Iespēja apmeklēt bezmaksas lekcijas par veselīgu uzturu bērniem

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Rīgas domes Labklājības departaments aicina vecākus oktobrī un novembrī apmeklēt lekcijas par bērnu veselīgai attīstībai nepieciešamo uzturu dažādos vecumposmos.

Veidojot bērna izpratni par veselīgas ēšanas paradumiem, kas ietekmē cilvēka veselību visa mūža garumā, primārā nozīme ir vecāku priekšzīmei un ģimenes kopējiem ēšanas paradumiem. Bieži vien vecākiem grūtības sagādā bērnu ēdienkartes dažādošana, jo bērni mēdz būt izvēlīgi, atteikties uzturā lietot veselīgus produktus, piemēram, dārzeņus un augļus, vai pārlieku daudz lietot dažādus saldumus un neveselīgus našķus.

Lekciju laikā to dalībnieki gūs izsmeļošu ieskatu par veselīgu, sabalansētu uzturu un veselīgiem ēšanas paradumiem – par piemērotākajiem un uzturvielām bagātākajiem pārtikas produktiem, pirmajiem piebarojumiem un bērna organismam nepieciešamajām uzturvielām, kas ietekmē ne tikai fizisko, bet arī psihisko veselību, bērna vecumam atbilstošākās ēdienkartes izveidi, skolas vecuma bērnu uzturu, kā arī citiem jautājumiem, kas noderīgi būs visu vecumu bērnu vecākiem. Lekcijās stāstīs, kā nodrošināt pietiekoši lielu olbaltumvielu, ogļhidrātu, tauku, minerālvielu un vitamīnu daudzumu uzturā un kādi ir galvenie veselīga uztura pamatprincipi. Apmeklējot lekciju, vecāki uzzinās kā ar uztura palīdzību kontrolēt svaru un izvairīties no dažādām slimībām, piemēram, paaugstināta asinsspiediena un cukura diabēta.

Vecākiem ir svarīgi jau no mazotnes pieradināt bērnu pie dažādiem produktiem, tos pakāpeniski ieviešot bērna ēdienkarte. Ieviest ikdienas ēdienkartē jaunus produktus, un plānojot ne tikai bērna, bet visas ģimenes ēdienreizes , izmantot jauniegūtās zināšanas, palīdzēs recepšu grāmatiņas, kuras saņems lekciju apmeklētāji. Šajās grāmatiņās ir apkopotas dažādas, bērna vecumam atbilstošas receptes visām ēdienreizēm, iekļaujot gan pamatēdienus (visdažādākos dārzeņu, gaļas un zivju ēdienus) , gan desertus.

Lekcijas notiks Rīgas veselības centra filiālē Ķengarags, Kaņiera ielā 13 un Rīgas Centrālās bibliotēkas Imantas filiālbibliotēkā, Slokas ielā 161 k-1. Lekcijas vadīs uztura speciāliste Tatjana Tepo. Detalizēts lekciju plāns mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv. Lai pieteiktos lekcijām, jāsazinās ar Tatjanu Tepo, tālr. nr. 29438866, e-pasta adrese [email protected].  

20161005104228-19322.jpg