Ko darīt, kamēr Dabas muzejs ir slēgts?

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Informācija par Latvijas Dabas muzeja attālinātajiem pakalpojumiem

Laikā, kad sabiedrības veselība ir kopīgi sargājama un nevaram tikties klātienē, Dabas muzejs grib būt noderīgs un palīdzēt, kā spēj.

Lai arī muzejs šobrīd ir apmeklētājiem slēgts, tas izveidojis un turpina pilnveidot pakalpojumus, kas pieejami attālināti.

Muzeja tīmekļa vietnē izveidota jauna sadaļa Brīviem brīžiem, kurā publicē ar dabas tēmām saistītas idejas un informāciju, kas var būt noderīga maziem un lieliem, gan iekštelpās, gan ārā.

Jauno sadaļu veido sešas virstēmas:

  • Eksperimentē
  • Ceļveži dabā
  • Uzdod jautājumu
  • Darbojies radoši
  • Zīmē
  • Krāso

Katrā sadaļā ievietoti materiāli un video, lai dažādotu mājās pavadāmo laiku, iepazītu ko jaunu un iespējams noskaidrotu neskaidros jautājumus.

Sadaļa ceļveži var izrādīties noderīga pastaigas laikā mežā. Šobrīd tajā publicēti četri ceļveži „Pavasara sēnes”, „Pavasara augi”, „Svešie mūsu dabā – augi”, „Svešie mūsu dabā – dzīvnieki”. Sadaļa tiks papildināta.

Savukārt Uzdod jautājumu par dabu ir aicinājums rakstīt, ja esat dabā un jums rodas jautājumi par kādu sēni, augu, iezi, kukaini, putnu vai ko citu. Pievienojiet fotogrāfijas un video. Centīsimies atbildēt, lai arī reizēm attālināta dabas objekta noteikšana var būt sarežģīta. Priecājamies par visiem, kuri šo iespēju izmanto un drīzumā publicēsim biežāk uzdotos jautājumus.

Radošajās sadaļās pieejamas rokdarbu sagataves, krāsojami Latvijas dzīvnieki, paraugi, kā uzzīmēt dažādus kustoņus.

Savukārt eksperimenti būs interesanti tiem, kurus saista precīzs un metodisks darbs, kā arī dažādi atklājumi. Jau pieejami divi video „Kā noteikt īstu dzintaru” un „Uzzini kā pludmalē atrast magnetītus”.

https://www.dabasmuzejs.gov.lv/lv/pakalpojumi/briviem-briziem

Veselību, možu garu un tiksimies drīz!