Rīgas sabiedrisko transportu 4.maijā varēs izmantot bez maksas

Godaģimene.lv Godaģimene.lv
Turpmāk visi iedzīvotāji Rīgas sabiedrisko transportu bez maksas varēs izmantot arī 4.maijā, LR Neatkarības atjaunošanas dienā. To paredz Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas 4.aprīlī akceptētie grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem pilsētas sabiedriskajā transportā.

Kā zināms, Rīgas sabiedrisko transportu visi iedzīvotāji bez maksas var izmantot 18. novembrī, gadumijā, Jāņos, kā arī Rīgas pilsētas svētku laikā augustā. Tagad šis saraksts tiks papildināts ar 4. maiju.

Saistošo noteikumu grozījumu projekts, kas vēl jāapstiprina domes sēdē, paredz arī, ka turpmāk sabiedrisko transportu bez maksas varēs izmanto nestrādājošie izdienas pensionāri, uz kuriem minētie atvieglojumi līdz šim neattiecās.

Deputāti arī akceptēja komitejas priekšsēdētāja Vadima Baraņņika priekšlikumu, kas turpmāk ļaus atvieglojumu sabiedriskajā transportā saņemt abiem daudzbērnu ģimenes vecākiem, nevis vienam, kā tas bija iepriekš.

V.Baraņņiks: "Pašlaik braukšanas maksas atvieglojumu var saņemt viens no daudzbērnu ģimenes vecākiem, kurā ir trīs līdz pieci bērni. Šis regulējums rada domstarpības gadījumos, ja uz atvieglojuma saņemšanu ir pieteicies viens no bērnu vecākiem, taču otrs vecāks šādu atvieglojumu vairs nevar saņemt, lai arī bērna uzturēšanas pienākums gulstas uz abiem vecākiem. Šādu situāciju bija nepieciešams novērst."

Pēc komitejas vadītāja ierosinājuma atvieglojumus sabiedriskajā transporta saņems arī mediķi, kuri strādā Rīgas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrībās un kuru nedēļas darba laiks ir vismaz 20 stundas.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Edijs Pālens/LETA