Latvijas Nacionālās operas un baleta īpašie piedāvājumi visai ģimenei!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Latvijas Nacionālā opera un balets apliecības "Goda ģimene" (“3+ Ģimenes karte”) īpašniekiem  piedāvā iegādāties biļetes ar  50% atlaidi:

“Amāls un nakts viesi”  opera visai ģimenei

Par izrādi:

Sveiks, skatītāj,

mani sauc Amāls un reiz, sensenos laikos, es biju mazs zēns. Kādu nakti pie mums ar mammu ieradās trīs zinātnieki – Baltazars, kurš ikdienā dzīvo melna marmora pilī, pilnā ar melnām panterām un baltām dūjām; Kaspars, kam pieder maģisku akmeņu lādīte, un Melhiors Es-Visu-Zinu-Labāk Baritons. Viņi devās apciemot kādu bērnu mirdzošām acīm, kas reiz mīlestībā valdīšot pār pasauli. Šim bērnam klausot lauvas un ērgļi, un eņģeļi viņam dziedot miegadziesmas. Tas izklausās patiešām lieliski. Mana mamma saka, ka es arī esot tāds bērns. Viņa saka, ka tādi ir visi bērni – mirdzošām acīm, tie valda, turot rokās savu vecāku sirdis. Viņai ir taisnība. Es esmu tas bērns, kas rotaļājas ar vēju un kuram klausa lauvas. Es esmu tas bērns, kas var izmainīt pasauli. Katru dienu es esmu tas bērns ar savu zvaigzni.

Džana Karlo Menoti viencēliena opera bērniem Amāls un nakts viesi pirmizrādi ar tiešraidi raidsabiedrībā NBC piedzīvoja 1951. gada 24. decembrī.

  • Opera tiek izpildīta latviešu valodā.
  • Ieteicamais skatītāju vecums – 5-10 gadi.
  • Biļete jāiegādājas katram skatītājam, neatkarīgi no vecuma!

20231031112153-25257.jpg

“Karlsons lido…”  balets visai ģimenei

Par izrādi:

Kurš gan nezina Karlsonu, kas dzīvo uz jumta – vislabāko rotaļu biedru pasaulē? Omulīgais vīriņš ar propelleru uz muguras ir viens no Astridas Lindgrēnes grāmatu pazīstamākajiem varoņiem, kuru iemīļojuši gan bērni, gan pieaugušie. Tagad, pirmo reizi Latvijā, viņa piedzīvojumi skatāmi arī baleta izrādē! Latvijas Nacionālā baleta iestudējums ļauj mazajiem skatītājiem izdzīvot visas slavenās Brālīša un Karlsona dēkas – pastaigu pa jumtiem, zagļu ķeršanu, pūcīgās auklītes Bokas jaunkundzes izjokošanu un smalkmaizīšu čiepšanu! Un kā īpašs saldēdiens ir grandiozas dzimšanas dienas svinības ar veselām astoņām tortēm un tikai vienu svecīti... Dzīvespriecīgais, krāsainais uzvedums aizved skatītājus uz pasauli, kur fantāzija saplūst ar īstenību – skursteņslauķi uz pilsētas jumtiem metas jautrā dejā, TV dīvas izkāpj no ekrāna un sarīko krāšņu rēviju, un pat konfektes sāk griezties apburošā valsī... Taču būtībā balets ir par ilgām pēc īsta drauga – tātad stāsts par katru no mums.

 

Karlsona piedzīvojumus mūzikā ietērpis viņa vārdabrālis – komponists Juris Karlsons. Viņa dinamiskajā, kontrastiem bagātajā mūzikā kā jautrā karuselī savijas spilgti muzikāli raksturojumi ar it kā kaut kur dzirdētu intonāciju alūzijām. Horeogrāfiju izrādei veidojis Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kurš jau radījis vairākus publikas iemīļotus iestudējumus visai ģimenei. Mārtiņa Vilkārša krāsainā scenogrāfija aizved skatītājus uz 70. gadu Stokholmu, bet Ilzes Vītoliņas veidotie tērpi ir kā grezna modes parāde.

"Karlsons lido..." saņēmis Lielo Mūzikas balvu 2013 kategorijā Gada uzvedums.

Iestudējums tapis pēc Astridas Lindgrēnes stāsta “Karlsons, kas dzīvo uz jumta” sadarbībā ar Nordiska Strakosch Teaterforlaget ApS, Kopenhāgenā.

Biļetes pieejamas LNO kasē Aspazijas bulvārī 3, Rīgā un internetā www.opera.lv. Atlaides tiek piemērotas arī iegādājoties biļetes internetā www.opera.lv :

1)       ievadot derīgas apliecības "Goda ģimene" (“3+ Ģimenes karte”) numuru sadaļā “Atlaides kods”,

2)      ievietojiet biļeti grozā un tad pie sadaļas “Piedāvātās vietas” jāizvēlas “Goda Ģimenes CENA”.

Apmeklējot izrādi, biļešu kontrolierim būs jāuzrāda apliecība "Goda ģimenes" ("3+ Ģimenes karte")!

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.opera.lv

20231031110030-22508.jpg