Ziemassvētku laikā labdarības pasākumus rīko vairāk: PIEDALĀTIES?

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Decembris, kad pošamies Ziemassvētkiem, pērkam dāvanas un lielveikalos lūkojam atlaides, ir arī labdarības laiks. Ikvienam, kas vēlas palīdzēt grūtībās nonākušiem līdzcilvēkiem, ir iespējams iesaistīties labdarības akcijās.

Lai kā klātos latviešiem, līdzjūtība mūsu tautai nav sveša. Šogad labdarības pasākumi ir īpaši plaši. Ziedojumu vācēji un labdarības sarīkojumu organizatori atzīst, ka atsaucība ir liela. «Bauskas Dzīve» pievērsa uzmanību vairākām mūsu novadu aktivitātēm.

Kopš 6. novembra par oficiālu biedrību kļuvusi kustība «Bauska ziedo». Biedrības pārstāves Linarda Metene un Elīna Borisāne pastāstīja, ka atrastas arī telpas, kur uzglabāt ziedojumus. Labdares lomu uzņēmusies SIA «Bauskas pakalpojumi», atvēlot telpu Bauskā, Katoļu ielā 1. Biedrībai pievienojušās vēl divas meitenes un vairāki aktīvisti, kas ir gatavi palīdzēt.

«Sadarbībā ar pirmsskolas izglītības iestādes «Saulespuķe» vecāku padomi rīkojam Ziemassvētku ziedojumu akciju,» stāsta L. Metene. Ikviens uz bērnudārza vadītājas kabinetu var atnest kādu rotaļlietu, spēli vai grāmatu.

Biedrība apzinājusi aptuveni 15 mazturīgas ģimenes, kam sniegt palīdzību. Ar sešām saimēm veidojas patstāvīga sadarbība, pārējās apzinātas ar Bauskas novada sociālā dienesta palīdzību. Trīs  ģimenes dzīvo ārpus pilsētas. Īpašu problēmu gadījumos tiek atbalstītas citos novados, piemēram, Aizkrauklē, dzīvojošas ģimenes.

«Mēs interesējamies, kādēļ radušās problēmas. Lielākoties tas ir tāpēc, ka tās ir daudzbērnu ģimenes un vecākiem grūti atrast darbu,» skaidro E. Borisāne.

Ideja par ziedojumu vākšanu radusies jau pirms gada. «Bauskā toreiz nekā tāda nebija. Pašas gribējām ziedot, bet nezinājām, kur nogādāt drēbes. Sākām darboties, bija atsaucīgi ziedotāji,» atceras E. Borisāne. Taču trūcis telpu, un dažkārt bijis nepieciešams juridiskais statuss. Tāpēc reģistrēta biedrība un lūkotas telpas.

«Bauska ziedo» cenšas informēt par paveikto. 4. decembrī, kad Bauskas kultūras centrā notika koncerts «Ziemas pasaka», vestibilā varēja iepazīties ar biedrības paveikto.

«Ja daru ar patiku, tad neskaitu laiku. Ja zinu, ka esmu paveikusi ko labu, arī manā sirdī valda miers,» atzīst E. Borisāne. «Galvenais ir gandarījums, ka citus iepriecinām,» vērtē L. Metene.

Biedrība ziedojumus vāks līdz 23. decembrim, pēc tam dāvanas nogādās ģimenēm. Labie darbi tiks turpināti arī pēc svētkiem. «Daudzi neiesaistās labdarībā, jo nezina, kā sazināties ar mums vai citām organizācijām. Mūs var sazvanīt pa telefonu 25707015,» teic L. Metene. Biedrībai sociālajā tīklā facebook.com ir sava lapa «Bauska ziedo». Tur ir informācija par biedrības aktivitātēm un citiem labdarības projektiem.

Bauskas Svētā Gara Evaņģēliski luteriskā baznīcā 18. decembrī notiks labdarības koncerts, ko rīko biedrība «Labdarības lapa «Snowflake»» no Jelgavas. Par sadarbības partneri Bauskā tā izvēlējusies veikalu «Apavu namiņš». «Mēs katru gadu cenšamies iesaistīties kādā labdarības akcijā, šoreiz mūs uzrunāja «Snowflake». Plānojam parakstīt līgumu, lai arī pēc Ziemassvētkiem sadarbību turpinātu,» stāsta Kitija Kizne no «Apavu namiņa».

Pašlaik notiek ziedojumu vākšana. Atsaucība esot necerēti liela. Varot nest visu, kas citiem noder. «Daži prasa, vai drīkst ziedot vecās servīzes. Protams, var!» teic K. Kizne. To pašu teic meitenes no «Bauska ziedo». «Ir vajadzīgas drēbes, trauki, bērnu rotaļlietas, apavi un daudz kas cits,» uzskaita L. Metene.

