Uzzinājām, "Kas notiek Dižmežā"!

Autors: INGA_DZĒRVE, 2015. gada 25. novembris, 08:47:25
Uzzinājām, "Kas notiek Dižmežā"!

Brīnišķīgā tradīcija - doties uz Latvijas Leļļu teātri turpinās! Šajā reizē braucām uzzināt, "Kas notiek Dižmežā". Patiesībā, šī ir izrāde, par ko iepriekš nezināju pilnīgi neko. Ja parasti ļoti izpētu repertuāru, kā arī izlasu izrādes aprakstu, ieskatos arī aktieru listē, tad tagad varētu pat teikt, ka "nebiju gatavojusies". Bet neesmu vīlusies itnemaz, un bērni tāpat, kas nav mazsvarīgi!

20151125083206-28748.jpg

Nav vēl bijusi tāda reize, kad pirms izrādes nebūtu vēlmes apskatīt "izstādi", jo pat bērni jau ielāgojuši, ka pirmajā stāvā ir regulāras un interesantas pārmaiņas.

20151125083530-74797.jpg

Katru reizi bērni meklē starp lellēm un attēliem, kas tad patīk vislabāk, un tad nu steidz rādīt, lūdz bildēt :) Man šīs lellītes katru reizi ir kā mazs, smalks, rūpīgs brīnums, jo katrā patiesi, šķiet, ielikta dvēsele. Man vienmēr ir licies, ka kaut ko tik skaistu bez sirds un dvēseles nemaz nebūtu iespējams izgatavot. Viss pārdomāts, un katrs tēls - katra lellīte ir pilnīgs perfekcionisma paraugs - gan mīmikā, gan tērpā, un pat stājā. Tu skaties un jau saproti varoņa rakstura iezīmes, un varbūt pat uzvedību.

20151125083550-63298.jpg

Bet nu - par pašu Dižmežu!

Reiz uzdāvināju draudzenes ģimenei biļetes uz šo izrādi, un tad nu šajā reizē nolēmu - man taču jāredz, kurp viņu ar bērniem aizsūtīju!

Ja vien kāds bērnībā ir kaut reizi lasījis Margaritas Stārastes pasakas, vai redzējis viņas neatkārtojamās pasaku ilustrācijas, tad šī ir izrāde, uz kuru patiešām ir vērts doties! Būs te gan laumiņas, kas noteikti patiks mazām un lielām princesēm, gan arī rūķīši, kuru varoņdarbus savos ikdienas darbiņos varbūt pratīs saskatīt katras ģimenes puikas!

20151125083610-48560.jpg

Nu lūk, un Dižmežā dzīve ritējusi mierīgi, un putniņi čivinājuši, un Saulīte bijusi spoža, un dziesmiņas un prieki.. Bet ņem un ievācas te Ragana ar saviem palīgiem seskiem Mošķu biezoknī! Bērni, protams, bija pārsmējušies par sesku dejām un dibenu grozīšanu, un te nu smiekli zālē bija gan no lieliem, gan maziem skatītājiem. Tāpat Marisai (4)  iepatikās Raganas smiekli, ko viņa ik pa brīdim atdarināja, tāpat kā Raganas sejas vaibstus (skat.foto zemāk!).

20151125083629-85984.jpg

Interesants bija arī skatuves iekārtojums, dekorācijas, kā allaž, un ļoooti patika dažādie apgaismojuma efekti - piemēram, rūķīšu dimantiņiem. Tāpat vienmēr prieks, ka izrādes te nekad nav vienveidīgas, bija pat dūmi uz skatuves! Es vienmēr apbrīnoju, kā aktieri to visu var savienot - kustēties, runāt, mainīt dekorācijas.. Patiešām malači!

20151125083705-63979.jpg

Bērniem visilgāk noteikti atmiņā paliks tas, ka Ragana, galu galā, tika uzspridzināta ar lielu blīkšķi! Bet man patika interesantie Mošķu sila tēli - koki, kas izskatījās gluži kā no multfilmām - patiesi dzīvi!

20151125083843-68920.jpg

Pats stāsts atkal ir par draudzību, par spēku apvienošanu un drosmi, nebaidīšanos nedz no ļaunā, nedz arī no tumsas un nezināmā, jo tieši kopā taču ikvienas nebūšanas ir pārvaramas. Un pašās beigās tad visi var laimīgi un priecīgi uzelpot, secinot, cik labi ir kopā ar saviem mīļajiem!

Es nevaru arī nepieminēt, ka bērni pat Latvijas Leļļu teātra telpās jau aktierus atpazīst aizvien labāk, ne vienmēr sauc vārdos, bet atceras, kurās izrādēs redzēti. Tā nu arī šajā izrādē atpazina ne tikai Santu Didžus, bet arī "puisi no Maksa un Morica, kurš bija arī Snaudošā pūķa pasakā" (Artūrs Putniņš), tāpat, nu jau pēc balss atpazīst arī brīnišķīgo Danu Lāci, kas redzama neskaitāmās Leļļu teātra izrādēs.

Mēs esam sajūsmā, un ir skaidrs, ka draudzība ar Leļļu teātri turpināsies!

Inga