Dailes teātris aicina uz četrām izrādēm

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Dailes teātris - teātris ar visspožāko režijas teātra vēsturi Latvijas kultūrā, kura stilu vairāk nekā četrdesmit gadus veidoja tā dibinātājs aktieris un režisors Eduards Smiļģis.

Daži interesanti fakti par Dailes teātra ēku:

  • Skatuves kompleksa tornis sniedzas 12 stāvu ēkas augstumā.
  • Lielās skatuves kopējā platība ir lielāka nekā skatītāju zālei.
  • Ēkas plakanie jumti atrodas 14 dažādos līmeņos, to kopējai platībai sasniedzot gandrīz futbola laukuma izmēru.

Apliecības "Goda ģimene" (“3+ Ģimenes karte”) īpašniekiem Dailes teātris piedāvā noskatīties četras izrādes ar 30% atlaidi:

Atlaides tiek piemērotas arī internetā www.bilesuparadize.lv, ievadot kartes numuru.

Par Jasmīnas Rezā izrādi “ART”

20210924065549-12351.jpg

Marks, Seržs un Ivans ir bijuši draugi ilgu laiku. Bet tagad Seržs ir nopircis dārgu gleznu - audeklu, kas nokrāsots baltā krāsā ar šaurām baltām šķērslīnijām. Kad Marks šo gleznu nosauc par „mēslu", tā ir īsta katastrofa un smags izaicinājums viņu draudzībai. Ivans, kuram nav sava viedokļa un - pēc draugu domām - par visu nospļauties, cenšas samierināt abus savus draugus. Kaut kādam veselajam saprātam taču jābūt!

Franču dramaturģes Jasmīnas Rezā luga „Art" saņēmusi Lorensa Olivjē balvu kā gada labākā komēdija (1998) un Tonija balvu kā gada labākā luga (1998).

Par Dankana Makmillana izrādi “ELPA”

20210924065611-96097.jpg

Viņi ir divi un jauni. Sieviete un vīrietis. Kad viņiem ienāk prātā doma par bērnu, to pavada daudzi iemesli, kāpēc tā nav laba ideja. Piemēram, zemeslode taču iet bojā, tāpēc atbildīgi būtu nevis radīt bērnus, bet stādīt mežus...

Tomēr vairums cilvēku rada pēcnācējus, nevis domā, kā atveseļot zemeslodes plaušas. Tad kāpēc viņi tagad ir apjukuši?

Privātās katastrofas, atšķirībā no tām, ko planētai prognozē zinātnieki, notiek ātri un negaidīti. Aizsit elpu bez brīdinājuma. Kā to atgūt? Un – kāpēc?

Šajā viena cēliena mīlestības stāstā skatītājiem būs iespēja nepārprotami ieraudzīt pašiem sevi, esot par lieciniekiem mīloša pāra savstarpējām attiecībām mūža garumā un atklājot krietnu savas dzīves komisma devu, kas ikdienas steigā pārtapusi par bailēm, šaubām, par “lielo” lēmumu pieņemšanu, rūpēm par pasauli un attiecību saglabāšanu.

Par Justīnes Kļavas izrādi “SIDRABA ŠĶIDRUMS”

20210924065640-32028.jpg

Vai Latvijai vajadzētu ratificēt Stambulas konvenciju? Vai konseravtīvo vērtību piekritēji aizmirsuši, ka dzīvo divdesmit pirmajā gadsimtā? Kā vairojas sliekas? Un visbeidzot - kas kopīgs viendzimuma pāriem un vampīriem? Šos un vēl citus jautājumus risina seši trīsdesmitgadnieki, kurus vieno ģimenes, senas draudzības vai pirmās mīlestības saites, bet šķeļ kardināli pretēji uzskati politikā.

Vienā vasaras naktī, laikā no saulrieta līdz saullēktam minētā kompānija gatavojas kopīgi rīkotām kāzu svinībām, taču nenojauš, ka ilgi gaidītais un priecīgais notikums izvērtīsies nežēlīgā kaujā par labāko iespējamo vērtību sistēmu. Izrāde, cenšas noskaidrot - kā un vai iespējams rast saprašanos laikā, kad sabiedrībā saduras divas polarizētas pasaules.

Izrāde "Sidraba šķidrums" tapusi sadarbībā ar teātra trupu KVADRIFRONS.

Par Andžeja Saramonoviča izrādi “TESTOSTERONS”

20210924065700-18849.jpg

Izklaidējoša, gudra, paradoksāla un tekstos vietām pārdroši frivola komēdija, kurā piedalās tikai vīrieši. Mūsdienu poļu autora Andžeja Saramonoviča lugas “Testosterons” iestudējums Oļega Šapošņikova režijā. Izrāde ļauj it kā no malas ieskatīties īstu veču pasaulē, jeb vīriešu sarunās, sievietēm klāt neesot. Farsam līdzīgo situāciju virknējums mudina apspriest dzimumu un attiecību psiholoģiju, tostarp neignorējot bioloģiski noteiktus aspektus.

Izrāde sākas ar kāzu banketu, kas izvēršas visai savāds, jo līgava ir izvēlējusies citu un aizbēgusi no altāra. Kāzu viesi nolemj uz svinību vietu atvest arī to, dēļ kura kāzas izjuka. Pamestais līgavainis Kornels ir bioloģijas fakultātes pasniedzējs, kurš zina – jo augstāks ir testosterona līmenis gaiļa asinīs, jo lielāka un spilgtāka ir viņa sekste un bārda. Velkot analoģijas ar dzīvnieku pasauli, sanākušie vīriešu dzimuma viesi var ne vien pārrunāt, kā sieviešu vērtību sistēma atšķiras no vīriešu, bet arī tiešā veidā demonstrēt savu spēku izkaujoties. Jo visu izšķir vīrišķais hormons testosterons.

20210924070126-74499.jpg