Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem Enerģētikas muzeja apmeklējums ir bezmaksas

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs piedāvā ekspozīcijas apskati bezmaksas Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem.

Enerģētikas muzejs ir iedvesmas un izziņas vieta par Latvijas enerģētikas industrijas attīstību, nacionālo enerģētikas mantojumu un inženiertehniskajām profesijām, ikvienam interesentam sniedzot iespējas tālākizglītībai, pētniecībai un radošām idejām.

Enerģētikas muzejā Ķegumā ir pieejamas interaktīvas Latvijas enerģētikas un Latvenergo koncerna attīstības izzināšanas iespējas.  Apmeklētājiem ir pieejama mobilā lietotne "Enerģētikas muzeja mobilais gids", kurā var skatīt kinohronikas par Ķeguma un Pļaviņu HES celtniecību, iedzīvināt senas fotogrāfijas, kā arī izspēlēt spēli par Daugavā mītošām zivīm.

Aicinām apskatīt digitālo izstādi "Muzeja krājuma kolekciju izlase" ar muzeja krājuma 550 priekšmetu digitāliem attēliem. Skatītājiem ir iespēja redzēt unikālas Daugavas hidroelektrostaciju, TEC-1, TEC-2 un elektrotīkla attīstības fotogrāfijas, senus elektroapgādes projektus, elektromontieru darba piederumus, kā arī sadzīvē lietotās elektroierīces. Mazie apmeklētāji var vingrināties atjautībā un veiklībā, saliekot interaktīvu puzli, un uzzināt par Daugavas hidroelektrostacijām.  Digitālā izstāde "Ķeguma hidroelektrostacija Eduarda Krauca fotogrāfijās" atklāj kā soli pa solim tapa Latvijas enerģētikas lepnums – Ķeguma HES. Fotovēstījumu papildina aizraujoši fakti no Ķeguma HES būvdarbu dienasgrāmatām. Savukārt kinētiskā siena "Elektrības ceļš" interaktīvā un iesaistošā veidā ikvienam interesentam piedāvā uzzināt par elektroenerģijas ražošanu AS "Latvenergo", elektroenerģijas tirgu, pārvadi, sadali un piegādi lietotājiem, kā arī par energoefektīvu elektroenerģijas lietošanu.

Brīvdabas ekspozīcijā apskatāma Ķeguma HES turbīna, Pļaviņu HES turbīnas daļa un citas industriālās vēstures liecības.

Lai apmeklētu Enerģētikas muzeju Ķegumā, divas darba dienas pirms plānotā apmeklējuma jāpiesakās AS "Latvenergo" mājaslapā: https://latvenergo.lv/lv/piesakies-ekskursijai

Enerģētikas muzejs Ķegumā atvērts no otrdienas līdz svētdienai no pl. 9.00 līdz pl. 17.00.

Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašnieki Enerģētikas muzeju Ķegumā var apmeklēt bez maksas, uzrādot derīgu apliecību "Goda ģimene" ("3+ Ģimenes karte").

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: https://latvenergo.lv/lv/energetikas-muzejs/par-muzeju

20220425183821-95918.jpg