Pasākumi Starptautiskajā ģimenes dienā

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Starptautiskā ģimenes diena katru gadu tiek svinēta 15. maijā, un ir nozīmīgs datums, kad tiek godinātas ģimenes visā pasaulē. Šie svētki  pirmo reizi tika atzīmēti 1994. gadā pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas, un ir kļuvuši par ikgadēju tradīciju, kas atspoguļo ģimenes nozīmi mūsu sabiedrībā. 

Latvijā Starptautiskā ģimenes diena oficiāli tiek atzīmēta kopš 2008. gada, un tā ir iespēja ikvienam pievērsties svarīgiem jautājumiem par ģimenes lomu un tās vērtībām. Šajā dienā cilvēki tiek aicināti pavadīt laiku ar saviem tuviniekiem, veicot dažādas aktivitātes, kas stiprina ģimenes saites. 

Centrālie pasākumi 

Šī gada svinības Latvijā ir bagātīgas ar kultūras un izklaides pasākumiem, kurus var apmeklēt gan lieli, gan mazi. Piemēram, 15. maijā plkst. 19.00 Smiltenes Kultūras centrā norisināsies jauktā kora "LidoJums" Ģimenes dienas lielkoncerts, diriģentes Mārītes Junitas Apsītes un koncertmeistares Madaras Kalniņas vadībā. Koncertā piedalīsies gan jaunie, gan pieredzējušie kora dalībnieki un mūziķu pavadošais sastāvs. Jau no plkst. 18.00 apmeklētāji ir laipni gaidīti radoši darboties "Darbnīca RADI", kur mazajā zālē varēs izgatavot ziedu dekorus un rotaslietas. Visas materiālas izmaksas ir iekļautas koncerta biļetes cenā. 

Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" 17. maijā plkst. 17.00 norisināsies koncerts "Supervaroņi", kurā piedalīsies orķestris "Rīga" un dziedātāji Daumants Kalniņš un Zane Dombrovska. Šis koncerts piedāvās muzikālo ceļojumu caur supervaroņu tēmu, skarot arī tautiskos varoņus un populāras kinofilmu melodijas. 

Vēl viens nozīmīgs pasākums norisināsies 18. maijā no plkst. 12.00 līdz 17.00 Mežaparka Lielajā estrādē ar nosaukumu "Sveiks un vesels", kur Ģimenes dienas ietvaros būs pieejamas izglītojošas lekcijas, sportiskas aktivitātes un radošās darbnīcas visai ģimenei. 

18. maijā no plkst. 12.00 līdz 18.30 Jaunajā Teikā norisināsies ģimeņu folkfestivāls "Taka", kurā varēs baudīt etniskās mūzikas koncertus un piedalīties dažādās tematiskajās darbnīcās. 

Festivālā uz "Strūklakas skatuves" notiks koncerti, kuros uzstāsies tādas mūziķu apvienības kā "Garataka", "Vilkači", "Grodi", Suitu sievas u.c. Festivāla teritorijā atradīsies sešas aktivitāšu teltis, kurās būs iespēja piedalīties dažādās darbnīcās – no kāzu un krustabu rituālu izmēģināšanas līdz prāta spēļu turnīriem un bēbīšu skoliņas nodarbībām.  

Papildus Ģimenes dienām, neaizmirstiet kopā apmeklēt arī Muzeju naktis. Tās Latvijā un citviet Eiropā šogad norisinās sestdien, 18. maijā, un piedāvā iespēju apmeklēt dažādus muzejus, radošās darbnīcas, koncertus un daudz ko citu lielākoties bez maksas. Plašāk par piedāvājumu skatiet šeit:  https://ej.uz/qcfo  

Reģionālie pasākumi 

Papildus iepriekš pieminētajām aktivitātēm, visā Latvijā norisināsies arī mazāka mēroga vietējie pasākumi: 

  • Bērnu radošās darbnīcas un izglītojošas aktivitātes norisināsies dažādos kultūras centros un bibliotēkās. 

  • Veselības un labsajūtas pasākumi tiks organizēti parkos un atklātās vietās, piemēram, kopīgas jogas un meditācijas sesijas. 

  • Mākslas un amatniecības tirgi piedāvās iegādāties roku darinātus suvenīrus un mākslas darbus. 

Plašāku informāciju par piedāvātajām aktivitātēm atradīsiet katras pašvaldības mājaslapās un sociālajos tīklos. 

Atzīmējot Starptautisko ģimenes dienu, mēs atzīstam un novērtējam ģimenes centrālo nozīmi mūsu dzīvēs. Šī diena dod iespēju pārdomāt un stiprināt saites ar saviem mīļajiem, atcerēties par kopīgiem brīžiem un veidot jaunas atmiņas. Tā ir arī izdevība izglītot sabiedrību par ģimenes vērtību saglabāšanu un nodot tās nākamajām paaudzēm. 

Lai skaistas un ģimeniskas svinības!