Bērniem draudzīgākās kaķu šķirnes

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Mājas mīluļa iegāde ir ļoti atbildīgs solis. Protams, vispirms ir rūpīgi jāizvērtē, kādam dzīvniekam esošie dzīves apstākļi ir piemēroti, kādas rūpes viņš prasīs un vai būsiet gatavi dzīvniekam veltīt viņam nepieciešamo uzmanību un gādību, kā arī tas, vai dzīvnieks labi sapratīsies ar maziem bērniem.

Viens no populārākajiem mājdzīvniekiem ir kaķis. Kā izvēlēties kaķi, kurš būs iecietīgs pret maziem bērniem un ģimenēm ar bērniem draudzīgs? Esam apkopojuši septiņas ģimenēm ar bērniem draudzīgākās kaķu šķirnes.

Birmas kaķis

Birmas kaķi ir ārkārtīgi mīļi. Viņiem ļoti patīk būt kompānijā. Kā raksturā, tā uzvedībā līdzsvaroti un pacietīgi.

Birmas kaķis ģimenēm ar bērniem ir īstā izvēle, turklāt kaķis labi sapratīsies arī ar citiem dzīvniekiem. Kaķis būs iecietīgs, nedarot pāri bērniem, turklāt šie mīluļi ir piesardzīgi.

20220119064900-29873.jpg

 

Meinkūns

Meinkūni ir lielākā mājas kaķu šķirne pasaulē un lieli ģimenes draugi. Lielie mājdzīvnieki būs mīloši un pat nomierinoši. Lielie kaķi ir ļoti draudzīgi, tāpēc saprotas gan ar bērniem, gan citiem dzīvniekiem.

Meinkūniem ir trausls miegs, tāpēc var gadīties, ka saimnieki viņus atrod guļam visdīvainākajās vietās. Pateicoties platajām ķepām, šie kaķi ļoti viegli var pārvietoties arī pa sniegu.

20220119064914-79648.jpg

 

Abesīnijas kaķis

Abesīnijas kaķi ir mierīgi un saprātīgi. Šiem kaķiem patīk cilvēku sabiedrība, viņi ātri pieķeras ģimenei. Šīs šķirnes kaķi ir rotaļīgi, viņiem patīk plašums un aktīvas nodarbes, padodas kāpšana. Viņi noteikti novērtēs dārzu, kurā ir daudz koku un augstu vietu.

Abesīnijas kaķi ar savu augsto enerģijas līmeni spēs izklaidēt bērnus un nenogurs, spēlējot spēles ar viņiem.

20220119064927-44264.jpg

 

Burmas kaķis

Burmas kaķi ir draudzīgi, ļoti pieķeras cilvēkiem, tāpēc viņiem nepieciešama cilvēku uzmanība. Šīs šķirnes kaķi pastāvīgi sekos saimniekam pa pēdām, pieprasot uzmanību un iesaistoties visās aktivitātēs. Burmas kaķi ir uzticīgi saimniekam, un tos dažkārt dēvē par suņveidīgiem kaķiem, jo viņiem patīk spēlēt priekšmetu ķeršanas un pienešanas spēli. Kaķi ir saprātīgi un spēj pat atvērt durvis, tāpēc šie kaķi prot veiksmīgi izkļūt no telpām.

20220119064939-78147.jpg

 

Persijas kaķis

Persieši ir ārkārtīgi populāri ģimenes mīluļi, pateicoties savam raksturam, mierīgajam temperamentam un rotaļīgumam. Viņi alkst cilvēku sabiedrības un viņiem ir gana daudz enerģijas, lai nepagurtu no rotaļām no bērniem. Savukārt, garspalvainie Persijas kaķi ir mierīgāki par saviem īsspalvainajiem radiniekiem, un viņi būs  apmierināti, ja varēs klusi sēdēt un vienkārši izskatīties skaisti.

20220119064950-73135.jpg

Regdolls

Regdolls, iespējams, ir pati mierīgākā kaķu šķirne no visām mājas kaķu šķirnēm. Šie kaķi būtībā ir apmierināti ar visu, nav prasīgi, labi saglabā pacietību. Tiem piemīt maiga un relaksēta daba, un tie kļūst par uzticamiem mājdzīvniekiem, kas ļoti pieķeras saimniekam.

Regdolls ir ideāli piemērots ģimenēm ar maziem bērniem. Šie kaķi ir rotaļīgi un viegli pielāgojas gandrīz jebkurai videi, kas nozīmē, ka viņi labi saprotas gan ar bērniem, gan pieaugušajiem.

20220119065001-42235.jpg

Mankss

Manksi ir sociāli kaķi, kas pieķeras saviem cilvēkam, bet ir kautrīgi pret svešiniekiem. Kaķi ir ļoti gudri, jautri un savā uzvedībā atgādina suni. Tāpat kā Meinkūni Manksi var iemācīties atnest nelielu aizmestu priekšmetu.

Kaķi seko saimniekam kā kucēni un spēj iemācīties vairāk verbālu komandu nekā citi kaķi. Kaķi ir arī lieliski peļu ķērāji.

20220119065010-98574.jpg