BRĀMSA VIJOLKONCERTS UN ŠŪMAŅA SIMFONIJA. Vineta Sareika un Sinfonietta Rīga

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Par koncertu 24.09.2022. plkst. 18:00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē:

  • Vineta Sareika - vijole
  • Sinfonietta Rīga
  • Diriģents Normunds Šnē

 Programmā:

  • Johanness Brāmss Koncerts vijolei un orķestrim Remažorā op. 77
  • Roberts Šūmanis Pirmā simfonija Sibemolmažorā op. 38 (“Pavasara”)

1853. gadā Roberts Šūmanis laikrakstā Neue Zeitschrift für Musik raksta:

“Johannesa Brāmsa liktenis ir mūzikā izteikt mūslaiku visaugstāko garu. Viņš sevī nes ikvienu zīmi, kas vēsta – viņš ir izredzētais.”

Divdesmit gadus vēlāk Brāmss apzinīgi pilda vecākā kolēģa pareģojumu, un Austrijas laukos top Vijolkoncerts, kura spirgtā enerģija sasaucas ar Šūmaņa “Pavasara” simfoniju. Tas ir gadalaiku plaukums, aiziešana un reizē arī šī brīža slavinājums.

Kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga 17. sezonas sākumu svinēs starptautiski atzītā latviešu vijolniece Vineta Sareika, kura nesen pievienojusies “Berlīnes filharmoniķiem”. Viņa ar klausītājiem atkal tiksies Brāmsa meistardarbā, kas tehnisko grūtību dēļ savulaik saukts par koncertu pret vijoli, tomēr jau vairāk kā gadsimtu saista solistus visā pasaulē. Un ir skaidrs – Šūmaņa pravietiskās rindas ir piepildījušās.

Apliecības “Goda ģimene” (“3+ ģimenes karte”) vai LT, vai EST ģimenes kartes īpašniekiem Latgales vēstniecība GORS piedāvā “BRĀMSA VIJOLKONCERTS UN ŠŪMAŅA SIMFONIJA. Vineta Sareika un Sinfonietta Rīga” noklausīties ar 15% atlaidi.

Atlaide apliecības “Goda ģimene” (“3+ ģimenes karte”) īpašniekiem tiek piemērota arī iepērkoties “Biļešu Paradīze” www.bilesuparadize.lv, ievadot derīgas apliecības numuru.

 (LT, vai EST ģimenes kartes īpašniekiem pirms tam lūgums pieteikties, zvanot pa tel.nr. +371 64633303).

 

Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.latgalesgors.lv    

20220922162042-30619.jpg