Kādu matraci izvēlēties bērniem?

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Tautā ir ļoti populārs teiciens – guļ kā zīdainis. Tas vienlaikus gan apliecina to, ka jaundzimušie lielāko dienas daļu pavada miegā, gan arī tēlaini raksturo saldu miegu. Taču kā nodrošināties, lai dusēšana būtu tiešām ērta? Svarīga loma tajā noteikti ir matracim.

Matracim ir jāatbilst bērna ķermeņa svaram, jābūt gaisu caurlaidīgam, kā arī jāspēj uzņemt un izvadīt mitrumu, lai novērstu pastiprinātu svīšanu un neļautu sākties pelēšanas procesam

Jaundzimušajiem un bērniem līdz 5 gadu vecumam

Zīdaiņiem un maziem bērniem ieteicams izvēlēties cietāku matraci, kas notur bērna mugurkaulu pareizā stāvoklī un neļauj tam deformēties, radot veselības traucējumus. Svarīgi pievērst uzmanību arī tam, lai matracis būtu gaisu caurlaidīgs, lai mazulis, gulēdams uz vēdera, nejustu gaisa trūkumu.

Ieteicams izvēlēties divpusējo matraci, kuram viena puse ir mīkstāka, otra – cietāka. Šāda veida matrači arī kalpo ilgāk, jo zīdainim izmanto cietāko pusi, bet pēc mugurkaula audu nostiprināšanās var nomainīt uz mīkstāko pusi.

Bērniem no 5 līdz 10 gadu vecumam

Šajā vecumā jau var sākt pievērst vairāk uzmanību matrača ērtumam. Ja matracis ir pārāk ciets, tas var izraisīt miega traucējumus un sāpes. Šajā vecumā bērniem strauji attīstās arī kustību aparāts, tāpēc ir ļoti svarīgi saglabāt atbilstošu pozīciju miega laikā, kas nebojātu bērna stāju. Ja jau iepriekš ir iegādāts divpusējais matracis, tad šajā vecumposmā to ieteicams lietot uz mīkstāko pusi.

Matrača augstumam jābūt vismaz 8 cm, lai tas neieliektos zem trīsgadīga mazuļa svara. Tam jābūt spējīgam arī ieņemt iepriekšējo formu un nedeformēties. Svarīgi, lai matracis būtu gluds, elastīgs, noturētu mugurkaulu taisnā līnijā un miega laikā ļautu muskuļiem atpūsties.

Pusaudžiem

Šajā vecumā ļoti svarīga ir ķermeņa pozīcija miegā. Ieteicams izvēlēties matraci ar nepieciešamajām atbalsta īpašībām, lai nodrošinātu pusaudzim kvalitatīvu miegu un labu veselību. Matrača izvēle atkarīga no pusaudža svara un stājas. Tīņi ar vidēju svaru lieliski jutīsies ne tikai uz putu poliuretāna matrača, bet arī uz neatkarīgo atsperu matrača, kas sniegs nepieciešamo balansu.

Materiāla izvēle

Matrači tiek ražoti no dažādiem materiāliem, atliek vien izvēlēties nepieciešamībai, vēlmei un pieejamajām finansēm atbilstošāko.

  • Kokosa matracis ir dabīgs un stingrs, bet tas var izraisīt alerģiju.
  • Griķu sēnalu matrači ir dabiski, salīdzinoši lēti, bet grūti kopjami.
  • Lateksa matrači ir mīksti un elpojoši, taču salīdzinoši dārgi. Sintētiskā lateksa matrači nepatīk putekļu ērcītēm, tāpēc ir īpaši ieteicams cilvēkiem ar tendenci uz alerģiju.
  • Porolona matrači ir lēti, bet ātri deformējas un ir grūti kopjami.
  • Mehāniskie atsperu matrači ar laiku deformējas un mēdz čīkstēt.

 

Matrača izvēlei ir jāpievērš uzmanība, tomēr noteikti nav tikai viena pareizā izvēle. Aicinām konsultēties ar speciālistiem, lai izvēlētos bērna vecumam un vajadzībām atbilstošāko.

Atgādinām, ka uzrādots derīgu apliecību "Goda ģimene" (“3+ Ģimenes karte”):

  • veikalā “Ossov” 10% atlaide matračiem, virsmatračiem, spilveniem (www.ossov.lv);
  • veikalā “TROLL” 10% atlaide pilnas preces cenām (www.trollonline.lv);
  • veikalā “ALEXY” 50 EUR atlaide jebkuras krāsas dīvānam ALEXY,  veicot pirkumu interneta veikalā www.alexy.lv ar promo kodu GODAGIMENE.

Lai visiem salds miedziņš kā zīdaiņiem!