Pēdējais laiks sakārtot siltās sezonas apģērbu

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Kaut gan pavasaris šogad bijis mānīgs un nesis neierasti vēsu laiku, turpmākās prognozes solās būt iepriecinošākas. Tas nozīmē, ka tiem, kas to vēl nav paguvuši, ir pēdējais laiks pieķerties sezonas mantu maiņai.

Lai darbi veiktos raiti un ar maksimālu efektu, svarīgi atcerēties divus priekšnoteikumus. Pirmkārt, šķirošanai jāpieiet kritiski, bet otrkārt, noliktajām mantām jābūt sakārtotām tā, lai nepieciešamības gadījumā tās būtu ātri atrodamas.

20220509093244-72585.jpg

Sagatavošanās darbi

  • Sagatavot dažāda izmēra zemas un platas kastes, kurās iespējama vertikālā uzglabāšana – šāda mantu ievietošana kastēs nodrošinās, ka tās iespējams sakārtot pārskatāmi un nepieciešamības gadījumā mantas tajās būs viegli atrodamas jebkurā brīdī.

Pirms speciālu kastu iegādes, vērtīgi paskatīties, kas mājās jau pieejams. Iespējams, ka speciālas kastes iegādāties nemaz nav nepieciešams. Tomēr, ja ir vēlme iegādāties jaunas, uzglabāšanai paredzētās kastes, sākotnēji jāizplāno, kur tās tiks uzglabātas – vai tas būs virs skapja, kādā konkrētā plauktā vai varbūt pagultē. Tas ļaus izvēlēties pareizo kastu izmēru.

  • Mantu kritiska izšķirošana - neuzglabājiet to, ko nemaz nevēlaties paturēt!

Šķirojot apģērbu, godīgi sev jāpajautā, vai to tiešām nākamgad vilksiet. Ja pērnajā sezonā apģērbs nav ticis izmantots, visticamāk arī nākamajā to nevilksiet. Līdzīgi ir ar mantām, kas nesagādā prieku. Ja kāda no lietām nesistās ar pozitīvām emocijām, no tās pienācis laiks atvadīties.

Tāpat vajadzētu būt gana kritiskiem arī attiecībā uz bērnu apģērbu šķirošanu.  Ja, piemēram, kombinezons vai zābaki jau šogad bijuši gandrīz par mazu, skaidrs, ka nākamajā sezonā tie nederēs. Tādēļ, ja vien ģimenē nav kāda jaunāka atvase, nav jēgas mājā turēt lietas, kas tikai aizņem vietu. Šādā gadījumā labāk izvērtēt atdošanas, ziedošanas vai pārdošanas iespējas.

  • Visas uzglabājamās mantas pirms tam rūpīgi jāizmazgā, jāizžāvē, jāsalabo!

Pirms apģērbu, it īpaši virsdrēbju un apavu, noglabāšanas tos nepieciešams salabot, rūpīgi iztīrīt un izžāvēt. Tādejādi tie ne tikai “nesasmaks”, bet, pienākot vēsākam laikam, uzreiz jau būs gatavi valkāšanai.

Kārtošana

Uzsākot kārtot mantas, jāatceras, ka vienā kastē ieteicams grupēt līdzīgas vai kopā valkājamas mantas. Tas ļaus vieglāk kastes marķēt, lai pēcāk uzreiz zinātu, kas tajā atrodas. Tāpat ieteicams kastē likt vienāda izmēra mantas, citādāk sīkie priekšmeti būs grūti atrodami. Taču to kārtošanai var izmantot arī mazākas kastītes vai auduma maisiņus, ko ievieto lielajā kastē, tādējādi saglabājot kārtību un pārredzamību.

Atcerieties, ka ieziemot var ne tikai apģērbu. Nolikt tālāk var arī pārējās mantas, kas sistās ar ziemu. Piemēram, piparkūku formas, ziemassvētku dekorus, grāmatas, sveces u.tml..

Savukārt mantas, no kurām esat izvēlējušies atvadīties, iespējams ziedot, bet nonēsātas un cauras drēbes vai apavus nodot pārstrādei vai izmest. Svarīgi arī ziedošanai paredzētās mantas pirms tam izmazgāt un salabot, lai lieki nenoslogotu ziedošanas punktus. Ziedojiet ar cieņu!