Uzsākot jauno mācību gadu, uzticības tālrunis sniegs konsultācijas pedagogiem un vecākiem

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Arī šogad, sagaidot jauno mācību gadu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) bezmaksas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko akciju "Uzticības tālrunis pedagogiem un vecākiem", aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas pārstāve Viktorija Buraka.

Laikā no 31.augusta līdz 4.septembrim pedagogiem un vecākiem būs iespēja zvanīt uz VBTAI bezmaksas uzticības tālruni 116111 un saņemt profesionālas psiholoģiskas konsultācijas un atbalstu par sev aktuāliem jautājumiem saistībā ar attiecībām ar bērniem.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 sniedz bezmaksas palīdzību bērniem visu diennakti, taču bieži arī vecākiem un pedagogiem rodas jautājumi par situācijām, kurās tie jūtas apjukuši un nezina, kā tālāk rīkoties. Šādās situācijās viņi ir aicināti zvanīt Uzticības tālrunim 116111, lai kopīgi meklētu risinājumu un saņemtu atbalstu.

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Uzticības tālrunis saņem zvanus gan no bērniem, gan vecākiem, kuri jūtas satraukti par gaidāmo mācību atsākšanos. Bērni lielākoties jūtas satraukti par attiecībām skolā gan klases, gan visā skolā.

Šīs akcijas laikā speciālisti vēlas sniegt atbalstu vispirms vecākiem un pedagogiem, tā atvieglojot ar mācību gada uzsākšanu saistīto problēmu risināšanu. Protams, tiek gaidīti arī zvani no bērniem, norādīja Buraka.

Uzticības tālrunis bērniem un pusaudžiem strādā visu diennakti un ir bez maksas, zvanot no jebkuras telefona līnijas. Palīdzību un atbalstu zvanītājiem sniedz profesionāli psihologi.

LETA