Skaistas brīvdienas “Pasiekstes vējdzirnavās” Ventspils pusē

Autors: Godaģimene.lv, 2022. gada 26. janvāris, 19:09:55
Skaistas brīvdienas “Pasiekstes vējdzirnavās” Ventspils pusē

Veinbergu ģimene iedzīvinājusi stāstu par “Pasiekstes vējdzirnavām”:

“Pasiekstes vējdzirnavu vēsture iesniedzas sirmā senatnē. Pirmo reizi hronikās dzirnavas minētas 1748.gadā un tām bijuši divi gaņģi. Celtne bija būvēta no koka un izmaksājusi 1000 Alberta dālderu. 1797.gada revīzijā gan ne dzirnavas, nedz dzirnavnieki vairs nav pieminēti. Tikai apmēram pēc 100 gadiem atkal lasām par to, ka Pasiekstē ir vējdzirnavas: 1892.gada Ventspils aprinķa adrešu grāmatā minētas Pasiekstes dzirnavas ar melderi A.Šulcu. Pasiekstes muižas īpašnieks bija barons O.Grotthuss, līdz ar to varam secināt, ka arī dzirnavas piederējušas muižai. Dzirnavas darbojušās līdz 1964.gadam. Dzirnavas vairākkārtīgi mēģināja atjaunot padomju laikos. Gan kolhozs, gan kooperatīvs, diemžēl, nesekmīgi. Pateicoties tam, ka mēs uzdrīkstējāmies sapņot, Pasiekstes vējdzirnavas nu ir atguvušas savu agrāko spozmi un tajās var smelties pozitīvas emocijas, gūt enerģiju savu sapņu īstenošanai un, protams, izbaudīt gardu maltīti.

Novēlam jauki pavadīt laiku pie mums Pasiekstes vējdzirnavās. Mēs esam par sapņiem, kas top par īstenību!”

Pasiekstes vējdzirnavās var pavadīt neaizmirstamus brīžus un baudīt izcilu maltīti krogā “Pasiekstes vējdzirnavas”, kurš ir izvietots atjaunotajās vējdzirnavās. Pasiekstes vējdzirnavu saimnieki piedāvā plašas nakšņošanas iespējas blakus esošajos apartamentos un kempinga namiņos.

Visiem apartamentiem un kempinga namiņiem Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem 20% atlaide. Atlaide tiek piemērota, uzrādot derīgu apliecību “Goda ģimene” (“3+ Ģimenes karte”).

Krogā "Pasiekstes vējdzirnavas" var saņemt atlaidi 20% apmērā pamata ēdienkartei.

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.vejdzirnavas.lv, tel.20005846

20220126163825-48651.jpg