Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Cēsu muzejs atrodas Cēsu vecpilsētas pašā centrā, ievērojamā 18. – 19. gs. Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī Cēsu Jaunajā pilī un kopā ar 18. gadsimta pilsmuižas vēsturiskā centra teritoriju un Livonijas ordeņa viduslaiku pilsdrupām, veido vienu no pašiem nozīmīgākajiem un romantiskākajiem Vidzemes reģiona un Austrumbaltijas kultūrvēsturiskajiem objektiem.

Muzejs dibināts 1925. gadā un ar vairāk kā 160 000 muzeja krājuma priekšmetiem ir viens no lielākajiem pašvaldību muzejiem valstī. Savos pastāvēšanas 95 gados Cēsu muzejs ir kļuvis ne tikai par nozīmīgu pilsētas, novada un reģiona pagātnes vērtību glabātāju, bet arī par pilsētas vizītkarti un mūsdienīgu kultūras dzīves krustpunktu. Muzeja pētnieciskais darbs ir saistīts ar muzeja teritorijā esošo kultūrvēsturisko pieminekļu – Cēsu viduslaiku pils un Jaunās pils izpēti, krājuma kolekciju izpēti, izstāžu un ekspozīciju veidošanu par pilsētas, novada un reģiona kultūrvēsturei nozīmīgām un aktuālām tēmām. Kopš 2004. gada muzejs darbojas kā pašvaldības aģentūras „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” nodaļa.

Pēc muzeja ēkas – Cēsu Jaunās pils restaurācijas (2007 – 2012), kādreizējā grāfu Zīversu dzimtas rezidence ir atguvusi savu vēsturisko veidolu. Ēkā iekārtota jauna vēstures un interjeru ekspozīcija „Cēsis – Latvijas vēstures simbols” , kas ir vēstījums par Cēsu īpašo nozīmi Latvijas vēsturē. Blakus pastāvīgajai ekspozīcijai muzejs apmeklētājiem piedāvā – maināmas tematiskas un interaktīvas izstādes un programmas Jaunās pils izstāžu zālēs un nodarbību telpās. Reģionāla un starptautiska līmeņa mākslas izstādes nodrošina Cēsu Izstāžu nams .

Muzejs apmeklētājiem piedāvā arī iespēju uzkāpt Jaunās pils Lademahera tornī un vērot gleznaino Cēsu panorāmu, iepazīt pilsētas tuvāko un tālāko apkārtni, no augšas aplūkot pilsētas senāko iedzīvotāju – vendu pilskalnu, Livonijas ordeņa viduslaiku pilsdrupas visā savā romantiskajā krāšņumā un 18. – 19. gadsimta pilsmuižas kompleksa arhitektoniskas un ainaviskas pērles.

Šeit sastopas vairāk kā desmit gadsimti Latvijas kultūrvēsturē, katrs ar savu laiku, vēsturisko auru un vēstījumu šodienai un nākotnei.

Ja esi Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ Ģimenes karte” īpašnieks, tad Cēsu pils kompleksā vari iegādāties ģimenes biļeti ar 30% atlaidi.

  • Lai saņemtu atlaidi, jāuzrāda derīga apliecība “Goda ģimene” (“3+Ģimenes karte”) un personu apliecinošs dokuments.
  • Atlaides nesummējas ar citām piemērotajām atlaidēm.

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.cesupils.lv

20230317123233-17240.jpg