Pilsētas svētku ceļvedis ģimenēm ar bērniem | Jūnijs - Augusts

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Vasara rit pilnā sparā un siltais laiks mūs vilina doties ārpus mājas un nodoties dažādām aktivitātēm kopā ar saviem mīļajiem. Līdz ar skolēnu brīvlaiku daudzās Latvijas pilsētās sākas pilsētas svētku bums, tāpēc nedaudz esam apkopojuši informāciju par gaidāmajiem pasākumiem un ģimeniskām aktivitātēm dažādās Latvijas pilsētās. Baudīsim vasaras burvīgo laiku kopā ar draugiem un ģimeni dažādos kultūras, izklaides, atpūtas notikumos  Latvijā kopā ar vistuvākajiem! 

Dobeles pilsētas svētki | 6. līdz 9. jūnijs 

Dobeles pilsēta šogad atzīmēs savu 770 gadu jubileju ar programmu "Es. Dobele. Mēs" un tam par godu četru dienu garumā tiks organizēts festivālsSāc vasaru te!. Pilsētas svētki tiks atklāti 6. jūnijā ar akustisku koncertu Dobeles evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kurā uzstāsies Anda un Kaspars Zemīši. Svētku otrajā dienā no pulkstens 18:00 līdz 20:00 bērniem norisināsies velostafetes un konkursi, kas noslēgsies ar velobraucienu “Ar velo pēc kūkas”. Pļavas ielas terasē būs iespēja nobaudīt dažādus gardumus, kurus piedāvās Dobeles novada mājražotāji, kā arī mazuļiem būs pieejami Iglu kluči.  

Jau no paša rīta svētku galvenajā dienā - 8.jūnijā - no  plkst. 10:30 līdz 12:10 notiks krāsu skrējiens un gājiens “Iekrāso 770”. Paralēli, atpūtas un rotaļu laukumā “Saules parks” norisināsies mazuļu godināšanas ceremonija “Mazais Dobeles novadnieks”, bet vēlāk notiks koncerts bērniem ar Artūru Gruzdiņu un “Knīpas un knauķi”. Dienas laikā svētku apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Zemessardzes militārās tehnikas ekspozīciju un Valsts policijas ekspozīcijas stendu, bet sestdienas vakaru Dobeles Tirgus laukumā noslēgs grupas “Labvēlīgais tips” koncerts, bet koncertu turpinās Intars Busulis un “Abonementa orķestris”.  

Plašāk: https://ej.uz/zg18 

Valkas un Valgas pilsētas svētki | 6. līdz 11. jūnijs 

Valkas - Valgas Dvīņu pilsēta šogad svinēs 440. dzimšanas dienu un vairāku dienu garumā norisināsies dažādi koncerti, ekskursijas, kā arī tradicionālā pilsētas svētku parāde. Sestdien, 8. jūnijā, svētku dalībniekus priecēs Livonijas gadatirgus, piepūšamās atrakcijas bērniem un muzeju ekskursijas gidu pavadībā. Taču svētdien, 9.jūnijā no  plkst. 12:00 norisināsies mopēdistu sacīkstes “Zelta mopēds”. 

Plašāk: https://ej.uz/tka3 

Madonas pilsētas svētki | 7. līdz 8. jūnijs 

Madonas pilsēta 7.jūnijā atzīmēs savu 98. dzimšanas dienu un par godu šim notikumam, pilsēta aicina uz muzikāliem, gardiem un jautriem svētkiem ar vairāku iemīļotu grupu piedalīšanos.  

Svētku pirmajā dienā, 7.jūnijā no plkst. 11.00 norisināsies vairākas izzinošas un izklaidējošas aktivitātes Madonas novada bibliotēkā, kā arī Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā.  

Savukārt plkst. 19.00 mūs priecēs svētku koncerts "Mana dona - Madona" ar Madonas novada kultūras centra amatierkolektīvu piedalīšanos. Īpašais koncerta viesis - madonietis, operdziedātājs Jānis Apeinis. 

Taču 8. jūnijā jau no plkst. 10.00 rītā, visas dienas garumā, bērniem un jauniešiem paredzētas aktivitātes Priežu kalnā, bet Valmieras ielās kā ik gadu no plkst. 9.00-14.00 norisināsies svētku tirdziņš ar vietējo amatnieku un mājražotāju darinājumiem, gardumiem un labumiem. 

Bet svētku lielais koncerts norisināsies 8.junijā plkst. 19.00 Saieta laukumā - uzstāsies Jānis Stībelis ar grupu, grupa “Astro'n'out”, “Bermudu divstūris”, kā arī “Dzelzs Vilks” un citi. 

Plašāk: https://ej.uz/b9y4   

Jūras svētki Liepājā | 13. jūlijs 

Liepāja savu 399. dzimšanas dienu atzīmēja jau pavasarī, taču jūlijā pilsēta aicina baudīt ikgadējos Jūras svētkus. Visas dienas garumā bērniem kopā ar vecākiem būs iespēja iesaistīties vairākās radošās un izglītojošās aktivitātēs, lai iepazītu jūru, tās iemītniekus un augus. Liepājas pludmalē būs iespēja ne tikai apskatīties skaistas smilšu skulptūras, bet arī piedalīties to veidošanā un tīkla vilkšanā. Ar muzikālo baudījumu Liepājas Jūras svētkos šogad priecēs visdažādāko paaudžu mākslinieki, sākot ar mazajiem liepājniekiem un beidzot ar tautā labi zināmiem un iemīļotiem mūziķiem. 

