Šajās brīvdienās iepazīsti laukus, Latvijas pilsētas un Rīgas rajonus

Autors: Godaģimene.lv, 2017. gada 26. maijs, 14:44:05
Šajās brīvdienās iepazīsti laukus, Latvijas pilsētas un Rīgas rajonus

Skola gandrīz beigusies un arī vasara klāt. Kad vēl, ja ne šajās brīvdienās doties ārā no telpām un tuvoties dabai vai pat pilsētas urbānajai videi? Darīt būs ko!

Atvērtās dienas laukos – Latvijā un Lietuvā
"Lauku ceļotājs" aicina uz akciju "Atvērtās dienas laukos", kas notiks 27. - 28. maijā. Šogad akcija norisināsies gan Latvijā, gan Lietuvā. Lielu un mazu pilsētu iedzīvotājus 2 dienas aicina doties prom no pilsētas, lai iepazītu lauku dzīvi, nobaudītu lauku labumus, atrastu saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudītu aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.
Šogad akcents ir uz apmeklētājiem atvērtām lauku saimniecībām un vietām, kurās var iepazīt un pieredzēt lauksaimnieciskos procesus no pirmsākumiem līdz mūsdienīgai ražošanai. Lai uzzinātu, ko katra no saimniecībām piedāvā akcijas dienās, darba laikus un noteikumus, dodieties uz šo vietni:
http://www.celotajs.lv/lv/conf/170527-ADL/dalibnieki?2


Plānot braucienu palīdzēs speciāli izveidota karte.
http://www.celotajs.lv/lv/conf/170527-ADL/karte
Pirms apmeklējuma sazinieties ar saimnieku. Ņemiet līdzi skaidru naudu.

Dobeles Ceriņu svētki – 2017!
No 26. līdz 28. maijam Dobelē svinēs Ceriņu svētkus – 2017. Šogad svētki ir īpaši ar to, ka Dobeles pilsētai aprit 100 gadi. Trīs dienu garumā gan pilsētas centrā, gan Ķestermeža estrādē, gan Dobeles Ceriņu dārzā notiks dažādi pasākumi bērniem un pieaugušajiem!
Svētki sāksies 26. maijā, piektdienā, ar Dobeles, Auces, Tērvetes novadu bērnu un jauniešu interešu izglītības pulciņu lielkoncertu Ķestermeža estrādē.
27. maijs, svētku galvenā diena, kā katru gadu tradicionāli sāksies ar “Lielo tirgu” Tirgus laukumā un “Bērnu rīts”, kura laikā uzstāsies bērnudārza “Zvaniņš” audzēkņi un Liepājas leļļu teātris, notiks diskotēka kopā ar “Smaidu darbnīcu” un citi pasākumi jaunākai paaudzei. Laukumā pretī veikalam “Maxima” visas dienas garumā noritēs sporta kluba “Gold Barbel” jubilejas kausa 2017 izcīņa – sacensības bērniem; amatieru, sportistu sacensības spēka trīscīņā un spiešanā guļus.
Pēc svētku gājiena dāvana visiem Dobeles novada iedzīvotājiem un svētku viesiem - MC orķestra un Ivo Grīsniņa Grīšļa koncertprogramma, pēc tam elpu aizraujošs Streetbike Freestyle šovs.


Mazo stipro skrējiens 2017
Sestdien, 27. maijā un 28. maijā no pl. 10:00 līdz 15:00 aktīvās un sportiskās ģimenes aicina uz rādīt spēkus “Mazo Stipro skrējienā”. “Mazo Stipro skrējiens” ir atraktīvas skriešanas sacensības bērniem vecumā no viena līdz 13 gadiem. Trase ietver dažādus interesantus šķēršļus, zem kuriem jālien un jārāpjas pāri.
Mazākajiem varēs palīdzēt arī vecāki vai vecvecāki, saliedējot visu ģimeni! „Mazo stipro skrējienā” visi dalībnieki būs uzvarētāji! Abas dienas uz skatuves uzstāsies DJ ar muzikālajām performancēm, bet pirmās dienas vakarā - Latvijā populāru grupu priekšnesumi.

Operas un baleti pašiem mazākajiem „Lulu bērniem“
LULU BĒRNIEM pamodies no ziemas miega un gatavs visjaunākajiem skatītājiem piedāvāt LULU BĒRNIEM pavasara sezonu no 28. maija līdz 18. jūnijam.
LULU BĒRNIEM jauno sezonu 28. maijā atklās Leo Delība balets Kopēlija - stāsts par noslēpumainu daiļavu, kuras skaistums izraisa ķīviņu jauno mīlētāju pāra Svanildas un Franca starpā. Pārpratums seko pārpratumam, taču galu galā izrādās, ka Kopēlija, tāpat kā Spāniete, Bruņinieks un Skots, ir tikai leģendām apvītā doktora Kopeliusa pašrocīgi darināta mehāniskā lelle un nav pat dzīva. Zvana svētkos tomēr notiek kāzas, taču – kurš pāris tiek salaulāts un kā šis notikumu virpulis leļļu un cilvēku starpā atrisinās, aicinām vērot burvību pilnajā iestudējumā no Londonas Karaliskā baleta (The Royal Ballet)! Par iestudējumu vairāk stāstīs komponists Arturs Maskats.

Rīgas burbuļu parāde
Svētdien, 28.maijā, plkst. 12:00-13:00 aiz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, parka pusē, notiks Rīgas burbuļu parāde! Lai kopīgi svinētu dzīvi un vairotu prieku pasaulē, 2017.gada 28.maijā vairāk nekā 100 pilsētās dažādās pasaules valstīs notiks starptautisks brīvprātīgo komandu organizēts ikgadējs pasākums «Global Bubble Parade 2017». Arī Rīgā plkst. 12:00 - 13:00 aiz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (parka pusē) pulcēsies lielie un mazie priecīgo un laimīgo dzīves mirkļu baudītāji, pūšot līdzi paņemtos ziepju burbuļus! Dalība pasākumā ir bez maksas, un tāpat bez maksas būs iespēja uzpildīt tukšos burbuļu trauciņus!

Vasara sākas ar pilsētu svētkiem. Šajā nedēļas nogalē izlīksmoties varēs Jelgavas, Ādažu, Siguldas, Kandavas un Jūrmalas pilsētu svētkos.

 Jelgavas pilsētas svētki:  http://kultura.jelgava.lv/uzzini/pilsetas-svetki-2015/

Gaujas svētki Ādažos: http://www.adazikultura.lv/index.php/pasakumi-category/430-27-maijs-gaujas-svetki-adazos-2017

Siguldas novada svētki: https://www.sigulda.lv/public/lat/pasakumi/

Kandavas novada svētki: http://kandava.lv/notikumu_kalendars

Jūrmalas Kūrorta svētki: https://www.jurmala.lv/lv/kultura/jurmalas_kurorta_svetki

FOTO: Shutterstock.com