Sāk darboties slidotavas. Sāc baudīt slidošanas priekus!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Janvārī esam sagaidījuši ziemu ar sniegu un pat nelielu salu, kas ļāvis vairākās Latvijas vietā jau atklāt publiskās slidotavas. Daba radījusi arī vairākas ūdenstilpņu slidotavas, kur ledus ir gluds un spožs. Tiesa, slidot uz tām drīkst doties vien tad, ja ūdenstilpne ir ļoti sekla un sals ir pieturējies ilgstošs gan dienā, gan naktī.
Pavisam komfortabli slidot būs ledus hallēs, kas darbojas lielākās pilsētās.
Nu tad uz slidām!

Rīgā āra slidotava darbojas pie Kongresu nama. Visiem apmeklētājiem slidotava pieejama bez maksas. Tiem, kuriem nav sava inventāra, ir iespēja to nomāt pie slidotavas esošajā nomas punktā.
Preiļos atklāta slidotava un hokeja laukums  pie Preiļu 1.pamatskolas Daugavpils ielā 34. Slidotavā notiek hokeja nodarbības, var iznomāt slidas.

Siguldā iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem un salam, izveidota publiskā slidotava pie Siguldas Sporta centra. Apgaismotā slidotava, kas izveidota uz 200 metrus garā stadiona skrejceļa, lieliem un maziem slidotgribētājiem atvērta no otrdienas, 16.janvāra, plkst.12.00. Slidotavas darba laiks turpmāk būs no plkst.12.00 līdz 22.00. Slidotavas izmantošana bez maksas.

Daugavpilī slidotava ir Vienības laukumā! Ja ir savas slidas, tad slido bez maksas, bet ja nav - tad ir iespēja slidas nomāt par simbolisku maksu.

Ikšķilē no 16.janvāra pieejama centra slidotava starp daudzdzīvokļu mājām (starp Skolas un Melioratoru ielām). 21.janvārī Tīnūžos pie Tautas nama tiks atklāts multifunkcionālais laukums, kur varēs slidot un spēlēt hokeju.

Arī Limbažos slidot gribētāji var izbaudīt slidošanas prieku Pociema sporta laukumā, kur ierīkota slidotava.

Saulkrastos uzlieta āra ledus mini arēna. Informācija par darba laikiem pieejama šeit

Apes novads  slidotgribētājus aicina ne tikai Apes pilsētas slidotava, bet arī Trapenes slidotava! Slidotavas darba laiki norādīti šeit.

Ādažos āra slidotavā var uzspēlēt arī kādu hokeja maču. Pieejama slidu noma šeit.

Dabas takas un slidošana Kaņiera ezerā
Uznākot salam un iestājoties atbilstošiem laika apstākļiem, dabas cienītāji Kaņiera ezerā var baudīt ne tikai ainavisko skatu, bet arī priecāties par spoguļgludo ledu. Seklais Kaņiera lagūnu tipa ezers ir aizsalis un pārvērties par brīvdabas slidotavu. Savukārt dabas takas piedāvā gleznainus, sarmas veidotus mākslas darbus.

Slidot iespējams arī uz Sedas dīķu ledus, slidojams Vaidavas ezers,  Milzkalnes dīķis, Slokas karjers un Ungurpils ezers.


Alūksnes ezers ir lieliska vieta, kur baudīt slidošanas priekus. Iespējams arī iznomāt slidas bez maksas Alūksnes Bērnu un Jauniešu sporta skolā. Slidot var arī  Alūksnē (Glika ielā 10, pie Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas) šeit atvērta slidotava, kas gaida ciemos!

Ledus halles Latvijā:

FOTO: Ķemeru nacionālā parka fonds