Ģimeniskas spēles ārtelpās

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Maija beigas ir klāt un laiks sāk iepriecināt ikvienu ar  saulainu un siltu laiku, un tā ir lieliska iespēja pavadīt vairāk laika ārā kopā ar ģimeni. Lai palīdzētu jums izbaudīt šos brīžus, esam sagatavojuši dažas jautras un aizraujošas spēles, ko  spēlēt kopā ar bērniem. Spēles ne tikai veicinās aktīvu dzīvesveidu, bet arī stiprinās ģimeniskās saites un radīs neaizmirstamus mirkļus. 

Futbols vai volejbols 

Futbols un volejbols ir lieliskas komandu spēles, kas prasa maz aprīkojuma, bet nodrošina daudz prieka. Lai spēlētu futbolu, jums būs nepieciešama tikai futbola bumba un brīvs un drošs laukums vai pļava.. Spēle uzlabo bērnu koordināciju, izturību un komandas  garu. Savukārt volejbolam būs nepieciešama volejbola bumba un tīkls, ko var uzstādīt pagalmā. Volejbols attīsta roku un acu koordināciju, kā arī stiprina muskuļus. 

Šķēršļu josla 

Šķēršļu joslu var izveidot, izmantojot dažādus priekšmetus, kas pieejami mājās vai dārzā, piemēram, konuss, virve dažādas bumbas, spaiņi, pat plastikāta pudeles pirms tās tiks nodotas depozīta punktā Jūs varat izveidot dažādus uzdevumus, piemēram, lēkšanu pāri šķēršļiem, rāpošanu zem virvēm un līdzsvara vingrinājumus uz dēļiem. Šī aktivitāte ne tikai uzlabo bērnu kustību koordināciju, bet arī ļauj viņiem radoši izpausties, veidojot savas šķēršļu joslas. Šķēršļu joslu var izmantot arī spēlei "Stafetes". Spēlētāji sadalās komandās un viens pēc otra šķērso pārbaudījumu trasi. Tā komanda, kuras spēlētāji visātrāk pieveic šķēršļu joslu, gūst uzvaru. 

Frisbiju mešana 

Frisbiju mešana ir vienkārša un jautra spēle, ko var spēlēt jebkurā vietā, kur ir pietiekami daudz brīvas vietas. Jums būs nepieciešams tikai frisbiju disks. Spēle uzlabo bērnu roku un acu koordināciju. Varat spēlēt vienkāršu frisbija mešanu un ķeršanu vai organizēt sacensības, kur jāmet disks noteiktā mērķī. 

Dārza spēles 

Klasiskās dārza spēles, piemēram, krokets, bocce bumbu spēle vai Twister, ir lielisks veids, kā izklaidēties visai ģimenei. Kroketā dalībnieki izmanto āmurus, lai trāpītu bumbas cauri vārtiņiem, savukārt bocce spēlē bumbas tiek mestas tuvāk mērķa bumbai. Twister spēlē dalībnieki novieto rokas un kājas uz krāsainiem apļiem, cenšoties nezaudēt līdzsvaru. Šīs spēles prasa nelielu sagatavošanos, bet nodrošina daudz smieklu un jautrības. 

Badmintons 

Badmintons ir lieliska spēle, kas prasa maz aprīkojuma un ir piemērota spēlēšanai jebkurā brīvā vietā. Jums būs nepieciešami badmintona raketes un volāns. Uzstādiet tīklu vai izmantojiet improvizētu šķērsli un spēlējiet viens pret vienu vai komandās. Badmintons uzlabo reakcijas ātrumu, roku un acu koordināciju un ir lielisks veids, kā uzturēt fizisko formu. 

Augstāk par zemi 

Spēlē var piedalīties neierobežots spēlētāju skaits. Viens spēlētājs ir ķērājs, kura uzdevums ir noķert citu spēlētāju un pieskarties tam, tad noķertais kļūst par ķērāju. Ķert nedrīkst, ja spēles dalībnieki atrodas augstāk par zemi, piemēram, uz žoga, kāpnēm, koka, sola vai jebkura cita priekšmeta ārā, kas ir augstāks par zemi. Telpās drošas zonas ir gulta, galds, krēsls utt. Nosakiet pirms spēles laika ierobežojumu, cik ilgi spēlētāji drīkst atrasties drošajās zonās. Piemēram, pēc piecām sekundēm spēlētājam jākāpj lejā vai jāpārkāpj uz cita šķēršļa, lai spēle būtu godīga un dinamiska. 

Izmantojiet siltās dienas, lai kvalitatīvi pavadītu laiku  kopā ar ģimeni ārpus telpām. Aktīva atpūta ne tikai uzlabo fizisko veselību, bet arī sniedz bērniem iespēju atrast jaunus hobijus un pilnveidot dažādas prasmes.