Skolēnu brīvlaiks klāt! Kur un kā lieliski pavadīt laiku

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Urbānais pavasaris Kalnciema tirgū

9. martā plkst. 10:00 Kalnciema kvartālā notiks tirgus “Urbānais pavasaris” un zaļās darbnīcas. Dienas ieskaņā stikla mozaīku darbnīcā kopā ar “Ledeni” bērni un pieaugušie aicināti izgatavot dekoratīvu mozaīku no krāsainiem stikla gabaliņiem un ģipša. Savukārt vēlāk “Rīgas Dabaszinību skola” viesosies ar divām pavasarīgām darbnīcām un iemācīs, kā no sēklām var izgatavot putnu barotavas un dekoratīvus putnus, kas noderēs interjerā.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/urbanais-pavasaris-tirgus-un-darbnicas

Galda kultūras meistarklase + Pavlovu gatavošana
9. martā plkst. 10:00 ģimenes restorānā “Hercogs”notiks Mazo princešu un džentlmeņu akadēmijas meistarklase, kurā bērni iegūs pamatzināšanas etiķetes jautājumos. Šīs zināšanas palīdzēs iejusties dažādās kompānijās, atstāt labu pirmo iespaidu un uzturēt ilgspējīgas attiecības ar draugiem, skolotājiem un vēlāk arī darba devējiem vai biznesa partneriem. Savukārt meistarklases otrajā daļā censoņiem būs iespēja pašiem gatavot desertu - Pavlova kūku!
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/galda-kulturas-meistarklase-pavlovu-gatavosana

Ziemas Grila festivāls
9. martā plkst. 11:00 Viešūra kalnā tiks sarīkots kārtīgs vasaras pikniks ziemas noskaņās. Grilētāju biedrība ielūdz Jūs uz Ziemas grila festivālu 9. martā. Starp gardām maltītēm bērni varēs iemēģināt kameru un pufu šļūkšanu, kā arī slēpes un dēļus, ja laika apstākļi to atļaus. Tomēr visam pa vidu būs liela jautrība un lieliski kopā pavadīts laiks ar ģimeni brīvā dabā.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/ziemas-grila-festivals-1

Pavasara brīvgaita “Kino Bize”
9. martā plkst. 11:00 “Kino Bize” sāks piedāvāt īpašu programmu visiem pienākumu nogurdinātajiem bērniem un vecākiem, kuri ilgojas pēc kopā pavadīta laika ar ģimeni. Visa skolēnu brīvlaika garumā piedāvāsim īpašu programmu, lai kino varētu piedzīvot gan darba dienās, gan nedēļas nogalēs. Programmā būs atrodamas tādas filmas kā Latvijā veidotā Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi, kā arī Gordons un Padija, Mazā ziemeļbrieža Ailo lielais ceļojums un Kukaiņu slepenā dzīve.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/kino-bize-pavasara-brivgaita

Masļeņica LIDO Atpūtas Centrā
9. un 10. martā plkst. 12:00 LIDO Atpūtas centrā notiks Masļeņicas svinēšana! 9. un 10. martā varēsi baudīt koncertus, vērot priekšnesumus, piedalīties radošajās darbnīcās, kā arī, protams, mieloties ar gardām pankūkām. Pieēsties un atpūsties varēs gan lielie, gan mazie.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/maslenica-lido-atputas-centra-1Blēņas un pasakas
9. martā plkst. 15:00 “Dirty Deal Teatro” izrāde „Blēņas un pasakas”. Tas būs ceļojums Imanta Ziedoņa fantastiskajā pasaku pasaulē, kur šķietami parasti priekšmeti iegūst spilgtus raksturus un iekuļas dažādās negaidītās dēkas. Tā būs gan jautra rotaļa bērniem, gan meistarklase vecākiem, gan piedzīvojums ar pārsteidzošu mūziku un instrumentiem, blēņām un pekstiņiem.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/blenas-un-pasakas-4

Laboratorium.lv izrāde "Skaņas noslēpumi"
9. martā plkst. 12.00 Zinātnes teātrī “Laboratorium.lv” izrāde bērniem, kas vecāki par 7 gadiem. Aizraujošajā izrādē būs iespēja ieraudzīt skaņu, izjust to un, protams, uzzināt daudz jauna: kā skaņa rodas, kā mainīt skaļumu netradicionālā veidā. Daudz jaunu, agrāk neredzētu mūsu radošās komandas eksperimentu - tie nevienu neatstās vienaldzīgu!

Vairāk informācijas: http://www.laboratorium.lv/lv/programms/zinatniskais-teatris

Darbnīca bērniem: Iepazīšanās ar apzinātību
10. martā plkst. 11:00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā izstādes "Pasaules malā: Henrijs Klēbahs, Artūrs Arnis, Liene Mackus" ietvaros notiks apzinātības nodarbība bērniem. Apzinātības prakse sastāv no dažādiem elementiem, tai skaitā meditācijas un savā būtībā ir relaksējoša. Tās laikā bērns var iemācīties būt klātesošs un neuztraukties par pagātni vai nākotni, tādējādi kļūstot emocionāli līdzsvarotākam.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/darbnica-berniem-iepazisanas-ar-apzinatibu-1

