Vecāku-bērnu attiecību veidošana daudzbērnu ģimenē

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Bērnu vecāku partnerattiecības sastāv no divām daļām. Vecāku loma (mamma, tētis) un laulātā drauga loma (vīrs, sieva). Protams, labiem vecākiem pirmajā vietā ir tieši šī te pirmā loma, bet, ja runājam par lielu ģimeni, nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst par partnerattiecībām. Bērniem ir jāredz harmonija vecāku attiecībās.

Bērni visu vēro un iegaumē, viņi redz visu, ko mēs parādam. Vairumā gadījumu tā ir vecāku – upuru pozīcija. Mums viņiem jāparāda pats svarīgākais, kā veidot attiecības vienam ar otru. Ja regulāri novērojama situācija, kad mamma guļ, un viņai līdzās ir 3 bērni, tētis iemieg pie datora, un ceturtais bērns vēl pa paklāju vārdās, mēs parādam, ka vecāki pilnībā saplūst ar bērniem, un regulāri ir noguruši, un tas nav pareizi. Jāatceras par privāto telpu un brīdi, kas pieder tikai jums diviem vien!

Par iekšējo ģimenes komforta, un pāra attiecību rādītāju kalpo arī tas, vai mājās ir robežas attiecībā uz to, kas ir bērnu, un kas nav bērnu. Tās var būt pat desmit minūtes pie kafijas tases virtuvē, vai iespēja kaut kur iziet bez bērniem. Bērni var būt labs izolators starp vecākiem. Bet iegaumējiet, ne jau viņi par to atbild, bet gan abi jūs. Ja neesat pamanījuši, un tikai laika gaitā saprotat, ka bērni ir tie, kas izolē jūs vienu no otra, tā tomēr ir pašu pieaugušo vaina. Vecākiem ir vajadzīga brīva telpa tāpat kā bērniem,  - sarunām, attiecību veidošanai. Ja esat divatā, izmantojiet brīdi, veltiet laiku viens otram, sarunām, un sarunām, kas nesaistās tikai ar bērniem un mājas lietām.

Protams, ja redzat, ka tomēr arī brīvajos brīžos runājat tikai par bērniem un mājas lietām, tas jau ir signāls – jāaizdomājas, kāpēc tas tā notiek, pavērojiet no malas savas attiecības, padomājiet, kāpēc atkal un atkal nerunājat par to, kas skar tikai abus jūs vai katru no jums atsevišķi. Šie vērojumi un analīze jau būs daļa no pārmaiņām.

Personīgās lietas un darīšanas ir vērtīgs resurss, vieta, kurā smelties spēku. Ja vīrs sēž pie datora, jūs lasāt un tas nevienam no jums diskomfortu nesagādā, tas nav slikti. Labi, ja jūsu ģimenē ir optimāli risinājumi tieši jums kā pārim. Pilnībā visu brīvo laiku arī nav jāpavada divatā vien. Katram vajag arī laiku sev, un reizēm vienam no partneriem ir jāiziet no mājas vienatnē.

Distance attiecībās ir viena no problēmām, ko skar tieši bērnu ienākšana jūsu laulībā. Un tikai jūs paši kā pāris varat izstrādāt imunitāti pret to.

Kad jūs pēdējo reizi bijāt divatā? Par ko runājāties? Padomājiet par to!

GodaĢimenes redakcija