecrīgā, ērti apavi būs ļoti noderīgi. Interesentiem jāieplāno laiks apmēram divu stundu garumā.
Vairāk innformācija šeit.

Bērnu rīta “Pavasara prieki”
21. aprīlī plkst. 11.00 ģimenes ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem ir aicinātas uz Bērnu rītu “Pavasara prieki” Raiņa un Aspazija mājā, Rīgā, Baznīcas ielā 30.
Pašā pavasara plaukumā Raiņa un Aspazijas mājā varēs iepazīt Aspazijas dzejoļus par ziedoni, pārrunāt pavasara norises dabā, pētīt un izgatavot pavasara puķes. Būs iespēja paviesoties abu dzejnieku dzīvoklī, kā arī iepazīt abu dzejnieku neparasto bibliotēku, kas atrodas pašā Rīgas sirdī – Raiņa un Aspazijas namā.

Kalnciema kvartālā norisināsies “Etsy” tirgus
21. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00 pirmo reizi notiks “Etsy” tirgus. Šajā īpašajā dienā piedalīsies vairāk nekā 20 jauni „Etsy” tirgotāji no visas Latvijas, kas piedāvās vēl līdz šim tirgū neredzētus produktus. Interesanti, ka latvieši ir vieni no aktīvākajiem „Etsy” tirgotājiem pasaulē. Sestdien savus dižpārdokļus piedāvās arī pastāvīgie zemnieki un amatnieki.
No plkst. 11.00 līdz 15.00 visu vecumu apmeklētāji aicināti uz „Brain Games” galda spēļu darbnīcu. Mazākos spēlētājus aizraus attīstošas spēles Yoo-hoo, Oppo un Balloons, kur varēs mācīties skaitīt, trenēt atmiņu un pieņemt taktiskos lēmumus. Savukārt vecākiem spēlētājiem būs iespēja piedalīties stratēģiskās galda spēlēs BauBoom, Carcassonne un Sabotieris, ka arī trenēt reakciju Halli Galli un Halli Cups. Būs arī prāta mežģu spēles un loģikas uzdevumi visai ģimenei. Vairāk pasākumu ģimenēm un bērniem meklē šeit.