Kā pavadīt Valentīna dienu kopā ar bērniem

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Valentīna diena jeb Visu mīlētāju diena tiek svinēta visā pasaulē katru gadu 14. februārī, un tā bieži tiek uzskatīta par dienu, kas veltīta cilvēkiem, kas mīl viens otru. Tomēr šo dienu var  svinēt arī pavadot laiku kopā ar saviem mīļajiem, veicot kopīgus rokdarbus, gatavojot tematiskas vakariņas vai strādājot labus darbus, tādējādi audzējot mīlestību sev apkārt. Ikdienas steigā mēs bieži aizmirstam par šādām vienkāršām nodarbēm, tāpēc Valentīna diena var kalpot kā atgādinājums par kopīga laika pavadīšanas nozīmīgumu.

Lai arī šie noteikti nav tradicionālie latviešu svētki, bērni šo dienu aizvien biežāk uztver kā īpašus svētkus, kurā mīlestības izpausmes mainās atkarībā no vecuma – sākumā tā ir mīlestība pret vecākiem, vēlāk klasesbiedriem, un galu galā – draugiem vai mīļotajiem. Lai gan tradicionāli šo dienu galvenokārt svin jaunieši, mīlestības, svētku un kopā būšana ir svarīga visām paaudzēm.

Daži ieteikumi, ko ikviens varat darīt kopā ar bērniem, lai padarītu šo dienu, kas šogad iekrīt nedēļas vidū, īpašu un nozīmīgu:

Radošo apsveikumu kartīšu izgatavošana – veidojiet ar roku darinātas Valentīna dienas kartītes, lai nosūtītu tuviniekiem un draugiem, izrādot mīlestību un novērtējumu.

Kopīga ēdienu gatavošana

  • sirds formas mini picas
  • tematiskās šokolādes trifeles
  • sirds formas siera un desas uzkodas
  • sirds formas omlete
  • mīlestības kokteilis ar svaigām ogām

Labo darbu veikšana – Valentīna diena var būt lieliska iespēja arī mācīt bērniem labestību, ziedošanu un kopienas atbalstīšanu. Vecāki kopā ar bērniem var izvēlēties ziedot dažādām organizācijām, kas sniedz atbalstu un palīdzību. Dažas no tām, iedvesmai:

  • Palīdzēsim.lv – organizācija, kas atbalsta bērnus un ģimenes, kuras nonākušas grūtībās, sniedzot materiālu un psiholoģisko palīdzību.
  • Ziedot.lv – platforma, kas piedāvā iespēju ziedot dažādiem labdarības projektiem, tostarp tiem, kas atbalsta bērnus, slimnīcas un sociāli mazaizsargātas personas grupas.
  • Latvijas Sarkanais Krusts – Organizācija, kas veic dažādas sociālās un veselības aprūpes programmas, tostarp atbalstu trūcīgām ģimenēm un bērniem.
  • Dzīvnieku brīvība – Organizācija, kas aizstāv dzīvnieku tiesības Latvijā, tostarp sniedz atbalstu bezpajumtnieku dzīvniekiem.

Izvēloties ziedot kādai no šīm organizācijām, jūs varat veicināt labestību un mācīt bērniem svarīgu dzīves mācību par dalīšanos un atbalstu tiem, kam tas visvairāk nepieciešams.

Valentīna diena ir ne tikai romantikas, bet arī mīlestības, labestības un kopības svinēšanas laiks, kurā veicot radošas aktivitātes un labos darbus kopā ar bērniem, mēs varam stiprināt savstarpējās attiecības un mācīt jaunajai paaudzei dalīšanās un atbalsta nozīmi, veidojot neaizmirstamas atmiņas un uzlabojot sabiedrību kopumā.