Piedāvājums no M.Čehova Rīgas Krievu teātra

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Piedāvājums no M.Čehova Rīgas Krievu teātra OKTOBRA un NOVEMBRA mēnesim.

3+ Ģimenes kartes īpašniekiem tiek piedāvāts ar atlaidi 30% noskatīties šādas izrādes:

“Albums“

Ilgums – 2 stundas 25 minūtes (ar starpbrīdi)

16+

Izrādē smēķē. Izrādē tiek izmantots stroboskops. 

Rīgas Krievu teātris brīdina - mīlas dēkas var kaitēt jūsu veselībai... veselajam saprātam un garīgajam līdzsvaram! Bet Arkādija Averčenko stāsti ir ļoti noderīgi!

Jūs uzzināsiet, kur vieglāk iepazīties – kupejā vai peldētavā -, kā izārstēt iemīlēšanos un kas vieno sievieti un rokas granātu.

Gandrīz pirms 100 gadiem Arkādijs Averčenko pats lasījis savus stāstus uz Krievu teātra Rīgā skatuves, iestudējis šeit savas lugas un pats tajās arī spēlējis. Izrāde „Albums” – pirmā pievēršanās šī autora sacerējumam, kopš 1923. gada. 

„Arkādija Averčenko rakstniecības stils ir pielīdzināms agrīnajam Čehovam,” saka Georgijs Chvirava, Omskas Valsts akadēmiskā drāmas teātra galvenais režisors. Un, līdzīgi Čehovam, Averčenko par vīrieša un sievietes savstarpējām attiecībām raksta trāpīgi un ar humoru, turklāt aiz komiskām situācijām viegli atklājas mūžīgo jautājumu nopietnība, bet formas vieglums un elegance nekādā veidā nepieļauj pamācošu toni.

Lai titru lasīšana nesagādātu grūtības, lūgums ņemt vērā, ka nebūtu ieteicams izvēlēties vietas tuvāk par 6. rindu!

20201014103810-55294.jpg

Foto: Aigars Altenbergs

"Piecas dziesmas pēc atmiņas"

Ilgums - 1 stunda 20 minūtes

16+

Titri latviešu un angļu valodā.

„Vai atceries..?” Šis savtīgais jautājums sarunās dzirdams visai bieži. Kāpēc savtīgais? Tāpēc, ka dažādi cilvēki vienus un tos pašus notikumus atceras savādāk. Vai arī neatceras. Tādā veidā dažkārt veidojas paralēlās pasaules.

Jaunā Vladislava Nastavševa izrāde pēc tekst-grupas Orbīta lugas motīviem, kas uzrakstīta speciāli pēc teātra pasūtījuma, veltīta valodas un atmiņas mijiedarbībai. Ar lugas varoņiem atgadījās tieši tas: „Vai atceries..?” Un tagad viņi tiešām cenšas kaut ko atcerēties. Sākas no vienas puses patiesi komisks, no otras - smeldzīgi aizkustinošs ceļojums personīgo atmiņu pažobelēs. Varoņi dodas uz savu mērķi, piemērot dažādas maskas, apkopojot atmiņu fragmentus, balstoties uz asociācijām, griežoties pie zinātniskiem pētījumiem, izmantojot profesionāla dziednieka palīdzību un sacerot pat apsveikumus jubilejās. Protams, jautājums, vai ir vērts atcerēties to, kas aizmirsies, paliek vienmēr. Taču neatcerēsies – neuzzināsi, vai ne?

Lai titru lasīšana nesagādātu grūtības, lūgums ņemt vērā, ka nebūtu ieteicams izvēlēties vietas tuvāk par 6. rindu!

20201014104014-40080.jpg

Foto: Inese Kalniņa

20201014104518-34237.jpg