Piedāvājums no M.Čehova Rīgas Krievu teātra

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

30% atlaide 3+ Ģimeņu kartes īpašniekiem uz šādām izrādēm:

25.februārī un 22.maijā izrāde "Spoks no Kentervilas"

Ilgums - 2 stundas 20 minūtes

Ja īru filozofs, dramaturgs, estēts, rakstnieks, dzejnieks Oskars Vailds (Oscar Fingal O’Flahertie Wills Wilde) 1887. gadā būtu zinājis, ka gotika būs modē arī 20. un 21. gadsimtā, viņš noteikti būtu sarakstījis turpinājumu savai gotiski humoristiskajai novelei „Kentervilas spoks”. Un, ja vēl – fantastika! – viņam būtu izdevies nodzīvot līdz mūsu dienām, viņš noteikti būtu ieradies uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādi, tāpēc ka Latvijas dramaturgs Aleksejs Ščerbaks, ko Rīgas Krievu teātra skatītāji pazīst pēc izrādēm: „Starpstacija” un „Tango ar Stroku”, sarakstījis savu (šī aizraujošā stāsta par kādu amerikāņu ģimeni) versiju. 

Šīs ģimenes galva, misters Hairams B. Otiss, iegādājies vecu angļu pili, bet tādējādi, kā atklājas, arī dzimtas spoku. Spokainais sers Simons de Kentervils nekādā mērā nav iepriecināts par "vulgāro amerikāņu" iebrukumu savā īpašumā. Piedāvājam Jums pašiem noskatīties, kas no tā sanācis, atnākot uz režisora Igora Koņajeva izrādi, kurai mūziku raksta leģendārais latviešu komponists Raimonds Pauls, kas jau no 1963. gada veiksmīgi sadarbojas ar Rīgas Krievu teātri.

Augstu vērtējot teātra mākslu, Borisa un Ināras Teterevu fonds piecu gadu pastāvēšanas laikā sniedzis atbalstu jau sešām M.Čehova Rīgas Krievu teātra izrādēm: sestā – “Spoks no Kentervilas”.

Vairāk par izrādi lasi: https://www.mct.lv/lv/izrades/spoks-no-kentervilas

Uz 22.martā izrādi "Maģijas atslēga"

Ilgums - 2 stundas 40 minūtes

Šis iestudējums ir īpaši nozīmīgs Rīgas Krievu teātrim gan kultūras, gan koncepta, gan simbolisma ziņā, jo tas ir veltīts Mihailam Čehovam, kura vārdā ir nosaukts teātris. Vienlaicīgi izrāde ir RKT veltījums Latvijas valsts simtgadei, jo vēsta par cilvēku, kurš ir devis neatsveramu ieguldījumu Latvijas teātra kultūrā.

Reiz M. Čehovs teicis: "Es gribu nodot aktieriem teātra maģijas atslēdziņu". Iedvesmojoties no šiem vārdiem, pazīstamais krievu dramaturgs Mihails Durņenkovs lugai, ko uzrakstījis pēc RKT lūguma, devis nosaukumu “Maģijas atslēgas”. Tās pamatā ir vēsturiskas liecības, dokumentāli materiāli, tai skaitā materiāli no Latvijas arhīviem un muzejiem. Režisore Marina Brusņikina uzsver, ka skatītājus sagaida nevis M. Čehova biogrāfijas izklāsts, bet dzīves pilns, emocionāls, iedvesmojošs stāsts, ko uz skatuves izdzīvos septiņi mūsu teātra aktieri, atceroties, citējot, diskutējot, iemiesojot...

Vairāk par izrādi lasi: https://www.mct.lv/lv/izrades/magijas-atslegas

Uz 22.aprīļa izrādi “Mana skaistā lēdija”

Sākums  - 19:00

Ilgums - 2 stundas 40 minūtes

12+

Viens no slavenākajiem mūzikliem pasaulē: brīnišķīga mūzika, asprātīgi dialogi un aizraujošs stāsts ne tikai ilgu laiku paliek atmiņā, bet arī rada vēlmi atkal tikties ar galvenajiem varoņiem.

Pamatojoties ar Bernarda Šova lugu “Pigmalions”, mūzikla autori izveidojuši reizēm ļoti smieklīgu, reizēm maigu un aizkustinošu stāstu par mīlestību, azartu... un angļu valodu. Jaunās puķu pārdevējas Elīzas Dulitlas, lingvista un fonētikas skolotāja Henrija Higinsa un pulkveža Hjū Pikeringa nejaušās satikšanās rezultāta sākas neparasts eksperiments: Higinss uzņemas sešu mēnešu laikā ievest meiteni "no apakšas" augstākajā sabiedrībā... vai, drīzāk, viņš apgalvo, ka nodrošinās viņai pareizo izrunu, tāpēc neviens vairs nevarēs iedomāties, ka Elīza ir daļēji apmācīta puķu pārdevēja. Pulkvedis Pikerings slēdz derības un ir pat gatavs maksāt par nodarbībām. Elīza, savukārt, ir gatava mācīties, jo viņa vēlas strādāt ziedu veikalā. Un neviens no šiem trim nedomā, cik daudz pārsteigumu, izmēģinājumu un satricinājumu radīs viņu neparasta iecere...

Vairāk par izrādi lasi: www.mct.lv/lv/izrades/mana-skaista-ledija

20190311121215-69992.jpg