Starojošas brīvdienas mājās vai svaigā gaisā

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

1. Aicinām ikvienu piedalīties līdzdalības akcijā #Staro mājās

Tā kā 13. starptautiskais gaismas festivāls “Staro Rīga” šogad no ierastā norises laika novembrī tiek pārcelts uz nākamā gada sākumu, festivāla organizētāji aicina ikvienu piedalīties līdzdalības akcijā #Staro mājās.

Piedalīties akcijā aicināts ikviens, kopā radot svētku sajūtu Rīgā laikā, kad Latvija svin savu dzimšanas dienu. No 16. novembra līdz 1. decembrim ikviens aicināts sava #Staro mājās objekta foto un/vai video publicējot sociālajā tīklā Facebook un/vai Instagram, lietojot tēmturi #staromajas.

20201113132805-89521.jpg

 

2. Latvijas ražotāju, dizaineru un amatnieku tirgus

Pastaigu tirgus svaigā gaisā, Vērmanes dārzā, atkal priecēs ar Latvijas dizaineru, mākslinieku un amatnieku bagātīgo produkcijas klāstu. Jūs sagaida jauni modes pavērsieni ar stilīgu, siltu, sezonai atbilstošu apģērbu, jaunu materiālu un krāsu gammu rotu klāsts, neredzēti aksesuāri, mūsdienīgi un mājīgi interjera priekšmeti, rotājumi un sveces, kas sasildīs sirdi tumšajā un aukstajā gadalaikā. Jūs sagaidīs Latvijas mazie pārtikas ražotāji ar jaunās ražas produkciju, lai nodrošinātu Jums brīnišķīgu Latvijas dzimšanas dienas svinību galdu!

Būs iespēja, droši distancējoties, baudīt karstos dzērienus, burgerus un novembra spirgtumu!

20201113132818-93664.jpg

 

3. Valsts svētku nedēļa Jaunmoku pilī

No 18. līdz 22. novembrim, ievērojot valstī izsludināto ārkārtas situāciju un drošības noteikumus, Jaunmoku pils apkārtnē un parkā valdīs īpaša noskaņa par godu Latvijas valsts proklamēšanas gadadienai.

Meža muzejs svētku noskaņai ir sarūpējis īpašu uzdevumu paketi, kuru iespējams veikt individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros. Tajā iekļauta orientēšanās spēle pils parkā, iepazīstot pils kompleksa vēsturi. Varēs saņemt arī meža veselības dzēriena recepti, kuru ikviens varēs pagatavot savās mājās un baudīt siltu, veselīgu un gardu dzērienu ar pašiem tuvākajiem.

“Patriotisko garšas nedēļas” ietvaros Jaunmoku pils ģimenes restorāns piedāvās īpašus ēdienus, kurus varēs pasūtīt līdzņemšanai. Pasūti ēdienu uz vietas – kamēr tas tiek gatavots, dodies pastaigā pa muzeju un pils parku.

Muzeja apmeklējums – pēc muzeja cenrāža. 3+ Goda ģimenes kartes īpašniekiem – 10 % atlaide viesnīcas pakalpojumam.

Vairāk: https://ej.uz/7xek

20201113132900-53162.jpg

 

4. Rudens gadatirgus Tallinas ielas kvartālā

14. novembrī no plkst. 10.00 – 16.00 Tallinas ielas kvartālā (no Miera ielas līdz Tallinas ielai) pirmo reizi būs iespēja apmeklēt vietējo mājražotāju tirdziņu! Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iegādāties dažādus amatniecības, rudens velšu, rotu un citus izstrādājumus, to visu apvienojot ar urbāniem grafiti zīmējumiem un īpašo kvartāla atmosfēru. Rudens iepirkšanos un svētku sajūtu papildinās dzīvā mūzika!

Ieeja bez maksas.

20201113132913-72732.jpg

 

5. Rudens tradicionālo masku taka un izstāde

No salnu mēneša 6. dienas līdz vilku mēneša 6. dienai Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Rudens masku taku un Tradicionālo masku izstādi "Starp divām saulēm". Pavadot laiku brīvā dabā, muzejā varēs izzināt budēļu maskošanās tradīcijas, apskatīt tradicionālās rudens maskas, kā arī noskaidrot to simbolisko nozīmi.

Apmeklētājus aicina ievērot muzeja un valdības norādījumus par ierobežojumiem, distancēšanos un citiem drošības jautājumiem. Apmeklējot muzeja eksponātēkas vai citas iekštelpas, obligāti jāvalkā sejas maska.

Vairāk: www.brivdabasmuzejs.lv

20201113132926-64595.jpg