Plašāk: https://ej.uz/q2qc  

Smiltenes pilsētas svētki | 15. Līdz 21. jūlijs 

Teju nedēļas garumā Smiltene aicina baudīt kultūras programmu “Vasaras vakari Smiltenē”. 

Katra diena būs iedvesmojoša: 

15.jūlijā - Pilsētas modināšana ar orķestri un Akadēmiskās mūzikas koncerts.   

16.jūlijā - Performance uz ezeriņa un amatierkolektīvu uzstāšanās.   

 17. jūlija programma būs veltīta tieši ģimenēm un rosinot prieku par kopā pavadīto laiku, ģimenēm būs paredzētas vairākas aktivitātes - spēles, izrādes, radošās darbnīcas, kā arī ģimenēm veltīts pikniks. 

18.jūlijā - Jauniešu vakars. 

19.jūlijs - Aija Andrejeva ar grupu un ballīte. 

20.jūlijs - Pilsētas tirgus, populārās mūzikas koncerts un aktivitātes Viedrades kvartālā.   

Plašāk: https://ej.uz/7qxp  

Tukuma pilsētas svētki | 18. līdz 21. jūlijs 

Tukumā svinēs novada svētkus “Tiekamies Tukumā!” Tukuma pilsētas parkā bērniem un jauniešiem būs sarūpēta aizraujoša svētku programma - paraugdemonstrējumi un sacensības, dažādi zinātniski eksperimenti, prāta spēles un radoša darbošanās svētku darbnīcās, kā arī muzikāla programma, kurā uzstāsies bērnu vokālie ansambļi, deju grupas, hiphop mākslinieki un dziedātāja Būū 

Dārza svētkos Jaunmoku pilī bērniem tiks rīkotas meža muzeja aktivitātes, zīmējumu teātris, viesosies Liepājas teātris ar izrādi “Miljons labas lietas”, kā arī dziedātāja SHIPSEA koncerts. Durbes estrādē būs vērojams lieluzvedums “Precību tirgus atkal Tukumā”, kur satiksies novada koru un dejotāju kolektīvi. Svētku ietvaros nozīmīgs notikums būs Pasaules rallija čempionāts, kura viens no posmiem norisināsies Tukumā un svētku dalībniekiem būs iespēja gan vērot sacensības, gan arī tikties ar pašiem sportistiem.  

Plašāk: https://ej.uz/8cn9  

Gulbenes pilsētas svētki | 25. līdz 27. jūlijs 

Gulbenes pilsēta šogad atzīmēs apaļu jubileju - 800 gadus un pilsēta uz svinībām “Paaudžu satikšanās” ielūdz gan lielus, gan mazus. Svētki tiks atklāti ar koncertu Gulbenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, savukārt sestdien gaidāms koncerts Vecgulbenes muižas parkā, kurā piedalīsies humora grupa “Mazais princis”. Pie Gulbenes novada bibliotēkas norisināsies bērniem veltīts koncerts “Drošāks esi!”, kā arī POP-UP jeb vienas dienas lasītava. Bērniem īpaši aizraujoša būs Piedzīvojumu pļava Gulbenes stadionā, un Mazo Gulbīšu svētki Jauniešu centra "Bāze" pagalmā. Pilsētā plānota arī nakts velo orientēšanās, kas būs interesanta visai ģimenei. 

Plašāk: https://ej.uz/rafq  

Valmieras pilsētas svētki | 26. līdz 28. jūlijs 

Valmieras pilsētai šogad aprit 741. dzimšanas diena, un arī izcilajam latviešu soļotājam Jānim Daliņam – 120 gadi. Svētki būs piepildīti ar daudzveidīgām aktivitātēm, kas piemērotas visai ģimenei - bērni varēs izklaidēties bērnu atrakciju parkā Vienības laukumā, piedalīties radošajās darbnīcās, kuras vadīs ilustratores Anete Melece un Rūta Briede, kā arī ūdens aktivitātēs Dzirnavu ezeriņā. Vecāki kopā ar bērniem aicināti arī piedalīties velobraucienā "Daliņš ciemos pie Endzelīna", kas notiks svētdien. 

Plašāk: https://ej.uz/q9n5  

Rīgas dzimšana dienas svinības | 17. augusts  

11. novembra krastmalā visa diena būs piepildīta ar koncertiem, dejām, atrakcijām, radošajām darbnīcām un pārsteigumiem, vakarā gaidāms iespaidīgs lāzeru priekšnesums. Mazajā Jaunielā notiks latviešu virtuves svētki "Sviestmaize" ar mājražotāju tirgu, degustācijām un amatnieku darbnīcām. Doma laukumā tiks atvērts Rīgas dzimšanas dienas restorāns, savukārt Uzvaras parkā apmeklētājus sagaidīs Gaismas dārzs ar dzīvās uguns instalācijām un ielu teātra priekšnesumiem. Neizpaliks arī tradicionālais un jauniešu iemīļotais Diennakts basketbola turnīrs "Krastu mačs". 

Plašāk: https://ej.uz/5tog  

Lai nepalaistu garām būtisku informāciju par svētku norisi dažādās Latvijas pilsētās, aicinām sekot līdzi pašvaldību jaunumiem 

Lai prieka pilni svētki!