Skolēni, veidojot kolāžas, var iegūt biļetes uz Ledus skulptūru festivālu

Godaģimene.lv Godaģimene.lv
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Kultūra» izsludinājusi kolāžu konkursu skolēniem «Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā». Pieteikšanās konkursam un darbu iesniegšana – līdz 18. janvārim.

Jau ceturto reizi pirms Jelgavas Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla notiek konkurss Latvijas skolu 1. līdz 4. klases kolektīviem, kur bērniem ir iespēja radoši izpausties. Šogad skolēni aicināti veidot kolāžas par tēmu «Pasaules brīnumi», teikts konkursa nolikumā. Organizatori informē, ka pirmā konkursam iesūtītā kolāža mērojusi ceļu no Saldus novada.

Katrs 1. līdz 4. klases kolektīvs konkursam var iesniegt vienu kolektīvi veidotu kolāžu. Darbam jābūt A2 izmērā, tajā var tikt izmantoti jebkādi materiāli un tas var tikt izpildīts jebkādā tehnikā. Tiesa gan, darbam jābūt pietiekami vieglam, lai to būtu iespējams uzkārt pie sienas. Kolāžas otrā pusē obligāti jāuzraksta pilsētas, iestādes nosaukums, klase un kontaktpersonas kontakti. Konkursa darbus var iesniegt līdz 18. janvāra pulksten 12 Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» dežurantam Jelgavā, Krišjāņa Barona ielā 6, pirmajā stāvā ar norādi «Gundaram Caunem» vai iesūtīt pa pastu (pasta zīmogs – 13.01.2016.), adrese: «JPPI «Kultūra», Krišjāņa Barona iela 6, Jelgava, LV–3001» ar norādi «Skolēnu kolāžu konkursam «Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā»».

Darbus vērtēs žūrija – Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla organizatoru komanda un Jelgavas mākslinieku biedrības pārstāvji. Ja pirmā vieta tiks piešķirta klasei ārpus Jelgavas, tad tā iegūs apmaksātus autobusa pakalpojumus (uz Jelgavu un atpakaļ) 6. februārī, ekskursiju Jelgavā un ielūgumus skolēniem uz Starptautisko Ledus skulptūru festivālu 6. februārī Pasta salā. Ielūgumu skaits tiks paredzēts vienāds ar skolēnu skaitu klasē, skolotājiem un vecākiem pavadoņiem. Savukārt, ja pirmā vieta tiks piešķirta klasei no Jelgavas, tad tā iegūs apmaksātus autobusa pakalpojumus vienas dienas garumā uz jebkuru Latvijas pilsētu (turp un atpakaļ) savas klases ekskursijai, kā arī ielūgumus skolēniem uz Ledus skulptūru festivālu. Ielūgumu skaits tiks paredzēts vienāds ar skolēnu skaitu klasē un skolotāju. Autobusa transporta pakalpojumi būs jāizmanto līdz 1. jūnijam.

Kolāžu konkursa dalībniekiem kopumā tiks sadalīti 2000 ielūgumi uz Ledus skulptūru festivālu. Plānots, ka kolāžas Jelgavas kultūras namā eksponēs februārī. Nolikums un pieteikuma anketa pieejama http://www.kultura.jelgava.lv/uzzini/nolikumi2/.

Foto: no JPPI «Kultūra» arhīva