Pārgājiens ar garšu
10. martā plkst. 11:00 Cēsīs “Cesis inside” piedāvā doties izzinošā pārgājienā visai ģimenei uz Priekuļu Novadu, kur vides gides Sigita Kletniece pavadībā būs iespēja doties pa skaisto Līču - Laņģu klinšu maršrutu. Tā laikā ģimenes apskatīsies māla ieguves karjeru, izzinās vēsturi, izgaršos minerālo avotu ūdeņus un redzēs iespaidīgās smilšakmens klintis. Pēc pārgājiena viesus uzņems Maizes māja, lai baudītu gardo lauku zupu ar mājās ceptu maizi un piedalītos pīrāgu cepšanas meistarklasē.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/pargajiens-ar-garsu

Iluzionists Edžus "Arī Tu to spēj"
10. martā plkst. 18:00 Kinogalerijā “K Suns” ļauties ilūzijām un brīnumu pasaulei bērnus aicina iluzionists Edžus šovā “Arī Tu to spēj”. Vai arī Jūsu bērns kādreiz ir vēlējies kļūt par burvju mākslinieku, vai vismaz mācēt kādu burvju triku? Tad šī ir lieliska iespēja, jo Edžus izveidojis jaunu burvju triku priekšnesumu tūri, kurā ikvienam būs iespēja iejusties burvju mākslinieka ādā.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/iluzionists-edzus-ari-tu-to-spej-2

Radošo nodarbību cikls Dzelzceļa muzejā
12. – 15. martā plkst. 12:00 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā skolēnu pavasara brīvlaikā - sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina skolēnus uz aizraujošām radošajām darbnīcām saistībā ar dzelzceļu, grafiku un tekstu. Radošās nodarbības paredzētas no 7 gadu vecuma. Tajās iekļautas gan formastērpu, gan stacijas nosaukumu darbnīcas, kā arī sociālo reklāmu, grafikas darbnīcas un ekskursijas pa pašu muzeju.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/radoso-nodarbibu-cikls-dzelzcela-muzeja-un-latvijas-nacionalaja-biblioteka

Skolēnu brīvlaiks Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā
12. un 13. martā plkst. 12:00 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejs aicina skolas vecuma bērnus un jauniešus kopā ar gidu izceļoties pa Latvijas simt gadu vēsturi izstādē “Latvijas gadsimts” – uzzināt par dažādiem vēstures notikumiem un pavērsieniem, iepazīt nozīmīgas personības, izpētīt izstādes priekšmetus un secināt, cik vēsturiskas ir pašu vai citu mājās redzētas lietas.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/skolenu-brivlaiks-latvijas-nacionalaja-vestures-muzeja

Ķīmijas un garšu eksperimenti ar Marģeru
12. martā plkst. 15:00 Zinātkāres centrā “ZINOO” Rīgā piedāvā unikālu iespēju tikai vienu reizi šajā pavasara brīvlaikā, 12. marta 15:00! Centrā varēs eksperimentēt ar vielām ķīmijas traukos, testēt vai ziepju burbuļi ir izturīgāki par jūsu humora izjūtu un beigās eksperimentus arī nogaršot, jo ar Marģeru Majoru kopā tiks gatavoti unikāli saldējumi. Pirms vai pēc eksperimentiem skolēniem iespēja pavadīt laiku ZINOO, kas tikko būs uzfrišināts ar jaunām telpām un eksponātiem.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/kimijas-un-garsu-eksperimenti-ar-margeru

Runājošo suņu orientēšanās spēle
16. martā plkst. 10:00 BJC “Daugmale” būs iespēja izstaigāt filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" varoņu ikdienas maršrutu, iejūtoties viņu ādā, pildīt intriģējošus uzdevumus un cīnīties par balvām. Orientēšanās spēle pa Maskavas forštati ir paredzēta visai ģimenei un tās laikā varēsiet gan kopīgi izskrieties, gan izsmieties, gan iepazīt vēl neiepazītus Rīgas nostūrus.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/runajoso-sunu-orientesanas-spele

Izrāde bērniem KRĀSAINĀS PASAKAS
16. martā plkst. 11:00 kinoteātrī “K Suns” "Latvijas smilšu animācijas teātris" gaida smilšu šovā "Krāsainās pasakas" . Tieši uz skatuves māksliniece Tatjana Gavriļenko veidos smilšu gleznas, bet profesionālais aktieris Maksims Busels aizraus bērnus ar teatrālo lasīšanu. Izrāde iestudēta bērniem no 0 gadiem. Mazie skatītāji ieraudzīs un dzirdēs brīnišķīgus stāstus. Zilo pasaku, Zaļo pasaku, Dzintara pasaku, kas tiks uzzīmētas ar krāsainām smiltīm.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/izrade-berniem-krasainas-pasakas-latviesu-val-1

KARLSONS, muzikāla piedzīvojumu spēle bērniem
17. martā plkst. 16:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā muzikāla piedzīvojumu spēle bērniem “Karlsons”. Tas ir aizraujošs stāsts par pieaugušo un bērnības pasauli. Par daudzveidīgo, krāsaino fantāzijas pasauli, kurā mēs visi dzīvojam. Izrāde domāta tiem, kuri nav aizmirsuši savu bērnību, savus sapņus. Tātad gan bērniem, gan pieaugušajiem. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē to būs iespējams atkal piedzīvot jau 17. martā 16:00.
Vairāk informācijas: https://kurpes.lv/pasakums/karlsons-muzikala-piedzivojumu-spele-berniem-1