Vecākiem būtisks būtu arī atbalsts veselības aprūpē un medikamentu iegādē

Autors: Godaģimene.lv, 2014. gada 23. maijs, 00:24:03
Vecākiem būtisks būtu arī atbalsts veselības aprūpē un medikamentu iegādē

Jau nesen portālā ievietojām rakstu par to, kādas ir daudzbērnu ģimenēs biežākās saslimšanas, tikāt aicināti arī piedalīties diskusijā par to, kā jūs tiekat galā reizēs, kad slimo vairāki bērni. Pētījuma ietvaros daudzbērnu ģimeņu vecākiem tika jautāts, vai viņiem būtu nepieciešams atbalsts arī veselības jomā. Lūk, vecāku atbildes!

Vecāki iesaka:

-          „Zobārstniecības pakalpojumi daudzbērnu ģimenēm, palīdzēt ne tikai maznodrošinātajām ģimenēm, bet arī ģimenēm ar trīs un vairāk bērniem, kurās summa uz cilvēku pārsniedz Ls90, piemēram, ir Ls95 vai Ls100 dot iespēju un apmaksāt Ls75 gadā par zobārsta pakalpojumiem. Jo palīdzību nevar saņemt, ja tev ir kaut par latu vairāk par likumā noteikto summu.”

-          „Mātēm ar vairākiem bērniem dot iespēju bez maksas apmeklēt ārstus un jo sevišķi zobārstu, jo viņai jau nav bijis laika strādāt, ja viņa savu veselību ir ziedojusi bērnu iznēsāšanai, kopšanai un audzināšanai. Kur mātei ņemt līdzekļus, lai uzlabotu savu veselību pie tik neadekvātām pakalpojumu cenām, un pabalsta, ko māte saņem, ja viņas aprūpē ir piemēram, 8 nepilngadīgi bērni?!.”

-          „Bezmaksas ģimenes palāta dzemdību namā, ja dzemdē trešo un nākamos bērnus, jo loģiski, ka pie viņas nāks visa ģimene, ne tikai tēvs, un Ls30 par palātu viņa nevar samaksāt. Vajadzības taču ir daudz vairāk, kā viena bērna mātei, kam varbūt Ls 30 neliekas daudz. Ventspilī šāda sistēma jau darbojas.”

-          „Bezmaksas bērnu psihologa konsultācijas”.

 

Vai arī tev būtu noderīgs atbalsts veselības jomā?

PĒTĪJUMS: Daudzbērnu ģimeņu situācija mūsdienu Latvijā

VISU pētījuma tekstu par Daudzbērnu ģimeņu situāciju mūsdienu Latvijā, lasi šeit >>