LNSO AICINA UZ KONCERTIEM MARTĀ!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris martā piedāvā apmeklēt koncertus ar 30% atlaidi:

20180301163905-96326.jpg

ES NĀKŠU, LAI TU DZĪVOTU

1. marts / 19.00 / ceturtdiena

Dita Krenberga - Grupas koncertmeistare

Xylem TRIO - taustiņinstrumenti, saksofons un marimba

Raimonds Pauls - klavieres

Linda Leen, Ieva Kerēvica, Ieva Sutugova, Intars Busulis, Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis, Miks Dukurs, vokālā grupa "Latvian Voices", grupa "Musiqq" un koris "Maska" Jāņa Ozola vadībā


Biļetes "Biļešu paradīzē" no 15 €

Koncerta pirmajā daļā LNSO sava otrā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā atskaņos Leonarda Bernsteina komiskās operetes "Kandids" spožo, asprātīgo uvertīru, skanēs arī Igora Stravinska līksmā "Krievu deja" no baleta "Petruška", Dita Krenberga spēlēs solo Kloda Debisī maigajā miniatūrā "Meitene linukrāsas matiem" (versija ar orķestri), Xylem Trio ar LNSO atskaņos Morisa Ravela ikonisko "Bolero", Raimonds Pauls spēlēs solo pats savā lieliskajā, dzīvespriecīgajā "Rapsodijā".

Koncerta otrajā daļā savas skaistākās dziesmas sniegs Linda Leen, Ieva Kerēvica, Ieva Sutugova, Intars Busulis, Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis, Miks Dukurs, vokālā grupa "Latvian Voices", grupa "Musiqq" un koris "Maska" Jāņa Ozola vadībā.

20180301163922-26354.jpg

ĒRIKS EŠENVALDS "VULKĀNU SIMFONIJA"

10. marts / sestdiena / 19.00
Cēsis, Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

Dita Krenberga - flauta

Valsts akadēmiskais koris " LATVIJA "

Diriģents - Māris Sirmais

Ēriks Ešenvalds saka: "Kaut kur netālu no izspļauto akmens un izdedžu krāvumiem, starp lavas uguns un putekļu dubļu straumēm, draudošās magmas dziļajos apcirkņos un karsto geizeru dūmeņos brīdī, kad zeme drebēja, debess aptumšojās un šķita, ka pasaulei gals klāt, vietējām tautām piedzima mīti, leģendas un tautasdziesmas par vulkāniem - "kad akmeni sit, tas izraud uguni"; "un mīlētāji pārtapa par vulkāniem - vienmēr blakus un ar degošu mīlestības liesmu sevī"; "pēc četrām stundām vīrs izkāpa no krātera un atgriezās mājās; izrādījās - bija pagājuši veseli četrdesmit gadi"; "Zemes māte sūtīja savus dēlus, jaunos vulkānus, pa pasauli sev mājvietu meklēt. Vieni apmetās uz salām, citi vēl kaut kur, bet tie trešie nokāpa teiksmainajā zemūdens pasaulē." Šajā simfonijā esmu iekausējis tautu kultūrvēsturisko mantojumu par vulkāniem. Kā plūstošas lavas bizē ar savu flautu to visu koncertā sapīs un savīs soliste Dita Krenberga."

20180301163943-84715.jpg

DJ MONSTA UN KOKLES SIMFONISKAIS FAKTORS

28. marts / ceturtdiena / 19.00

Rīga, Lielā ģilde

DJ Monsta - elektronika

Laima Jansone - kokles, elektronika

Egils Upatnieks - oboja

Stīgu kvartets: Ilze Kirsanova, Raimonds Melderis, Liene Beitāne, Ainārs Paukšēns


Biļetes "Biļešu paradīzē" no 7 €

Te Halila arābiskā pasaules mūzika, Kronlaka sarunas un tām piestāvošs Šnitkes kvartets , kurā atbalsojas renesanses laiks, rēgojas bēthovenisks klasicisms un eksponējas postmodernisms. Tepat ar akustiskām un elektrizētām koklēm, gongiem un zvaniem arī Laima Jansone , kas raksta jaundarbu, un DJ Monsta , kura intelektuālās spēles arvien apliecina teicamu gaumi un neizsmeļamu izdomu.

20180301164008-35497.jpg

MOCARTS. VASKS.
4 GADALAIKI

23. marts / piektdiena / 19.00

Rīga, Lielā ģilde

Solists (vijole) un atskaņojuma vadītājs: Rolands Greiters


 Biļetes "Biļešu paradīzē" no 20 €

Lincā dzimušais, Zalcburgā un Ņujorkā studējušais Rolands Greiters ir jaunatklātās Elbas filharmonijas rezidējošā orķestra ilggadējs koncertmeistars. Ar Vaska mūziku labās attiecībās. Arī ar Vaska skaisto mīlestības stāstu Vox amoris . Pirms tam - viena no Mocarta graciozajām naktsmūzikām. Pēc tam - Vivaldi gadalaiki ar putnudziesmām, tveici, medībām un kamīnliesmām.

20180301164339-71905.jpg

DZIESMU IZRĀDE "ZENĪTS"

25. marts / svētdiena / 13.00 un 16.00

Rīga, Lielā ģilde

Izrādes režisors - Viesturs Meikšāns
Scenogrāfe - Rūta Briede
Izrādes Galvenie varoņi - Rīgas Doma kora skolas audzēkņi
"LNSO zenītansamblis"
Diriģents - Guntis Kuzma


 Biļetes "Biļešu paradīzē" no 11 €

Jānis Šipkēvics saka: "Šis cikls ir savdabīgs psiholoģisks seanss, kurā ar dažādu žanru kompozīcijām tiek atjaunotas saites ar skolas laika maģisko pasauli. Muzikāli cikls ir tāds, kādu savam iztēles orķestrim būtu rakstījis bērns. Ar vēlmi izprast apkārt notiekošo un piešķirt visam rotaļīgu, eksistenciālu, smieklīgu, aizkustinošu, pārpasaulīgu un puiciski ikdienišķu jēgu."

20180301164409-22196.jpg

BAHS un FORĒ. MIERA FORMULA

29. marts / 19.00 / ceturtdiena - Rīga, Lielā ģilde
30. marts / 18.00 / sestdiena - Rēzekne, Latgales vēstniecība GORS

Gunta Gelgote - soprāns
Johanness Helds - baritons
Latvijas Radio koris

Diriģents - Andris Poga


Biļetes Rīgā "Biļešu paradīzē" no 15 €
Biļetes Rēzeknē "Biļešu paradīzē" no 7 €

Līdzās Baha tētiņa korāļiem un fūgām, ko orķestra krāsās likuši 20. gadsimta varenie, - Forē izteikti franciskais Rekviēms solobalsīm, korim, orķestrim un visai pasaulei. Gregoriski noteikts, cilvēciski skarošs, eņģeliski maigs.