Brīvdienas skaistajā Bauskas pils muzejā

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Bauskas pils atrodas Bauskas pilsētas teritorijā, gleznainā ainavā uz zemes strēles starp Mūsas un Mēmeles upi, netālu no vietas, kur, tām saplūstot, veidojas Lielupe.

Pils sastāv no divām daļām. Vecākā – Livonijas ordeņpils – celta 15. gadsimta vidū, bet līdz mūsdienām saglabājušās tikai drupas. Jaunākā – Kurzemes hercogu rezidence – tika uzbūvēta 16. gadsimta beigās.

Bauskas pils raksturo 15.–17. gadsimta militāro būvju arhitektūru Latvijā. Tās vecākā daļa ir vienīgais speciāli ugunsšaujamo ieroču lietošanai celtais Livonijas ordeņa cietoksnis, kas celts 15.gs. vidū, bet jaunākā daļa – ar bastioniem, aizsardzības sienām un zemes vaļņiem nocietināta rezidences tipa pils, kas tika izbūvēta 16.gs. beigās.

Bauskas pils jaunākā daļa ir vienīgā daļēji saglabājusies Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru rezidence, kā arī vienīgais arhitektūras piemineklis Latvijā, kas ilustrē manierisma laika piļu arhitektūras un lietišķi dekoratīvās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē.

Bauskas pils muzejā var apskatīt Bauskas pils vēstures un interjeru ekspozīcijas, tematiskās izstādes:

  • „Tērps un rotas Kurzemes hercogistē (1561-1620)”,
  •  „Bauskas pils - militārs nocietinājums”.

Bauskas pils muzejs piedāvā arī tematiskās programmas :

  • “Deju stunda galmā”,
  • “Ģērbšanās kultūra Kurzemes hercogistē”,
  • “Renesanses laika spēles”.

 Iespējams aplūkot arī pils vecāko daļu – Livonijas ordeņa cietokšņa drupas un uzkāpt pils centrālajā tornī, kas atrodas 50 m augstumā virs jūras līmeņa.

Ja esi Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ Ģimenes karte”, LT vai EST ģimenes kartes īpašnieks, saņem atlaidi 50% apmērā  no pamata cenas ieejas maksai Bauskas pils muzeja apmeklējumam.

  • Atlaidi var saņemt, uzrādot derīgu Latvijas Goda ģimene apliecību vai LT, vai EST ģimenes karti un personu apliecinošu dokumentu.

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.bauskaspils.lv

20230303152156-65960.jpg