Ar “3+Ģimenes karti” Dziesmu un deju svētku laikā sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Otrdien, 3. jūlijā, pamatojoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iniciatīvu, valdība pieņēma grozījumus “Grozījums Ministru kabineta 2017. gada 27. jūnija noteikumos Nr.371 “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi”, nosakot “XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku” norises pasākumu laikā no 2018. gada 5. jūlija līdz 2018. gada 9. jūlijam daudzbērnu ģimenes locekļiem ir tiesības saņemt braukšanas maksas atvieglojumus 100 % apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas, izmantojot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes autobusu un vilcienu maršrutos.

Atlaidi var saņemt uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" un personu apliecinošu dokumentu. Bērni līdz 15 gadu vecumam personu apliecinoša dokumenta vietā kopā ar Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" var uzrādīt skolēnu apliecību.

2018. gada 12. jūnijā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Demogrāfijas lietu apakškomisijas sēdē diskutēja par Goda ģimenes apliecības programmas izpildi un turpmākas pilnveidošanas iespējām. Ņemot vērā Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšlikumus un to, ka pēc provizoriskiem aprēķiniem piešķirtā finansējuma "Dotācijas sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem ar braukšanas maksas atvieglojumiem saistīto zaudējumu segšanai" ietvaros apmērs ir pietiekams, tika sagatavots grozījumu projekts, kas ļaus daudzbērnu ģimenēm uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem doties ar sabiedrisko transportu bez maksas.

VARAM jau šī gada 22. jūnijā vērsās Satiksmes ministrijā ar aicinājumu izvērtēt iespēju sniegt atbalstu – noteikt bezmaksas starppilsētu sabiedrisko transportu (reģionālās nozīmes autobusu un vilcienu maršrutos), daudzbērnu ģimenēm, lai nodrošinātu iespēju nokļūt uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem. Pateicoties VARAM iniciatīvai “Goda ģimenes gada” projekta ietvaros daudzbērnu ģimenēm ne tikai piešķirtas bezmaksas biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem, bet arī tiks nodrošināts starppilsētu sabiedriskais transports.

Vairāk informāciju par reģionālās nozīmes autobusu un vilcienu maršrutiem lasīt info

Informācija sagatavota izmantojot informāciju no Ministru kabineta mājas lapas

FOTO: interneta resursiem