Ir īstais laiks iegriezties Turaidas muzejrezervātā

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Turaidas muzejrezervāta ekspozīciju un izstāžu apmeklējums (ieejas maksa):

Vasaras sezonā (01.05. – 31.10.)

- Ģimenei (2 pieaugušie, 2 un vairāk bērni) – 10.70 EUR

- Ģimenei (1 pieaugušais, 2 un vairāk bērni) – 6.40 EUR

Ģimenes biļeti var iegādāties ģimene, kurā ir 1-2 pieaugušie un 2 (vai vairāk) bērni līdz 18 gadu vecumam, vai viena daudzbērnu ģimene, kuras aprūpē ir trīs vai vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam (tai skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni), vai bērni līdz 24 gadu vecumam, ja bērns iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību un kāds no pavadošajiem vecākiem uzrāda Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” un personu apliecinošu dokumentu vai daudzbērnu ģimenes statusu apliecinošus dokumentus.

Ziemas sezonā (01.11. – 30.04.)

- Ģimenei (2 pieaugušie, 2 un vairāk skolēni vecumā no 7 g. līdz 18 g.), tai skaitā ar Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” – 6.40 EUR

- Ģimenei (1 pieaugušais, 2 un vairāk skolēni vecumā no 7 g. līdz 18 g.), tai skaitā ar Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” – 3.70 EUR

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” un personu apliecinošu dokumentu vai daudzbērnu ģimenes statusu apliecinošus dokumentu, individuālajam apmeklējumam tiek piemērota 50% atlaide no apmeklējuma biļetēm.

Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis Turaidas muzejrezervāts dibināts 1988. gadā. Tas aptver Turaidas vēsturisko centru, saglabā, pēta un popularizē kultūrvēsturisko mantojumu, kas šajā vietā veidojies gadu tūkstoša garumā, sākot ar 11. gadsimtu. Muzejrezervāts aptver 43.63 ha plašu teritoriju, kurā atrodas 39 vēsturiskās ēkas un būves.

Šīs vietas pievilcību saskatījuši tās senie iedzīvotāji – Gaujas lībieši, dodami tai Turaidas vārdu, kas no lībiešu valodas tulkojams – Dieva dārzs. Daudzveidīgais apskates objektu piedāvājums, Gaujas senielejas gleznainās dabas ainavas, pastaigu takas, plašie zālieni, koptā vide un ekspozīcijas muzejrezervātā ik gadu pulcē tūkstošiem tūristu. Turaidas muzejrezervāts ir kļuvis par apmeklētāko muzeju Latvijā.

Kultūras mantojuma saglabāšana, tautas atmiņas un vēstures liecību uzturēšana ir darbs, ko var veikt tikai ar daudzu cilvēku labo gribu un atbalstu. Muzejrezervāta apmeklējums ir viens no šī atbalsta apliecinājumiem.

Vairāk lasi: www.turaida-muzejs.lv

20200922132316-94361.jpg