Svētku nedēļas nogales pasākumi garajās brīvdienās

Autors: Godaģimene.lv, 2017. gada 17. novembris, 14:46:01
Svētku nedēļas nogales pasākumi garajās brīvdienās

Trīs brīvdienas pavadīsim sarnakbaltsarkanās noskaņās, dedzinot svecītes un sajūtot, ka arī tumšais Latvijas novembris var būt dzirkstošs un silts.
Lai “noķertu” svētku sajūtu, apkopojām arī vairākus tradicionālus un mazāk ierastus svētku pasākumus.

Lāpu gājiens 18. Novembrī
Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī plkst. 18:00 sāksies Lāpu gājiens. Lāpu gājiena mērķis ir pateikties Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem, kuru ticība latviešu tautas nākotnei un nestie upuri deva iespēju latviešiem būt starp tām retajām pasaules tautām, kurām ir sava valsts. Arī Tev ir iespēja šogad to piedzīvot! Ikviens ir laipni aicināts līdzi ņemt savus ģimenes locekļus, draugus un kolēģus!
Pulcēšanās gājienam Rīgā, pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa (Kr. Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra krustojumā) no 17:00, kad tur sāksies svētku koncerts.

18. novembra pasākumi Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā
11.00, 15.00, 17.00: Ekskursijas ekspozīcijas daļā “Latvijas Republika 1918–1940”
13.00: Viduslaiku, jauno un jaunāko laiku vēstures nodaļas vadītāja Toma Ķikuta lekcija ”Latvijas valsts tapšana: priekšnoteikumi, ideja, rīcība”
11.00, 15.00 un 17.00: Pasākums ģimenēm ar bērniem “Mana Latvija”
No 14.00: Satiec vēsturnieku, ieskenē fotogrāfiju ar nozīmīgu cilvēku, vietu vai notikumu, kas stāsta par to, kāda ir Latvija. Gadsimta albuma ideja ir aicināt ikvienu izveidot savu lappusi virtuālā Latvijas vēstures albumā. Pievienotās fotogrāfijas par personiski svarīgiem cilvēkiem, vietām un notikumiem iekļausies kopīgā Latvijas vēstures stāstā. 2018. gadā Gadsimta albums papildinās Latvijas muzeju kopizstādi Latvijas gadsimts.
18. novembrī muzejs atvērts no 11 līdz 19 un ieeja bez maksas.

Festivāls “Staro Rīga 2017”
10. gaismas festivālā STARO RĪGA ir trīs programmas: Festivāla pamatprogramma “Uz zvaigznēm”, starptautiskā programma, kurā ar saviem darbiem piedalās mākslinieki no dažādām pasaules valstīm, kā arī festivāla apmeklētājiem jau labi pazīstamā līdzdalības programma “Rīgas karnevāls”, kurā ar gaismas objektiem pilsētvidē piedalīsies dažādi uzņēmumi, institūcijas un privātuzņēmēji. Apmeklētājiem tiek piedāvāta arī dažādu ar festivālu un gaismas mākslu tiešāk vai netiešāk saistītu pasākumu programma, kam dots nosaukums “ Staro radot”. Vairāk skaties šeit

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā pasākums “Ģimenes soma”
Ģimenes somā bērnus sagaida interesanti un daudzveidīgi uzdevumi. Ar spēlēm var darboties bērni sākot jau no 2 gadu vecuma, savukārt vecākiem soma piedāvā lielisku ideju, kā vērtīgi, radoši un izzinoši pavadīt laiku kopā ar bērniem, savstarpēji veidot interesantas sarunas un gūt jaunus iespaidus mākslas iepazīšanas procesā. Vairāk uzzini šeit : http://bit.ly/GimenesSoma.

Jaunajā Latvijas Kara muzeja Aktivitāšu centrā radošās darbnīcas bērniem
18.novembrī no 11.00 -13.00 darbosies bezmaksas smilšu aplikācijas darbnīca. Smilšu aplikācijas ir vienkārša un ātri apgūstama, tai pat laikā ļoti aizraujoša aktivitāte bērniem, ar dažādu krāsu smiltīm krāsojot īpašu dizainu aplikācijas. Rezultātā izveidojas krāsaina un katram pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa, kas saglabāsies un priecēs jūs vēl ilgi. Ieeja muzejā bez maksas.

‘’LULU bērniem’’ – operas un baleti pašiem mazākajiem - izziņo ziemas sezonas programmu
‘’LULU bērniem’’ nu jau kļuvis par neatņemamu sezonas notikumu tiem vecākiem un bērniem, kuri vēlas sadraudzēties ar laikmetīgās operas un baleta pasauli. Arī šoziem katru svētdienu no 19. novembra līdz 10. decembrim plkst. 13:00 kino Splendid Palace Cafe Film Noir zālēbūs iespēja vērot īpaši izvēlētus priekšnesumus vadošo pasaules orķestru un solistu izpildījumā. Kā jau ierasts, pirms seansiem tiek piedāvāts neliels ievadstāstījums, kurā aizrautīgi un mūziku mīloši lektori palīdzēs jaunajiem skatītājiem atraistīt interesi un labāk izprast uz skatuves notiekošo.
Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un VAS Latvijas Dzelzceļš, tāpēc ieeja visos seansos – bez maksas.
Ar LULU bērniem ziemas operu programmu var iepazīties šeit.

Dabas muzejā atklāta jauna pastāvīgā ekspozīcija par Latvijas augiem un sēnēm
Tuvojoties Latvijas simtgadei, Dabas muzejā atklāta jauna pastāvīgā ekspozīcija „Botānika un mikoloģija”, kas veidota ar mērķi iepazīstināt ar Latvijas savvaļas augiem, sēnēm un biotopiem. Rūpīgiem dabas pētniekiem ekspozīcijā ir iespēja iedziļināties augu un sēņu sugu aprakstos, vingrināties sugu atpazīšanā un pētīt objektus tuvplānā caur palielināmo stiklu.

FOTO: Shutterstock.com