KOPĀ AR BĒRNIEM UZ MUZEJU – VĒSTURES MUZEJI

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Pavasarīgais laiks mūs šonedēļ pārsteidzis ar negaidītu vēsumu. Lai šajās dienās iekštelpās pavadīto laiku varētu papildināt ar jaunu zināšanu apguvi, šoreiz esam apkopojuši Latvijā pieejamo vēstures muzeju klāstu.

LATVIJAS NACIONĀLAIS VĒSTURES MUZEJS

 20220330170027-21898.jpg

Avots: liveriga.com

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pamatekspozīcija atspoguļo Latvijas vēsturi no akmens laikmeta līdz pat mūsdienām. Tajā vienuviet apskatāma lielākā latviešu kultūrvēsturisko vērtību krātuve ar vairāk nekā miljons krājuma vienību – arheoloģiskajos izrakumos iegūtas senlietas, rotu un monētu depozīti, tautastērpi, tradicionālie darbarīki, tautas lietišķās mākslas darinājumi, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kartes, gravīras, gleznas u.c. Latvijas vēstures liecības.

*Skolēniem – 0,75 EUR. Pieaugušajiem – 3,00 EUR. Ģimenes biļete – 4,00 EUR

Plašāk: https://ieej.lv/qzTSh

RĪGAS VĒSTURES UN KUĢNIECĪBAS MUZEJS

 20220330170057-11809.jpg

Avots: liveriga.com

Muzeja pirmsākumi meklējami 1773. gadā, un šis ir vecākais publiskais muzejs Latvijā, kā arī viens no vecākajiem Eiropā. Muzeja krājumā ir vairāk nekā 600 000 priekšmetu, kas sistematizēti 75 kolekcijās. Tie atspoguļo Rīgas politisko un ekonomisko attīstību, kultūru un sadzīvi no pilsētas rašanās līdz pat mūsdienām, kā arī kuģniecību Latvijas teritorijā no 10.gs. līdz mūsu dienām.

Muzeja ekspozīcijas 16 zālēs aplūkojamas tādas vēstures liecības kā senlatviešu rotas, darbarīki un ieroči, Rīgas bendes zobens, svari un mēri no Hanzas savienības laikiem, Rīgas sudrabkaļu darinājumi un pat 13.gs. “Rīgas kuģis”, kā arī daudz kas cits.

*Skolēniem – 1,00 EUR. Pieaugušajiem – 5,00 EUR. Ģimenes biļete – 7,00 EUR.

Plašāk: https://www.rigamuz.lv/rvkm/

VEF VĒSTURES MUZEJS

 20220330170142-84854.jpg

Avots: vefkp.lv

VEF vēstures muzejs glabā liecības par rūpnīcas VEF dzīvi. Aplūkojot muzeja ekspozīciju, iespējams gūt priekšstatu par tā laika svarīgām ražošanas tendencēm, kultūras dzīves un jaunrades vietām.

Ekspozīcijā parādīts daudzveidīgais 20. gs. 30. gadu izstrādājumu klāsts – elektriskās spuldzes, putekļu sūcējs, kabatas lukturīši un baterijas, vēja ģenerators u.c.. Tāpat ekspozīcija piedāvā arī interaktīvus piedzīvojumus – izmēģināt, kā tas ir – piezvanīt, griežot telefona ciparripu, vai fotografēt ar VEF Minox, izjust, kā skanēja 30., 60. un 80. gadu radio, doties virtuālā tūrē pa  VEF teritoriju un iepazīt nozīmīgas vietas un objektus.

*Ekskursijai nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 25435736 vai rakstot uz e-pastu [email protected] (vismaz trīs dienas pirms iecerētā ekskursijas datuma).

*Grupas biļete 10,00 EUR (dalībnieku skaits vienā grupā 2 - 25 cilvēki).

Plašāk: https://saite.lv/brG

LATVIJAS ĶĪMIJAS VĒSTURES MUZEJS

 20220330170234-95518.jpg

Avots: rtu.lv

Latvijas Ķīmijas vēstures muzeja krājumā reģistrēti vairāk nekā 10 tūkstoši priekšmetu, kas saistīti ar ķīmijas nozari, pētniecību un rūpniecību Latvijas teritorijā un latviešu ķīmiķiem ārzemēs.

Ekspozīcijā iespējams iepazīties ar Latvijas ķīmiķu izmantotajām iekārtām, sintezētajām vielām un informatīvajiem materiāliem. Tāpat apskatāma pirmā rentgena iekārta Latvijas Universitātē, ar ko profesori Mārtiņš Straumanis un Alfrēds Ieviņš izstrādājuši asimetrisko metodi rentgenogrāfiskai kristālisko režģu parametru noteikšanai. Muzejā izvietotas arī ķīmisko reaktīvu, termometru, laboratorijas porcelāna izstrādājumu, degļu, analītisko svaru, žāvējamo skapju un mufeļu, kā arī latviešu ķīmijas mācību grāmatu, diplomdarbu, u. c. kolekcijas.

Plašāk: https://ieej.lv/o5c8l

Pirms došanās uz izvēlētajiem muzejiem, vienmēr iepriekš iesakām iepazīties ar konkrētā muzeja darba laiku, jo nereti kādā no darba dienām tie ir slēgti.