Vai daudzbērnu ģimenes var atļauties piedalīties pirmā mājokļa atbalsta programmā?

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

9.februārī bankā Citadele ir parakstīts pirmais hipotekārā kredīta līgums ar valsts galvojumu. Pirmā šī veida kredītlīdzekļu saņēmēja ir Bērziņu ģimene no Rīgas, kas par šo finansējumu iegādāsies 75 kvadrātmetru trīsistabu dzīvokli jaunā ēkā. 

Bērziņu ģimenē aug viens dēls. Kā stāsta ģimenes tēvs Aigars Bērziņš, šobrīd ģimene dzīvo mazā divistabu dzīvoklītī Purvciemā, taču jaunajā mājoklī telpas ir daudz plašākas un tajā paredzētas trīs istabas.

Jaunā mājokļa cena ir 52 600 eiro. Bankas sniegtais finansējums dzīvokļa iegādei, izvērtējot klienta maksātspēju un ņemot vērā valsts galvojumu, ir 39 516 eiro, kas ir par 3952 eiro vairāk, nekā būtu, ja kredītam nebūtu valsts galvojuma. Pašu finansējums jeb pirmā iemaksa, kas ģimenei bija nepieciešama mājokļa iegādei, bija 13 084 eiro. Savukārt valsts galvojums bija 3952 eiro. Kredīta termiņš ir 20 gadi, un ikmēneša maksājums ģimenei par jauno mājokli ir 270 eiro.

Kā stāsta Aigars, ģimene par jauna mājokļa iegādi bija domājusi jau ilgāku laiku un šim mērķim jau bija krājuši naudu pirmajai iemaksai. "Tā kā kredītam ir valsts galvojums gandrīz 4000 eiro apmērā, tad mums no uzkrātajiem naudas līdzekļiem atliks vairāk finansējuma jaunā dzīvokļa remontam un iekārtošanai," stāsta Aigars.

Ģimenē abi vecāki - gan Aigars, gan viņa sieva Janīna - strādā, un, kā smej Aigars, arī dēls Aleksandrs pelna, jo saņem ģimenes pabalstu. Aigars strādā auto remonta jomā par tehnisko direktoru, sieva Janīna strādā farmācijas uzņēmumā "Grindeks". 

Aigars atklāj, ka ģimene uz jauno mājokli varētu pārcelties jau aprīlī. Apsveicot ģimeni ar jauna mājokļa iegādi, bankas Citadele Privātpersonu kreditēšanas daļas vadītāja Baiba Tētiņa ģimenei uzdāvināja lielu televizoru, bet jaunajam saimniekam Aleksandram - pašam savu LEGO klucīšu māju. 

Ko banka Citadele šobrīd piedāvā ģimenēm ar bērniem?

Kā ziņots, trīs nedēļu laikā konsultācijām par iespēju saņemt hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu un atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai bankā Citadele saņemti vairāk nekā 1800 pieteikumi. Dokumentus kredīta saņemšanai jau iesniegušas 110 ģimenes.

Kā ziņots, Citadele šobrīd ir vienīgā banka Latvijā, kas izsniedz hipotekāros kredītus ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem. Lai sava mājokļa iegāde būtu pieejamāka, banka Citadele, parakstot līgumu ar Latvijas Attīstības finanšu institūciju ALTUM, iesaistījās valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem.

Tādējādi ģimenes ar bērniem bankā Citadele var saņemt hipotekāros kredītus ar atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai un iespēju saņemt bankas finansējumu līdz 95% no mājokļa tirgus vērtības.
Pieteikties uz konsultācijām var jebkurā bankas Citadele filiālē, zvanot pa tālruni 67010873, vai elektroniski bankas Citadele mājaslapā www.citadele.lv.

Valsts galvotās programmas ietvaros pirmā iemaksa ir atkarīga no bērnu skaita ģimenē: ģimenes ar trim un vairāk bērniem var saņemt hipotekāro kredītu ar pirmo iemaksu no 5%, ģimenes ar diviem bērniem – no 10%, bet ar vienu bērnu – no 15%.

Valsts galvojuma maksimālā summa ir atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

Vai daudzbērnu ģimenes var atļauties piedalīties pirmā mājokļa atbalsta programmā?

Godaģimene.lv