Ziemīgas izklaides šī gada aukstākajā nedēļas nogalē

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Brīvdienās sola nebijušu spelgoni pēdējā gada laikā. Silti saģērbjoties un sagādājot termosu ar tēju, varēs vizināties ar ragaviņām un baudīt meža burvību. Strādās slēpošanas trases. Bet, ja slēpošana nevilina un ir vēlme pēc organizētas izklaides, interesanti pasākumi notiks arī Rīgā un citviet Latvijā.


Ziemassvētku kauju atceres pasākumi


6. un 7. janvārī, pieminot I pasaules kara Ziemassvētku kaujas, ikviens aicināts apmeklēt Antiņu kapus, kur notiks daudzveidīgi pasāumi kauju piemiņai. Tās bija vienas no lielākajām un sīvākajām I pasaules kara kaujām Eiropā no 1916. līdz 1918. gadam. Ziemassvētku kaujās pirmo un vienīgo reizi uzbrukumā pēc vienota kaujas plāna gāja visi latviešu strēlnieku pulki.
Ziemassvētku kauju 100. gadadienas piemiņas pasākumu ietvaros SIA “Rīgas meži”  aicina apmeklēt Antiņu kapus, 2016. gadā atjaunoto medikamentu noliktavu, apskatīt restaurētās latviešu strēlnieku zemnīcas un, turpat blakus esošos ierakumu posmus.
Visi, kas vēlas uzzināt vairāk par Ziemassvētku kauju norisi, ir aicināti pieteikties bezmaksas ekskursijām, kas 2017. gada 6. un 7. janvārī gida vadībā tiks organizētas Ziemassvētku kauju piemiņas vietā pie Antiņu kapiem.
Laikā, kad notiks ekskursijas, visi Ziemassvētku kauju piemiņas vietas apmeklētāji tiks cienāti ar siltu, ugunskurā vārītu tēju.

 


Brīvdabas muzejs kā pasaku valstība

"Gaismas spēles ziemas mijkrēslī" Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā rada gaišāku noskaņojumu tumšajos novakaros. Pašā tumšakajā laikā - ziemas viducī, muzejs pārvēršas pasaku valstībā, kur ēkas un istabas tiek īpaši izgaismotas. Ielūkojoties caur lodziņiem, var redzēt, kā mūsu senči dzīvojuši un svētkus svinējuši. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas, taču pērējiem apmeklētājiem biļete maksā: 2 eiro pieaugušajiem, 1,40 eiro pensionāriem, 1,40 eiro studentiem, 0,70 eiro skolēniem, 4 eiro ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene).

 

 

Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinības


Jaunais gads Rīgā tradicionāli sākas ar krāšņu jo krāšņu kostīmu parādi – Šerloka Holmsa dzimšanas dienu. Šogad tā notiks jau 8.janvārī. Pasaulē slavenākais pēdu dzinējs Šerloks Holmss jau sesto reizi aicina uz savas neoficiālās dzimšanas dienas svinībām. Un jau sesto reizi šajā dienā galvaspilsētas centru piepildīs īsteni džentlmeņi un lēdijas – izcilā Holmsa, viņa uzticamā drauga un kolēģa Vatsona, kā arī citu spilgtu Konana Doila darbu varoņu līdzinieki.
Svētku rīkotāji kā ierasts ir sagatavojuši piesātinātu programmu, kuras bagātīgajā pasākumu un norišu kopumā ikviens varēs atrast ko īpašu tieši sev.

Plkst. 12.30-13.00 svinību dalībnieku pulcēšanās un reģistrācija gājienam uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kāpnēm. Tad sekos gājiens uz svinību galveno norises vietu, kas šogad būs Vērmanes dārzs. Vērmanes dārza skatuves tiks atklāta ar skotu terjeru parādi.
No plkst. 12.00-18.00 būs iespēja baudīt tradicionālu tēju “Five-o’clock tea” kafejnīcā “Madam Brioš”
Pilna pasākuma programma mājas lapā šeit

 

 


“Ceļojam un atklājam Latviju - toreiz un tagad!” Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā


Ja ārā tomēr ir par aukstu, vienmēr durvis laipni ver Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Svētdien, 8. janvārī muzejs aicina uz Ģimenes dienu „Ceļojam un atklājam Latviju - toreiz un tagad!”. Ģimenes dienas programma piedāvā ekskursijas mazajiem un lielajiem, radošas nodarbes un spēles visām paaudzēm izstādē “Apceļo dzimto zemi! Latvijas tūrisma propaganda 1930. gados”, muzeja ekspozīcijas apskati, kā arī Ģimenes dienas īpaši draudzīgo ieejas maksu.
Ekskursijas gaitā gan pieaugušie, gan bērni dosies “ceļojumā laikā” uz Latviju 1930. gados, nokļūstot tā laika Latvijas apceļotāja – tūrista lomā, iepazīstot nozīmīgus Latvijas kultūrvēsturiskos objektus un vietas, uzzinot, kādas bijušas ceļošanas iespējas un paradumi 1930. gados, kā arī vērojot un salīdzinot aizraujošās un dzīvespriecīgās nozares – tūrisma iespējas toreiz un tagad. To, ka Latvija ir bijusi un ir lieliska vieta ceļošanai, sportošanai un atpūtai, var pārliecināties, iepazīstot izstādes stāstu.