Tiks uzsākta mājokļu granta programma “Balsts”

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

FOTO: Freepik

Tuvākā mēneša laikā sāks darboties “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” jaunā mājokļu atbalsta programma “Balsts”. Kad subsīdiju programma būs pieejama, to varēs piemērot no šī gada 1. jūlija izsniegtajiem aizdevumiem daudzbērnu ģimenēm.

Uz “Balsta” subsīdiju mājokļa iegādei var pretendēt daudzbērnu ģimenes (ar trīs un vairāk bērniem, kā arī gadījumos, ja ir divi bērni un ir iestājusies grūtniecība), kas bankā ņem kredītu mājokļa iegādei vai būvniecībai.

ĪSUMĀ:

  • Ģimenēm ar bērniem piešķirti vairāk nekā 14,5 tūkstoši garantiju, to kopsumma ir 108 miljoni eiro. “Altum” garantēto aizdevumu apjoms ģimenēm ar bērniem tuvojas vienam miljardam eiro.
  • Pēc 1. jūlija garantiju var saņemt arī bērna gaidību laikā (iepriekš garantiju varēja saņemt, kad bērns jau bija piedzimis). Tāpat gaidāmo ģimenes pieaugumu ņem vērā, nosakot garantijas apjomu.
  • Uz “Balsta” subsīdiju mājokļa iegādei var pretendēt daudzbērnu ģimenes (ja ģimenē ir vismaz trīs bērni, kā arī gadījumos, ja ir divi bērni un iestājusies grūtniecība), kas bankā ņem kredītu mājokļa iegādei vai būvniecībai.
  • “Balsta” programmas grantu var saņemt aizņēmēji, kuriem nepieder cita dzīvojamā telpa.

Informācija no © "LV portāla"

Vairāk lasi: https://ej.uz/2a8c