Vecākie bērni trīs-četru bērnu ģimenē - līderi?

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Jau no pasakām bērnībās tikām dzirdējuši, ka vecākais tēva dēls tiek saukts par gudrāko un jaunākais - par muļķīti, kurš, nez kāpēc, ierastā gadījumā tomēr no visiem 3 brāļiem bija pats gudrākais un drosmīgākais.

Bērniem, protams, katram ir gan iedzimtās īpašības, gan laika gaitā iegūtās īpašības, ko veicina dažādi faktori. Saprotams, ka viens no faktoriem ir arī tas, vai bērniņš aug viens, vai viņš aug kopā ar vairākiem brāļiem un māsām.

Interesanti, ka lai gan vecākais bērns ģimenē ir parasti kādu brīdi bijis tiešām kā vienīgais bērns, viņam rezultātā ir lielākas izredzes kļūt par līderi. Ja tagad paskatos uz savu paziņu, radu, draugu ģimenēm, kurās viņi kā nu jau pieaugušie, reiz auguši kā bērni-daudzbērnu ģimenes locekļi, patiešām, liela daļa vecāko bērnu aiziet uz "augstākiem mērķiem", bet varbūt tāda sakritība izveidojas tāpēc, ka vecākie bērni, bieži vien ātrāk kļūst pieaugušāki, mēs-vecāki, reizēm no viņiem prasām vairāk, ļaujot viņiem uzņemties jau lielāku atbildību.

Bet kādi ir jūsu vecākie, vidējie un jaunākie bērni?

Protams, lai arī kādas profesijas pārstāvji nākotnē būs mūsu bērni, mēs varam darīt viņu labā jau tagad vismaz 2 lietas: mēs varam viņus nesalīdzināt savā starpā (lai arī reizēm tas ir grūti), un mēs varam (un tas jādara obligāti) veltīt katram no viņiem laiku arī atsevišķi!

Topošā māmiņa Inga