“Viss zem Debesīm” - iestudējums Jaunajā Rīgas teātrī!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Apliecības "Goda ģimene" (“3+ Ģimenes karte”) īpašniekiem teātris piedāvā iegādāties 2 biļetes ar 15% atlaidi uz A.Hermaņa izrādi "Viss zem Debesīm" 20. un  22. oktobrī.

Par izrādi „Viss zem Debesīm“

  • Lugas autore: Margarita Zieda

Kā saslēgties ar jauno laiku, kas nāk mums pretī un izvirza citus noteikumus? Kā nenodot savas vērtības un tomēr spēt piedalīties ar pilnu spēku?

Ķīnā cilvēki lasa no labās puses uz kreiso. Kur eiropietim beigas, tur ķīnietim sākums. Ķīnas kompasā adata rāda virzienu uz Dienvidiem, un viņi pasmejas, redzot Rietumu cilvēkus, ar tieši tādu pašu kompasu rokās ejam Ziemeļu virzienā. Jau pirms tūkstošiem gadu Ķīna spēja cilvēcei sniegt jaunus priekšlikumus, izgudrojot papīru, grāmatu iespiešanu, porcelānu, zīdu, kompasu un papīra naudu. Eiropa šīs idejas ieviesa savā dzīvē gadsimtus vēlāk, reizēm radot “divriteni no jauna".

Mūsdienu pasaulē Ķīna jau atkal ir smagsvars jaunu jēgu un jaunu attīstības virzienu radīšanā. NC63 („No Computers 63 Hours!“) ir tikai viens no šiem priekšlikumiem, un tas aicina laikabiedrus izslēgt savus datorus piektdienās sešos vakarā un ieslēgt tos atpakaļ ne agrāk kā deviņos no rīta pirmdien.

  • Izrādē „ Viss zem Debesīm“ kādas latviešu dzejnieces gara spēku pārbauda modernā Ķīna.

Luga sarakstīta, lasot un klausoties pasaules zinātnieku, žurnālistu, politologu, filozofu, kulturologu jaunākos pētījumus, domas un viedokļus, kā arī skatoties dokumentālās filmas, televīzijas raidījumus, interneta blogeru ierakstus par seno un mūsdienu Ķīnu.

  • Izrādē skan Lī Bo un Gunas Zariņas dzeja.

Izrādes „Viss zem Debesīm“:

  • režisors un scenogrāfs Alvis Hermanis,
  • kostīmu māksliniece Jana Čivžele,
  • videomākslinieks Mārtiņš Ratniks,
  • kustību konsultante Olga Žitluhina,
  • gaismu mākslinieks Mareks Lužinskis.

Lomās: Guna Zariņa un Vilis Daudziņš.

Izrāde notiek: JRT Mazajā zālē Miera ielā 58a.

Biļetes var iegādāties: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/120437

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.jrt.lv

20220829123758-48758.jpg