Taureņi, tropi un acālijas ziemas aukstākajās brīvdienās

Autors: Godaģimene.lv, 2018. gada 23. februāris, 15:42:25
Taureņi, tropi un acālijas ziemas aukstākajās brīvdienās

Sola lielu aukstumu, tāpēc slēpjamies telpās un baudām vasarīgus priekus Rīgas Zoodārzā un Botāniskajā dārzā. Kā arī citas interesantas aktivitātes ārā un iekšā.

Izstāde "Skola 2018"
Trīs dienas – no 23. līdz 25. februārim Ķīpsalas izstāžu hallē notiek ikgadējā izstādē "Skola". Ikviens, kurš vēlas studēt un papildināt savas zināšanas, vienkopus var iegūt visaptverošu informāciju par aktuālajām mācību programmām, valodu kursiem, tālmācību, e-studijām Latvijā un ārzemēs, un atrast piemērotāko mācību iestādi. Izstādē piedalās valsts un privātās augstskolas, koledžas, profesionālās izglītības iestādes, mācību centri, vidusskolas u.c. Līdztekus notiks pasākumi, kas sniedz plašāku ieskatu un izpratni par darba iespējām atsevišķās profesijās.
Turpat ar tām pašām biļetēm var apmeklēt vēl vienu izstādi -– „Latvijas Grāmatu izstādē 2018”, kur var tikties ar rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par izdevīgām cenām.


Kino “ Bize” pirmizrāde filmai “Paradīze 89”
Šodien, 23. februārī plkst. 18.00 Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaikā ierodas pie māsīcām Maijas un Lindas, kuras dzīvo idilliskā mazpilsētā. Pieaugušo nepieskatītā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Maija, idealizējot savu reti klātesošo mammu Ievu un iejūtoties mātes lomā, uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar savu māti rodas sajūta, ka arī viņas vecāki šķiras, – viņa ir apjukusi. Spriedzi kāpina televīzijas ziņas par satraucošiem notikumiem, un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas. Paulā aug kareivīgums, un viņa nolemj rīkoties, cerot, ja Latvija atgūs brīvību, jaunā situācija izvērsīsies par labu visiem – māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma Padomju armijā un viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni. Televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī. Ar cerību Paula viena dodas uz “Baltijas ceļu”.
Filma tiks izrādīta visā Latvijā, kopumā vairāk nekā 160 vietās.
Svētdien, 25. februārī plkst. 12. Bērnu rītas ar multeni “Varenais Ričards”.
Vairāk par repertuāru skaties šeit


“Tropu mēnesis” Rīgas Zoo
Pašā aukstākajā ziemas spelgonī sasildīties var doties uz Rīgas Zoodārzu, kur līdz 28. februārim notiek tradicionālās Tropu dienas. Šoreiz visu uzmanību veltām dzīvo radību izdzīvošanas palīgiem – maņām. Galvenā darbošanās notiks sestdienās un svētdienās, kad no plkst. 12.00 līdz 15.00 Tropu māja pārvērtīsies par izzinoši pētniecisku staciju.
Tajā ikvienam apmeklētājam būs iespēja iepazīt dzīvnieku pielāgojumus izdzīvošanai briesmu pilnajā pasaulē. Lai to izdarītu, jāņem palīgā visas iespējamās maņas - acis, ausis, deguns, ūsas un nereti arī vēl kāds cits slēptais “ierocis”. Ar spēļu, uzdevumu un pētījumu palīdzību centīsimies iejusties viņu ādā un saprast, kā redz dzīvās radības, kā dzird sikspārņi (te mums lieliski izpalīdzēja Daugavpils sikspārņu centrs. Par to viņiem Liels Paldies!). Mēģināsim medīt, kā to dara čūskas, un vēl un vēl. Bez tam kopā ar apmeklētājiem centīsimies uzbūvēt pasaulē garāko čūsku.
Sestdienās un svētdienās interesentiem būs iespēja doties ekskursijā pa Tropu māju zinoša gida pavadībā. Pulcēšanās paredzēta plkst. 12.15 un 13.30 pie skudrulāčiem četrpirkstu tamandua Tropu mājas gaitenī.

Acālijas un taureņi Botāniskajā dārzā
Nedēļas nogalē ieplāno apmeklēt Latvijas Universitātes Botānisko dārzu, jo tur zied ne tikai acālijas, lidinās eksotiski tauriņi un zaļo Palmu un tropu mājas, bet arī būs koncerts - Palmu māju čella skaņām pieskandinās Nils Goiževskis. Pirms koncerta no plkst. 13.00 notiks radošā darbnīca ar mākslinieci un biškopi Šelomīti Jaunzemi. Dalībnieki varēs virpināt vaska krellītes, smaržot un veidot sveces februārim - sveču mēnesim, darba procesā labāk  iepazīstot vasku un bišu produktus.


Olaines pilsētas svētki
Spītējot salam, pilsētas svētkus šonedēļ atzīmē Olainē. Svētku kulminācija būs 24. februāri, sestdien, kas pilsētas Mežaparkā no plkst. 18:00 līdz 23:00 notiks visdažādākie pasākumi.
Mežaparkā būs apskatāms gaismas objekts sirds formā, kura autors ir mākslinieks Jānis Pētersons. Šis projekciju un lāzeru objekts atbilst arī šī gada svētku nosaukumam ”Olaine mūsu sirdīs”.
Mežaparka apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar interesantu mūzikas instrumentu – trubafonu, kuru ieskandinās muzikālā apvienība “Santehniķi” ar pasaulē atpazīstamām muzikālām kompozīcijām. Muzikālo programmu Mežaparka estrādē papildinās arī muzikālā „Led un gaismu šova deju programma”.
Drosmīgākie varēs izmēģināt 3 dimensiju šūpoles, toties, ja pastaigājoties būsiet mazliet nosaluši, tad būs iespēja pasildīties pie īpaši sagatavotajiem uguns bluķīšiem.
Vakara īpašais brīdis būs plkst. 21:00, kad virs Olaines svētku salūtā uzziedēs debesis.