Sabalansēt vecāku izpratni par noteiktām vērtībām, neierobežojot skolotāja radošo brīvību

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Jaunie Izglītības likuma „tikumības grozījumi” paredz, ka katras skolas padome, kurā vairākums ir vecāku, lemj par mācību un audzināšanas procesā izmantojamām metodēm un mācību līdzekļiem. Tajā skaitā padome arī lemj par mācību materiālu atbilstību skolēnu tikumiskās attīstības nodrošināšanai. Ģimenes studijā diskutējam, vai vecāki nostāsies "pret" skolotājiem un vai skolas padomes, īstenojot Izglītības likuma "tikumības grozījumus", spēs sabalansēt vecāku izpratni par noteiktām vērtībām, neierobežojot skolotāja radošo brīvību. Vai un kādēļ skolotājiem būtu jāņem vērā vecāku viedoklis un cik lielā mērā vecākiem jābūt iespējai ietekmēt mācību saturu? Viesi studijā Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Zanda Rubene, Rīgas Teikas vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Ieva Vētra, Latvijas Vecāku foruma pārstāve Daina Tupule, kā arī Pļavnieku pamatskolas padomes priekšsēdētājs Ģirts Ulmanis.

Neviens negrasās apšaubīt tikumību. Bet konkrētā politiskā iniciatīva ir neskaidra, kas ir nesaprotama, gan vecākiem, gan skolotajiem, kas darbojas kā instruments, lai ierobežotu skolotāju profesionālo autonomiju. Grozījumi, kas tiek pasniegti kā vecāku iniciēti, faktiski ir politiskas rīcības akts. 

LR1 "Ģimenes studijas" 23.novembra raidījums ŠEIT>>

20150223172919-37533.jpgVai jums vienmēr viegli sadarboties ar pedagogiem? Un vai vienmēr varat izprast skolā notiekošo?

Godaģimene.lv