Jaunmoku pils aicina uz Ģimeņu dienu“Zaļā doma”

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Turpinot Ģimeņu dienu pasākumu ciklu, 3.jūlijā Jaunmoku pils parkā aicina uz Ģimeņu dienu “Zaļā doma”. Tajā tiks popularizēta un stiprināta zaļā domāšana ģimeņu vidū. Būs interaktīva teātra izrāde bērniem, diskusijas, iedvesmu stāsti, praktiskas nodarbes un ekskursija.

  • No plkst. 11.00 -15.00 Jaunmoku pils muzeja atvērtā krājuma lielizmēra priekšmetu ekspozīcijā būs veicamas praktiskas nodarbes – koka stādīšana, koku zāģēšana, mērīšana u.c., bet pilī skatāmās muzeja vēstures un meža ekspozīcijas.
  •  Plkst. 12.00 mazos pasākuma dalībniekus gaidīs apvienības Teātris un ES interaktīvās izrādes “Sunītis un Kaķīte”.

20220629175759-46760.jpg

  • Plkst. 13.00 biedrība Zero Waste Latvija diskusijās un stāstos vedinās aizdomāties par ikdienas patēriņu un iespējām to samazināt, par atkritumu šķirošanu un problēmām. Otrreizējo materiālu izmantošanas darbnīcā varēs iemācīties izgatavot sev vaska drānu un universālo tīrīšanas līdzekli.

20220629175834-13716.jpg

  • Viens no šī gada jaunumiem Jaunmoku pils kompleksā būs brīvpieejama Mežaparka pastaigu taka, kura tiek ierīkota Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklātā projektu konkursa ietvaros.
  • Ģimeņu dienas ietvaros plkst. 14.00 būs iespēja doties jaunās Mežaparka takas iepazīšanas ekskursijā.

 Vairāk informācijas par plānoto pasākuma programmu https://jaunmokupils.lv/gimenu-diena-zala-doma/

  •  Teātris, diskusijas, dalība darbnīcās un ekskursijā būs bezmaksas.
  • Jaunmoku pils muzeja apmeklējums ģimenēm būs par samazinātu ieejas maksu – 20% no standarta biļetes cenas.

Ģimeņu diena “Zaļā doma” ir trešā no piecu pasākumu cikla projekta “Ģimeņu dienas Jaunmokās” (2022.LV/ĢDP/37). To īsteno Jaunmoku pils kultūrvēsturiskā kompleksa saglabāšanas un kultūras veicināšanas biedrība "ALEJA" Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” atklāta projektu pieteikumu konkursa “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” ietvaros. Projekta īstenošanu atbalsta SIA “Jaunmoku pils”. Pasākumus finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 Pasākuma laikā tiks fotografēts un iegūtie dati publiskoti.

 

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.jaunmokupils.lv

20220629175943-39469.jpg