Decembrī un janvāra sākumā pieteiktās “Goda ģimene” apliecības izsūtītas visiem gaidītājiem

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) informē, ka 2021.gada nogalē un janvāra sākumā pieteiktās “Goda ģimene” apliecības, kuru izsūtīšanai tehnisku iemeslu dēļ bija nepieciešams ilgāks laiks nekā plānots, ir izgatavotas un nodotas Latvijas Pastam to piegādei ģimenēm. Līdz ar to apliecību izgatavošana atgriežas ierastajā ritmā un apliecības turpmāk būs iespējams saņemt ierasto 2-3 nedēļu laikā.

Iepriekš ziņots, ka jaunais pakalpjumu sniedzējs SIA “Dialogic” tehnisku iemeslu dēļ nebija spējīgs nodrošināt fizisku apliecību izgatavošanu un piegādi līgumā noteiktajā termiņā. SIA “Dialogic” neobjektīvi novērtēja savu spēju veikt nepieciešamos pielāgojumus, lai uzsāktu apliecību personalizēšanu un nosūtīšanu Goda ģimenēm, tāpēc to saņemšana apliecības īpašniekiem ir aizkavējusies.

Tehniskās problēmas šobrīd ir atrisinātas, un apliecības “Goda ģimene” izsūtītas visiem klientiem, kas rindā gaidīja ilgāk par ierastajām 2-3 nedēļām no apliecības pieteikšanas brīza. Tuvāko dienu laikā apliecību saņēmēji saņems uzaicinājumu ierasties Latvijas Pastā, lai izņemtu sūtījumu. SIF atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Vienlaikus vēlamies informēt, ka apliecība “Goda ģimene” ir ieplānojusi vairākus tehnoloģiskus uzlabojumus, lai nākotnē līdzīgas situācijas neatkārtotos. Gada beigās plānots pāriet uz digitālām un beztermiņa apliecībām, kas būs derīgas, kamēr persona atbilst visiem programmas “Goda ģimene” kritērijiem, tāpat tiks izveidota arī jauna un mūsdienīga tīmekļvietne, kā arī izstrādāta aplikācija viedierīcēm.

Apliecība “Goda ģimene” ir SIF īstenota valsts atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm, kuras aprūpē trīs un vairāk bērni vecumā līdz 18 gadiem, kā arī pilngadīgas personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību un ģimenēm, kuras aprūpē bērnu ar invaliditāti vai pilngadīgu personu, kura nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tai noteikta I vai II grupas invaliditāte. 

Apliecības īpašniekiem ir iespēja saņemt atlaides, iegādājoties preces vai pakalpojumus, kurus piedāvā vairāk nekā 450 uzņēmumi un valsts iestādes Latvijā. Drīzumā apliecības darbība tiks paplašināta arī Baltijas valstīs.