Vai jūsu bērni vakcinēti pret ērču encefalītu?

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Vakar TV3 raidījumā "Bez Tabu" sadzirdēju visai aktuālu jautājumu lielajām ģimenēm, kurām jāvakcinē gadu no gada vairāki bērni pret dažādām "kaitēm". Un jāsaka, diemžēl, ir ne tikai obligātās vakcīnas, kas ir bezmaksas un iekļautas vakcinācijas kalendārā pirmajam dzīves gadam, bet ir arī vakcīnas, kas nav par velti, un diezgan sit pa kabatu lielajām ģimenām.

Kā piemēru varu minēt pati savu ģimeni, jo arī mums pagājušajā gadā par maksu bija jāvakcinē bērnus pret ērču encefalītu, jo mūsu mazpilsēta nav tajā zonā, kurā bērniem šī vakcīna pienāktos bez maksas.

20150326093338-63214.jpg

Te ir arī aktuālās vakcinācijas izmaksas, bet, diemžēl, jārēķinās ar to, ka bērnam nepietiek ar vienu poti, un, ja ģimenē ir vairāki bērni, kas jāvakcinē, "pasākums" nebūs no lētajiem.

Vai jūsu bērni ir jau vakcinēti pret ērču encefalītu? Vai jūsu reģionā vakcinācija ir bezmaksas, vai tomēr - ir jāmaksā?

Cik daudz no jūsu ģimenes budžeta šāda vakcinēšanās paņem jums?

Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka būtu godīgi, ja vakcinēties bezmaksas tomēr varētu bērni visā Latvijā, neatkarīgi no teritoriālajā iedalījuma, jo bērni vasaras mēnešos mēdz pabūt visur. Un ērces bīstamas tomēr ir visā Latvijas teritorijā, ne tikai tajās zonās, kur to ir it kā vairāk skaita ziņā.

Tāpat ikvienam vecākam iesaku ieskatīties valsts kompensējamo medikamentu sarakstā, lai uzzinātu, kuras no vakcīnām pilnībā, vai vismaz daļēji kompensē valsts. Tas atrodams šeit>>

Diemžēl, ir pediatri, kas par to "aizmirst" informēt savus pacientus un neizraksta receptes vakcīnām uz atlaižu receptēm.

Inga