«Bauskas Dzīve» veikalā «Apavu namiņš» sastapa kādu pensionāri, kas bija atnesusi ziedojumus. «Trūcīga neesmu, pat bagāta – man ir trīs bērni un pieci mazbērni. Paldies Dievam, ir veselība un varu kādam palīdzēt,» teic baušķeniece. Ziedojumus akcijai var nest līdz 18. decembrim.

«Esam sadraudzējušies. Tur ir ļoti, ļoti jauki cilvēki. Plānojam turpināt sadarbību arī pēc Ziemassvētkiem,» par «Apavu namiņa» aktivitātēm priecājas Linda Freiberga no «Labdarības lapas «Snowflake»». Arī K. Kizne cer, ka 2016. gadā sadarbība turpināsies.

L. Freiberga atzīst, ka lielākās rūpes pašlaik esot par ziedojumu vākšanu deviņus gadus vecajai Laumai un četrus gadus vecajam Artūram, kā arī par baznīcā iecerēto koncertu. Klausītājus priecēs Garkalnes jauktais koris «Pa Saulei», kas Pasaules koru olimpiādē Rīgā izcīnīja zelta medaļu, Latvijas roka leģenda Aivars Rakovskis ar draugiem, De Jorans, duets Asnāte un Sandis, kā arī Bauskas kultūras centra jauktais vokālais ansamblis «Eliksīrs». «Labdarības koncerts baznīcā ir neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa,» uzsver L. Freiberga, informējot, ka tas plānots katru gadu.

Bērnu ārstēšanai nepieciešamā summa ir liela – 50 un 216 tūkstoši eiro. «Bērniem un pieaugušajiem, kam bijušas problēmas, viss ir kārtībā – viņi izārstēti. Ceru, ka arī šoreiz tā būs. Pamatā darbojamies Jelgavā un Rīgā, bet aktīvi meklējam sadarbības partnerus jebkurā Latvijas pilsētā,» stāsta L. Freiberga. Viņa atklāj, ka palīdz ne tikai ģimenēm un bērniem Zemgales reģionā, mantas tiek vestas arī uz Latgali un citām vietām.

Divu biedrības aktīvistu veikumu novērtējusi Jelgavas pilsētas vadība, kas Lindai Freibergai un Ingai Karlinskai 4. decembrī piešķīra galveno balvu konkursā «Gada brīvprātīgais Jelgavā 2015».

Labdarības aktivitātēs iesaistījušās arī izglītības iestādes. Bauskas sākumskola un Bauskas pilsētas pamatskola šogad tās īsteno sadarbībā ar Bauskas novada sociālo dienestu. No 7. līdz 11. decembrim Bauskas sākumskolas audzēkņi gatavoja un vāca dāvanas Bauskas novada maznodrošināto ģimeņu bērniem.

Rūpniecības ielā 7, sociālā dienesta zālē, 15. decembrī notiks Bauskas sākumskolas organizēts svētku koncerts un apdāvināšanas pasākums grūtībās nonākušām ģimenēm. Savukārt Bauskas pilsētas pamatskolā rit atbalsta akcija veciem un vientuļiem cilvēkiem.

Sociālais dienests 22. decembrī rīko Ziemassvētku pasākumu ģimenēm, kuru aprūpē ir bērni un jaunieši ar invaliditāti. Savu dalību koncertā apstiprinājis sieviešu ansamblis «Dzeldes» no Mārupes novada un folkloras kopa «Laukam pāri», informē sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa. Viņa pastāstīja, ka mazākām grupām rīkos pasākumus pagastos. 4. decembrī novada autobuss 25 bērnus un dažus pieaugušos aizveda uz pasākumu «Adventes ieskandināšana» Zemkopības ministrijā.

Daudzi iesaistās individuālās labdarības aktivitātēs. Zane Segliņa, kas vāc ziedojumus novados ap Rīgu un Rīgā, par sevi saka: «Esmu daļēja baušķeniece. Pirmo reizi mūžā nolēmu kaut ko tādu pamēģināt. Vēlos bērniem dāvāt smaidu ar jaunām rotaļlietām, siltiem cimdiņiem un zeķītēm. Pati braucu un pērku mantas vai saņemu ziedojumā rotaļlietas un apģērbu, ko nogādāšu bērnunamos.»

Labdarībā jau vairākus gadus iesaistās Vecumnieku novada dome, kas iegādājas Ziemassvētku labdarības kartītes. Šoreiz kopā ar biedrību «Eurika» nolemts sarūpēt līdzekļus mākslīgās nieres aparātam un dāvāt to Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu reanimācijas nodaļai. Apsveikuma kartītes zīmēja Vecumnieku vidusskolas audzēkne Elīna Kaurova, kas mācās pie pedagoģes Andas Sproģes.

«Ziemassvētku laikā cilvēki tic brīnumam, un ar labdarību mēs palīdzam brīnumu radīt,» skaidro L. Metene.

bauskasdzive.diena.lv

Vai Jūsu ziedojat citiem cilvēkiem? Apģērbu, saimniecības preces, medikamentus? Varbūt gatavojat kādas dāvanas palīdzības lūdzējiem?

Godaģimene.lv