Rīgas pašvaldība bezmaksas ēdināšanu skolās un bērnudārzos nodrošinās arī ar spēkā esošu Latvijas Goda ģimenes apliecību

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Rīgas dome ir lēmusi par izmaiņām ēdināšanas saistošajos noteikumos – turpmāk bezmaksas ēdināšana skolās un bērnudārzos pienāksies arī daudzbērnu ģimenēm, kurām ir derīga apliecība “Latvijas Goda ģimene” (3+ Ģimenes karte).

Šāds lēmums pieņemts uzklausot Tiesībsarga biroja un Daudzbērnu ģimeņu biedrības ierosinājumus. Līdz šim brīvpusdienas pienācās tikai tām ģimenēm, kas bija reģistrētas Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu reģistrā.

Rīgas valstspilsētas saistošie noteikumi paredz, ka līdz 2023. gada 31. augustam bezmaksas ēdināšanu var saņemt, ja vecāks izglītības iestādē uzrāda derīgu apliecību “Goda ģimene”, kurā ir norādīti vismaz 3 bērni. Atvieglojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc apliecības uzrādīšanas. Svarīgi atzīmēt, ka atvieglojumu saņem bērni, kuri mācās Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs, izglītības vai pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī Rīgas privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs (līdz 4,30 EUR/ dienā).

Ar jaunajiem saistošajiem noteikumiem “Kārtība, kādā Rīgas valstspilsētas pašvaldība nodrošina izglītojamo ēdināšanas pakalpojuma līdzfinansējumu” var iepazīties  šeit: https://ej.uz/x1ah

Jaunā atbalsta sistēma, kas būs spēkā līdz 2024. gada 31.augustam shematiski:

20231128153325-36709.jpg